Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

ja bih terao dalje :fantom:

 

btw. trebalo im je dosta vremena da uklavire da je eksplozija.

 

nije. trebalo im je dosta da pronadju neposredne materijalne dokaze.

Link to comment

BBC je navaljivao jer su Britanci presreli neke razgovore. Ali ne možeš da budeš siguran dok forenzičari ne pronađu čestice eksploziva na ostacima aviona za šta je potrebno malo vremena. Po svemu sudeći, sada su sigurni.

Link to comment

Pa zasto bi to radili ako je teroristicki akt? Poenta terorizma je da bude glasan i jasan i da potpise svaki svoj akt.

 

PA103, tj Lokerbi, ti je baš suprotan primer.

Link to comment

ja bih terao dalje :fantom:

 

I ja bih. Ipak kolega Beowl iznosi decidirano tvrdnje, a neke od njih su u koliziji sa činjenicama. Pa posle kolega nmenski vadi fleke, koliko može... I onda kolega kaže kako je nešto novo naučio. A mogao nas je tako lako dovesti u zabludu. Bilo bi daleko svrsishodnije da se najpre savlada faktičko stanje i tek onda nastupa sa nekim čvrstim stavom.

 

Jer, evo, naprimer, kako ja da znam kad kolega Beowl iznosi netačne podatke kada mi je većina kolega iz prvog ešalona na onoj listi kad ne vidim šta pišu (a Beowl nije jer njega sa pažnjom pratim), a kad recimo u nešto ni sam nisam siguran...? Dovešće me možda u neku zabludu, navešću negde nešto, pozvaću se na forum kao izvor, a neću biti u pravu, niti će biti nekog od kolega da mi ukaže da je Beowl pogrešio u korenu...

Link to comment

 

 

Donekle sam skeptičan, ne znam koliko i kakvog eksploziva su uspeli da naguraju u limenku (pod pretpostavkom da je tačno), mada je i PA103 oboren sa smešno malom težinom eksploziva.

Link to comment

Ovo nema šanse da je moglo srušiti avion ako se nalazilo u kontejneru za prtljag. Ako je neko imao priliku da se mota po avionu tokom zemaljskog opsluživanja onda je mogao da pronađe neko zgodno mesto gde bi ovo moglo da napravi dovoljno veliku rupu na oplati.

 

Edit: i još nisu koristili vremenski okidač nego real-time odašiljač?

Edited by beowl
Link to comment

Ovo nema šanse da je moglo srušiti avion ako se nalazilo u kontejneru za prtljag. Ako je neko imao priliku da se mota po avionu tokom zemaljskog opsluživanja onda je mogao da pronađe neko zgodno mesto gde bi ovo moglo da napravi dovoljno veliku rupu na oplati.

Navodno bilo do prozora u putničkom delu naravno.

Link to comment

Eee, gde su ona detektivska vremena kad se u šumi pronalazio ostatak štampane ploče veličine nokta a dovoljno veliki da se utvrdi da pripada seriji proizvoda jedne malene švajcarske firme koja je libijcima prodavala goodies, da bi glavnog osumnjičenog za podmetanje bombe na'vatali preko košulje i sličnih odevnih predmeta i usmenog kazivanja svedoka sklonjenog u neki program zaštite... :cry:

 

Ovi sami kažu "ovako je to bilo", malo post festum u par slika i malo teksta...

 

TT via LG G3

Edited by Prospero
Link to comment

Ovo nema šanse da je moglo srušiti avion ako se nalazilo u kontejneru za prtljag.

Postoji mogućnost da aviokompanija nije koristila/ne koristi kontejnere, kao i da na aerodromu nemaju opremu za istovar kontejnera (malo verovatno, veliko letovalište, mnogo velikih aviona...). A321 može da ponese 10 kontejnera (možda grešim, ali tu negde) ali ne mora da ih nosi. Što ostavlja mogućnost da je recimo neko od ljudi koji su radili na smeštanju prtljaga mogao da stavi bilo šta bilo gde unutar tovarnog dela aviona... Ne mora da znači da je tako i bilo, naravno, ali eto, meni se čini da i to postoji kao mogući scenario...

Link to comment

Ako je ovo korisceno, znaci da je neko od radnika uneo "sveps" u bording zonu, terorista je uzeo bombu i sa njom mirno usao u avion jer nema pregleda tecnosti nakon poslednje kontrole ali zato ima gde da se kupi pice, seo do prozora i bum.

 

Da li je ovo OK logika?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...