Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jašta no pomešao. 4 proboda "pa samo hladno", sumnjam da se to preživljava tako lako da se samo "zaceli", ali nada umire poslednja. Fuck me, ja sam dobar deo druge knjige čekao da se Ned pojavi iz nekog budžaka."Sveže" pročitao, nekada sam pravio pauze i po dve, tri nedelje i jače između 2, 3 glave tops koliko cepam u cugu, tako da je to sveže diskutabilan pojam. Pride mi Martin od silnih deskripcija i praznohodstva sugestivno pošalje mozak na ispašu (bez muda). A sumnjam da bi sva imena popamtio i posle petog čitanja i istinski se divim svakome ko do so.@mau, u krajnjem slučaju, nije ni bitno šta će da bude. Ja bi da neki Stark zabije nešto nekome negde i da malo okreće. Dojadilo mi je da su uvek sa pogrešne strane sečiva.Moćo... :naughty:
danas svi imaju nesto protiv muda... <_<on topic: procitao sam svih 5 komata od letos do pre par nedelja... bah, ima to svojih kvaliteta, cim nisam odustao ali realno serija je mnogo kvalitetnija od literarnog predloska (sto se da zahvaliti cinjenici da je david benioff vrhunski pisac, za razliku od martina koji je mastoviti dunster), a to nije nikako dobro. ima jedan post od vini pua (koji je, inace, pametan ali i veoma iritantan lik) koji lepo opisuje skoro sve sto i ja martinu zameram.da zakljucim, zabavno stivo, nece mi bas tesko pasti narednih 5 godina cekanja na 6 knjigu.
Link to comment

Moguce da gresim, ali rekao bih da bi imao dosta drugacije misljenje da si procitao recimo prve tri knjige, pa cekao cetvrtu, odnosno petu. Zadnje dve su dosta sporije i slabije, nekako donose jenjavanje tenzije i napetosti, samim tim i zelje i iscekivanja sledece knjige.

Link to comment
bah, ima to svojih kvaliteta, cim nisam odustao ali realno serija je mnogo kvalitetnija od literarnog predloska (sto se da zahvaliti cinjenici da je david benioff vrhunski pisac, za razliku od martina koji je mastoviti dunster), a to nije nikako dobro. ima jedan post od vini pua (koji je, inace, pametan ali i veoma iritantan lik) koji lepo opisuje skoro sve sto i ja martinu zameram.
:oSerija ti je mnogo bolja od knjiga, pa se još pozivaš na neki moj navodni post kao obrazloženje? To nema ama baš nikakvog smisla. Ja sam ovde mnogo više hejtovao po seriji nego po knjigama.Razumem da se većini ljudi više sviđa prva verzija nečega koju konzumiraju, ko pogleda prvo seriju ne zanima ga mnogo knjiga... ali da pročitaš sve do kraja i ipak odbijaš da primetiš koliko je A bolje od B... neverovatno.
Link to comment

drugari, stojim iza onoga sto sam rekao. mogu to i da objasnim, ali samo onome ko lepo pita.dakle, lrd, otpadas. evo, vec drugi put imas potrebu da mi pripisujes nesto sto nisam rekao ili sto nisam uradio. sem toga, zar se nismo lepo dogovorili da se medjusobno ignorisemo (ili je to bio neko drugi? ako jeste... izvini :blush: ). ja sam svoj deo pogodbe ispunio.vini pu - citaj sta pise. ne obrazlazem nista tvojim postom, nego se slazem sa zamerkama koje iznos martinu. ubr, prvo sam procitao prve dve knjige, pa tek onda odgledao prvu sezonu. i pored toga, serija mi je bolja jer je prosto bolje napisana. silom prilika, a ta sila je ogranicenost u vremenu i prostoru, serija je mnogo svedenija i fokusiranija. dijalozi se mnogo bolji. likovi su zivotniji. izbegnuto je martinovo beskrajno ponavljanje pojedinih motiva.jos jednom, nije to cudno. nek vam ne bude tesko, kupite i procitajte city of thieves (kod nas objavila laguna pod imenom grad lopova). covek (benioff) zna da pise. martin ima neiscrpnu mastu ali on ne ume bas narocito dobro da pise. jebes ga, meni je to vazno. ja volim dobru recenicu. volim i pokoji sloj u radnji. volim da ponesto moram sam da otkrijem. volim i da me ponesto iznenadi. kod martina, nakon sto ubije neda starka, nema vise nijednog jedinog iznenadjenja. vrlo brzo moze da se pretpostavi sta ce sledece da se desi i koga ce na kraju koje knjige da izbrise sa spiska zivih.jos nesto. tu skoro sam kupio pekicevo zlatno runo, prva dva toma, u laguni. citao sam je poslednji put kad sam imao 18. i onda mi je bila fascinantna, a sad nemam reci kojom bih mogao opisati sta mislim i osecam o toj knjizi. podstice na razmisljanje i ne mozes a da se ne divis sa kojom je paznjom pekic izgradio svaki od mora likova u toj knjizi. kod martina promakne milion likova u 300 stranica, a za njih 70% zaboravim kako se zovu vec 3 sata nakon sto sam se poslednji put susreo sa njima. to je poprilican problem.no dobro, i ja tu mesam babe i zabe...

