Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Nikad neću biti apsolutno siguran u tvrdnju da je ovaj kvrcnuio i namerno skucao avion. S druge strane, to je sad, a verovatno će i ostati u domenu nagađanja, samo zato što je "normalno disao" kako rekoše

 

ne nego da je disao tako da se može zaključiti da je bio pri svesti

Link to comment

Aham.

Nije dovoljno, sedi.

 

Samo mi javi kad nauce da testovima proberu ovakve, predvide im ponasanje, da pazarim visegodisnju kartu, da se ne zajebavam sa ostalima.

 

 

 

Naravno da postoji sasvim pouzdano normiranje psihickog zdravlja, nista nije 100% pa ni zdravstveni test sa holesterolom na koji se pozivas, moze i covek sa svim divnim zdravstvenim parametrima da par nedelja posle posete lekaru dobije infarkt ili da mu pukne aneurizma. Tako da ni psihicki testovi nisu potpuno pouzdani, ali svakako da mogu da isfiltriraju vrlo mnogo.

Link to comment

Naravno da se ne salim, sta odvaja ubijanje prolaznika zato sto neko nije bas savim psihicki zdrav od toga sto ne prate (ili je neko pokazao prstom da ne prate) tacnu neku skolu islama ili sta vec? Zasto ti je toliko bitno da ubistvo bude vodjeno bilo kojim drugim motivom sem psihicke nestabilnosti?

 

Ma da, sva ubistva od kad je sveta i veka su samo i isključivo plod psihičke nestabilnosti počinioca  :lolol:

 

odo

Link to comment

ne nego da je disao tako da se može zaključiti da je bio pri svesti

Meni je to malo neuhvatljivo. Imao sam kontakt sa ljudima i bez svesti i normalno su disali čini mi se, nije bilo neke razlike.

Link to comment

Šališ se? Mislim da, naravno, Aušvic je recimo bio čista boleština, pa niko neće reći da su ti ljudi ubijani bez razloga odnosno da je jedini razlog zašto su ubijani psihička obololest dželata.

Off, pa da zavrsim: kamo srece da je Ausvic bio bolestina.

Problem je - i danas je - sto Ausvic to nije bio.

Link to comment

Meni je to malo neuhvatljivo. Imao sam kontakt sa ljudima i bez svesti i normalno su disali čini mi se, nije bilo neke razlike.

 

ali ko je onda promenio vrednosti na autopilotu i dodatno blokirao vrata?

Link to comment

Off, pa da zavrsim: kamo srece da je Ausvic bio bolestina.

Problem je - i danas je - sto Ausvic to nije bio.

 

Ne znam, to vidi s Dagmar, ona kaže da osim toga verovatno nije bio ništa drugo...

Link to comment

Meni je to malo neuhvatljivo. Imao sam kontakt sa ljudima i bez svesti i normalno su disali čini mi se, nije bilo neke razlike.

Netko je morao aktivno onemogućavati kapetana da uđe. Po nečemu zaključiše (p) i da je ručno namjestio autopilota i, ako sam dobro pročitao , i isključio transponder.
Link to comment

Ma da, sva ubistva od kad je sveta i veka su samo i isključivo plod psihičke nestabilnosti počinioca  :lolol:

 

odo

 

 

Ja to ni ne kazem, samo kazem da jako puno ljudi oko nas koji su u situaciji da mogu da ubiju deset/ pedeset/stopedeset ljudi nisu psihicki zdravi, i da je neizbezno da oni nesto rade i zive medju drugim ljudima. Svakako da mogu da uvedu i neke pojacane kontrole za pilote, ako imaju pare za to samo napred, ali tesko da vidim da je to sad nesto potrebnije nego uvesti psihicke kontrole za nastavnike, vozace autobusa (makar one koje trasa vodi preko autoputa ili preko Crne Gore) i sl.

Link to comment

ali ko je onda promenio vrednosti na autopilotu i dodatno blokirao vrata?

Nemam odgovor na to. Zašto se nikad ne usmeri pažnja na drugog pilota? Onog što je bio u klonji, možda je on poludeo pa nije smeo da ga pusti MV5BMTY2MjQxNDI2Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwNjk4- nikad nećemo znati

Link to comment

Pitanje za nekoga ko se dobro razume u pilotiranje modernih putničkih aviona:

Scenario: avion leti na recimo 10.000m.Jedan pilot odlazi u toalet i treba mu nekoliko minuta da se vrati, a u kabinu ulazi član posade koji treba da omogući ovratanje vrata iznutra u slučaju nepredviđenih okolnosti.

Da li može ovaj što je ostao da pilotira serijom komandi koje će izvršiti za 10-15 sekundi nepopravljivo da naruši putanju aviona tako da on mora da se razbije o tlo, odnosno da ni pilot koji bi se vratio u kabinu nakon izdavanja takvih komandi ne bi mogao da povrati avion u stabilno stanje?

Link to comment

Ne znam, to vidi s Dagmar, ona kaže da osim toga verovatno nije bio ništa drugo...

 

Nisi ti to dobro razumeo, ja kazem da motivaciju za masovna ubistva imaju mnogi a ne samo psihicki bolesnici, i da ne vidim zasto bi specijalno kontrolisali samo ljude koji su npr depresivni a ne i recimo onako djuture muslimane (jer mozda neki religiozni musliman odluci da krene u dzihad u avionu) i sl? A takodje ne vidim logiku da pilot treba da bude vanredno placen da ne bi pobio putnike, jer to moze da uradi jako puno pripadnika profesija koje niko ne percipira da treba da budu vanredno placeni.

Link to comment

Nemam odgovor na to. Zašto se nikad ne usmeri pažnja na drugog pilota? Onog što je bio u klonji, možda je on poludeo pa nije smeo da ga pusti MV5BMTY2MjQxNDI2Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwNjk4- nikad nećemo znati

 

:huh:

Link to comment

Ok, samo ti izvoli,

Da pojasnim: kutija valjda snima događaje u kokpitu, a ne znamo šta je van njega, ili snima sve?

Edited by kapetanm
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...