Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

46 minutes ago, steins said:

Može koja više o ovim knjigama?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Nije za ovaj thread, al aj... Jedan od megalomanijskih projekata. Imate glavni serijal od 10 knjiga po 1000+ stranica vecina i nekoliko sporednih serijala koja su pisala 2 pisca. Jebeno kompleksan svet, no ako prezivis prvih 500 stranica posle ti bude lepo. Krvozedno (neki bi rekli sadizam) i bekrajno tragicno. Nenormalno mnogo likova i to dobro razradjenih likova.  200 slojeva, miloni godina istorije koja se ponavlja, obrti zapleti. Sve u svemu, ako ti se cita nesto ogromno i imas da odvojis pola zivota, pocni.   

 

Sto se prevoda tice, pojma nemam.

Link to comment
1 hour ago, Fins fleet said:

Nije za ovaj thread, al aj... Jedan od megalomanijskih projekata. Imate glavni serijal od 10 knjiga po 1000+ stranica vecina i nekoliko sporednih serijala koja su pisala 2 pisca. Jebeno kompleksan svet, no ako prezivis prvih 500 stranica posle ti bude lepo. Krvozedno (neki bi rekli sadizam) i bekrajno tragicno. Nenormalno mnogo likova i to dobro razradjenih likova.  200 slojeva, miloni godina istorije koja se ponavlja, obrti zapleti. Sve u svemu, ako ti se cita nesto ogromno i imas da odvojis pola zivota, pocni.   

 

Sto se prevoda tice, pojma nemam.

Нема некрофагије, нити некрофилије као књигама једног другог Канађанина којег ми препоручио Вини?:sad:

Edited by porucnik vasic
Link to comment
2 hours ago, Valkyrie said:

Opet igranka bez prestanka oko neke random teme :lol:

Uhvatila nas nervoza pred bitku, pa ventiliramo napetost smalltalk-om... Sledeće nedelje Radiša banuje zbog fighta na ovoj temi...

 

Hajde posle kaži da serija nije imerzivna... :laugh: 

Edited by Ayatollah
Link to comment

Pa jasno, rade živci, ali ovde su se čuli i saveti da valja odspavati pred bitku sa Zombijima, kao da je to lako. Nešto ne znam da su imali bromazepame u Westerosu. 

Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

Pa jasno, rade živci, ali ovde su se čuli i saveti da valja odspavati pred bitku sa Zombijima, kao da je to lako. Nešto ne znam da su imali bromazepame u Westerosu. 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за eating grey worm

Link to comment
16 minutes ago, Valkyrie said:

Pa jasno, rade živci, ali ovde su se čuli i saveti da valja odspavati pred bitku sa Zombijima, kao da je to lako. Nešto ne znam da su imali bromazepame u Westerosu. 

a da pa i zaključke kako nije realno da se napiju noć pred bitku, ej da to kažemo mi koji znamo šta se desilo na marici 1370, u toj bitci smo izgubili carstvo, kada je u noćnom prepadu 1000 turaka pobilo 20000 pijanih srba

 

- nisu imali bromazepam ali su imali nešto bolje :happy: poppy milk, bapski lek za nemirnu decu, poznat i kod nas, napravi se čaj od čaura maka i da se detetu, koje u zavisnosti od doze posle spava 10-15-20 sati  :D

Link to comment
33 minutes ago, gone fishing said:

poppy milk, bapski lek za nemirnu decu, poznat i kod nas, napravi se čaj od čaura maka i da se detetu, koje u zavisnosti od doze posle spava 10-15-20 sati  :D

Jeste, pa posle da tokom bitke blaženo kljoknu mala Mormontica, anonimna divljačkinja, i ostatak devojačke brigade.

 

 

Link to comment
2 hours ago, porucnik vasic said:

Нема некрофагије, нити некрофилије као књигама једног другог Канађанина којег ми препоручио Вини?:sad:

Samo u jednoj knjizi. :(

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

ej da to kažemo mi koji znamo šta se desilo na marici 1370, u toj bitci smo izgubili carstvo, kada je u noćnom prepadu 1000 turaka pobilo 20000 pijanih srba

spacer.png

Link to comment

Posto se vec diskutovalo o tome kako je glupo da se sa NK-om zavrsi a da posle krene bitka za presto, pocinjem da verujem u onu teoriju da NK ni nece da krene na Westeros. Ide direktno u KL, a ovi njegovi ce da se biju sa Jonom i na kraju ce stvarno poslednja bitka biti protiv njega, ne protiv Cersei i onog dijabolika.

Ako ne, onda je NK stvarno neka uvrnuta i poremecena verzija MacGuffina (kako je vec neko rekao), a ni to me ne bi cudilo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...