Link to comment

Nije mi jasno kako serija može da bude "bolje napisana" kad se skoro u potpunosti zasniva na napisanoj knjizi? Možda je bolje uređivana, efikasnije oslobođena suvišnih gluposti (kao Martinovo smaranje opisima svakog jela, odela, itd.) ali to onda nije bolje napisano! Ne možeš da uzmeš iz postojećeg dela 95% likova, radnje, i dijaloga, ostatak traljavo smućkaš, i kažeš "ja sam bolje napisao"Kako su, pobogu, likovi životniji u seriji? Polovini njih nedostaje motivacija za to što rade, druga polovina se ponaša potpuno imbecilno, odluke koje donose i replike koje ispaljuju su često bez ikakvog smisla. Može tvoj Benioff da bude kakav hoćeš pisac, ako je ograničen Martinovom radnjom (npr. Bran i ekipa putuju severno od zida kad Winterfel izgori) a sticajem prilika je izbacio motivaciju za to (Bran ima vizije trooke vrane koja ga zamo zove), onda je prinuđen da smuti neko glupavo rezervno opravdanje (rekao mu Maester Luwin na samrti da ode na Zid, kod brata Džona). To njie dobro pisanje, to je očajno, amatersko pisanje. Ima opravdanja za to - nije stiglo sve da se snimi zbog ovoga ili onoga - ali ne može nikako da bude neki kvalitet u poređenju sa originalom.

Link to comment

meni stvarno ne izgleda tako. tvorci serije imaju mnogo manji manevarski prostor. ne mogu da dosnime 3 epizode u situaciji u kojoj martin ima luksuz da dopise jos jedan tom. propusta naravno ima ali je meni svako odstupanje od originalne radnje, kojeg sad mogu da se setim, bilo vise nego opravdano (robova ozbiljna zenska umesto mega bledog lika neke sitne plemkinje, deneris ostaje bez zmajeva pa zato ide kod onih vestaca u onu kucu u kartu... bilo je jos al se sad ne mogu setiti da me ubijes. renly i onaj glavni od ruza, oni bese nisu par u knjizi?).a ovo o likovima kojima nedostaje motivacija... pa to je upravo moja kljucna zamerka knjizi.

Link to comment
danas svi imaju nesto protiv muda... <_<on topic: procitao sam svih 5 komata od letos do pre par nedelja...bah, ima to svojih kvaliteta, cim nisam odustao ali realno serija je mnogo kvalitetnija od literarnog predloska (sto se da zahvaliti cinjenici da je david benioff vrhunski pisac, za razliku od martina koji je mastoviti dunster), a to nije nikako dobro. ima jedan post od vini pua (koji je, inace, pametan ali i veoma iritantan lik) koji lepo opisuje skoro sve sto i ja martinu zameram.da zakljucim, zabavno stivo, nece mi bas tesko pasti narednih 5 godina cekanja na 6 knjigu.
Gaius Petronius Arbiter први пут међ' Србљем. :fantom: Оно успео је да убаци и Златно Руно. Edited by porucnik vasic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...