Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

Procitah 10ak strana ove diskusije, pa sam osetio potrebu da napomenem jednu stvar. U nekoliko navrata harper pominje h2h poredjenje kao jedino validno (ili najvalidnije), onda Boza odgovara stvari tipa "jel onda Srichapan bolji od Rafe?", pa harper dobije ospice. Ako sam ja dobro razumeo, Boza je kao h2h poredjenje shvatio jednostavno medjusobni skor izmedju Rafe i Fedexa. S druge strane, (opet ako sam ja dobro razumeo :D ), harper pod h2h poredjenjem podrazumeva (ne statisticko vec strucno, tenisko) uporedjivanje pojedinacnih elemenata njihove igre koje je i nabrojao u jednom od postova. Posto niko nije bio rad (ili mozda sposoban) da se upusti u kvalitetnu diskusiju tog tipa, ostadosmo uskraceni za nesto sto bi verovatno bilo dosta zanimljivije od klin/ploca mrsenja koje se ocigledno svima smucilo.

Link to comment
Procitah 10ak strana ove diskusije, pa sam osetio potrebu da napomenem jednu stvar. U nekoliko navrata harper pominje h2h poredjenje kao jedino validno (ili najvalidnije), onda Boza odgovara stvari tipa "jel onda Srichapan bolji od Rafe?", pa harper dobije ospice. Ako sam ja dobro razumeo, Boza je kao h2h poredjenje shvatio jednostavno medjusobni skor izmedju Rafe i Fedexa. S druge strane, (opet ako sam ja dobro razumeo :D ), harper pod h2h poredjenjem podrazumeva (ne statisticko vec strucno, tenisko) uporedjivanje pojedinacnih elemenata njihove igre koje je i nabrojao u jednom od postova. Posto niko nije bio rad (ili mozda sposoban) da se upusti u kvalitetnu diskusiju tog tipa, ostadosmo uskraceni za nesto sto bi verovatno bilo dosta zanimljivije od klin/ploca mrsenja koje se ocigledno svima smucilo.
Dobro si razumeo. S tim sto nismo izgubili nista, eno ti na susednom topiku afterburnerka sabija za sve pare.
Link to comment

sa fekijevog profila:rivali:

68204_482793344940_64760994940_5627779_2940572_n.jpg162844_482214184940_64760994940_5620550_4910703_n.jpgJust picked up Rafa at the airport. Looking forward to lunch together in town.165222_482303049940_64760994940_5621664_7060515_n.jpgBack in my favourite car, making our way to the Hallenstadion.

i jedna nenadjebiva:

190165_10150111107629941_64760994940_6199219_2565077_n.jpg

ostatak ovde

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
  • 3 weeks later...

Evo ga i Beker da kaze nestohttp://news.bbc.co.uk/sport2/hi/tennis/9526464.stm

I don't call Roger the best of all time, I call him the most successful of all time as I can't compare the 1970's, 80's and 90's to today's game.Long may he continue.
Link to comment

Beker je u potpunosti u pravu.Ne razumem kako su ljudi tako lako zaboravili nekadasnje velikane i Federera proglasili za najboljeg ikada.Prosto,neke stvari se ne mogu porediti i mislim da je Beker to sjajno objasnio.

Edited by Tastatura
Link to comment

harpereeee

hajde onda da se bavimo time ko je od dvojice igraca koji su, inace, imali sasvim razlicit put u karijeri i od kojih je jedan pet godina stariji od drugog osvojio vise teniskih trinketa i da na osnovu toga prosudjujemo ko je od njih dvojice bolji.Neverovatno.//Zato sto van toga ta prica ne vredi ni pisljivog boba...
a onda naleteh na ovopa bih da priupitam, nisi li ovde upravo poveo raspravu o tome sto mislis da je 'neverovatno'?i jedan hajlajt
Federer je neverovatan igrac. Jedan od najboljih, ako ne i najbolji igrac svih vremena. Uostalom, on jos uvek protiv Nadala ima pozitivan skor van sljake a dobijao ga je i na toj podlozi. Takodje, sije Nadala u svim kategorijama sto se teniskih uspeha tice.
cool.gif da ne pomislis da sam neki ludak koji cita arhivu kako bi nastavio ovu 'raspravu', nego cilj mi je bio iz nekih drugih razloga da nadjem najstariju tenisku temu na forumu, pa sam naleteo na ovo gore. inace nasao sam je: ATP Madrid 16.okt '07. ima 27 postova od kojih jedan moj! :) Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
Inace, ja sam imao dileme oko toga ko je od njih dvojice zapravo bolji dok nisam video ono sto je Nadal uradio 2010. godine i to u konkurenciji u kojoj je, izmedju ostalih, bio i Federer. Ono je bio bolestan tenis.
da ne pomislis da sam neki ludak koji cita arhivu kako bi nastavio ovu 'raspravu', nego cilj mi je bio iz nekih drugih razloga da nadjem najstariju tenisku temu na forumu, pa sam naleteo na ovo gore. inace nasao sam je: ATP Madrid 16.okt '07. ima 27 postova od kojih jedan moj! :)
To je problem u raspravi s tobom, Bozo. Tebi je tenis kao Stounhendz, ne menja se hiljadama godina. Februara 2009. godine kad je ovaj post pisan Nadal jos nije imao ona dva ludacka napretka u prvoj polovini 2009. (ovaj je tek poceo) i cele 2010. godine i gotovo nista nije uzeo van sljake. On je tek nekoliko meseci pre toga 2008. po prvi put osvojio Wimbledon. Drugo, obrati paznju na rec "takodje" izmedju dobar i uspesan. Ta rec ti pokazuje da se radi o dve razlicite stvari i dva razlicita kriterijuma, sto sve vreme tvrdim na ovom topiku.I jedi govna sto si me naterao da ponovo prelistavam ovaj topik i izgubio pola sata a vec sam bio krenuo na spavanje. :D Edited by harper lee
Link to comment
Februara 2009. godine kad je ovaj post pisan Nadal jos nije imao ona dva ludacka napretka u prvoj polovini 2009. (ovaj je tek poceo) i cele 2010. godine i gotovo nista nije uzeo van sljake.
вимблдон, олимпијске игре, понеки мастерс на бетону и на крају аустралију, мало ли је
Link to comment

^^ opet problem sa time sta sam te pitao, a sta odgovoras. ipak mislim da ovaj put slucajno ili namerno ti neces da procitas ono sto pise.

harpereeee
hajde onda da se bavimo time ko je od dvojice igraca koji su, inace, imali sasvim razlicit put u karijeri i od kojih je jedan pet godina stariji od drugog osvojio vise teniskih trinketa i da na osnovu toga prosudjujemo ko je od njih dvojice bolji.Neverovatno.//Zato sto van toga ta prica ne vredi ni pisljivog boba...
a onda naleteh na ovopa bih da priupitam, nisi li ovde upravo poveo raspravu o tome sto mislis da je 'neverovatno'?
znaci sustina je: kako neko ko h2h analizu smatra jedinim validnim merilom za uporedjivanje ko je bolji od 2 tenisera, otvori temu 'sampras vs federer' i polemise na njoj (a secas se da sam te pitao ko je bolji sampras ili nadal, i ti si rekao da je to neuporedivo). ili je to kod tebe selektivno u zavisnosti od toga ciju stranu drzis, sto bi bilo krajnje :isuse: . to je jedino pitanje u mom postu i nije teniskog karaktera, vec o potpunoj promeni tvog stava o svrsishodnosti rasprave na odredjenu temu. drugi deo posta je cista zabancija (vidis valjda da sam stavio ovaj smajli sa naocarama... cool.gif ). jbg, nisam znao da ne spavas.znaci ja samo hocu da odbranim svoj stav o mogucnosti uporedjivanja dva igraca van h2h okvira, ti si bio najveci protivnik toga na ovoj temi, a upravo si to radio pre dve godine.// pa ako se ispostavi da sam u pravu, onda cu lako na tom talasu dokazati da je fed goat, pa samim tim bolji i od nadala i tako isterati svoje cool.gif Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment

Najrelevantniji kriterijum za uspesnost necije karijere je odnos osvojenih GS. Nakon sto je Rafa preskocio onaj Vimbldon od poslednjih sedam slemova Rafa je bio uspesniji na sest. Verujem da ce i na sledecih 20 Rafa biti uspesniji u 90% pokusaja sto ce reci cak i da Fed osvoji jos slem ili dva od njega nece zavisiti da li ce Rafa biti najveci ikad nego ce njihov skor zavisiti prvenstveno od Rafe, ali i od Novaka, Endija, Del Potra, Tomika i ostalih koji ce u buducnosti biti branioci Fedove krune vise od njega samog.

Link to comment

Ali, ovaj....nakon sto neki igrac ode u penziju (sto ce Fed uraditi pre Rafe, Novaka, i ostalih nabrojanih) tj. nakon sto prodje svoj vrhunac (sto je Fed prosao vec) normalno da je od ovih sto dolaze posle njega zavisi da li ce on zadrzati tu titulu "najboljih svih vremena". To je, nekako, valjda, normalno?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...