Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Pitam se zbog onih skeleta što su izronili iz zemlje tamo kod Drveta iza Zida kad su ubili Džodžena. Nemoguće mi da je to neka zaseda koju je postavio NK oko drveta :mellow:
To je brain fart ova dva tupavca, prvo su bili spori, pa skeletori koji trče kao sprinter pa su onda opet bili sličniji ljudima ali skaču s planine i preskaču zidine kao u World War Z a sad se vuku tri meseca da pređu 100 kilometara :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
23 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Koliko god mator hoćeš, ako zadovoljava potrebe quote unquote scenarija.

 

U knjizi se reanimiraju samo oni koje Others ubiju, ili koji u njihovom prisustvu zaginu (neprirodna hladnoća itd.) Nije još bilo nikakve reanimacije davno upokojenih, a nadam se da neće ni biti. 

 

Zar nemaju wildling u knjigama običaj da spaljuju mrtve, baš da ne bi ustali kasnije kao zombiji?

Link to comment
42 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Najpametnija žena na svetu svakako neće zaginuti. Njena sestra možda, mada sumnjam. Za Brana ne znam šta planiraju, moguće je taj neki face-heel turn to the Dark Side o kom se odavno spekuliše, ali neće ni to potrajati - moraju ipak da se okrenu King's Landingu i rešavanju superbitnih dinastičkih zavrzlama.

 

Na spisak je trebalo da dodam još Theona, i on je deffo morghulis.

 

 

Nema smisla, što paradoksalno znači da će se verovatno desiti. Kosti koje nisu istrulile par stotina/hiljada godina ustaju, što da ne.

 

Pesma je inače vezana za jedan sasvim drugi zaplet sa juga: Tragedy at Summerhall. Još ne znamo šta se tu tačno desilo, ali zna se da su skončali Aegon V Targaryen i Sir Duncan the Tall, njegov LC of the Kingsguard. Dunk & Egg novele prate njihov život od rane mladosti, tako da je verovatno ideja da se poslednja odigra tu u Summerhallu kad je izbio nekakav katastrofalan požar... inače, tu i tada se rodio Rhaegar Targaryen.

 

 

 

Clanak objasnjava kako je to Stark cunning plan ako opet dodje do sukoba sa NK i da su kosti ocuvane bakrom. Zvuci paradoksalno naravno no ionako se pitamo kako ce iko ziv pobediti NK i WW.

Citala sam objasnjenje za pesmu no mi u kombinaciji sa ovom zvuci da moze biti dvoznacna. Kopka me scena iz trejlera gde Arya onako unezverena trci kroz kriptu.

Link to comment

Negde mora da bude Deux ex Machina. Dal ce da se dignu mrtvi Starkovi da spasavaju stvar ili će da ulete Bron i Melisandra sa gomilom ognjomacevih ratnika i fajerbolima ili nešto treće, ali će biti. 

Link to comment
17 minutes ago, omiljeni said:

Zar nemaju wildling u knjigama običaj da spaljuju mrtve, baš da ne bi ustali kasnije kao zombiji?

 

Imaju zato što žive u komšiluku WW. Nećeš da razmišljaš kad ti neko umre da li je tog danas hladno onako prirodno, ili možda zato što se okolo muva neki undying necromancer. 

 

Ygritte ima jednu sugestivnu rečenicu na tu temu, nešto kako su tražeći Horn of Joramun oni otvarali razne grobnice, i eto slučajno pustili undead u svet. S tim što mislim da ona cilja na same White Walkers koji su bili negde ispod zemlje, a ne na spontano reanimirane leševe od pre hiljadu godina.

Link to comment
19 minutes ago, nera said:

Kopka me scena iz trejlera gde Arya onako unezverena trci kroz kriptu.

 

Objasnio joj debeli Sem šta su to STDs, pa sad žuri da pita Džendrija da li je iskovao sebi jedan obsidian prophylactic. 

Link to comment

Ako je zmaj u okolini Zimovrela... As far as we know, NK se vozika po parohiji i podiže mrtve, nako... Da se nadje... 

Edited by ZerrorR
Link to comment
1 minute ago, Valkyrie said:

Neutralisanje undead zmaja mora biti prioritet. Da im ga nisu poklonili još bi smrdeli iza Zida, neviđen fejl "ekspedicije" 

 

Ne znam, računam da bi imali neki plan za osvajanje Zida i da im nije pravo niotkuda stigao zmaj.

 

Ali ekspedicija je spektakularno glupa od početka do kraja. Sad kad Daenerys žvanjka Tyrionu što je loše savetovao oko Cersei, verovatno cilja na to da je izgubila trećinu zmajeva bez ikakve potrebe. S tim što je ideja da se ide u lov na zombije bila Džonova, IIRC, a ideja da se leti u spasavanje baš njena.

 

 

Link to comment

@ZerrorR

Pa evo sad rekoše Elders da NK ne može da diže random mrtvace već samo sveže ubivene. 

 

@nera

Kakve sad bakrene oplate po kostima, pa zar baš niko ne bi znao za to?? 

 

@Weenie Pooh

Kakav plan su imali? Koliko se sećam, ideja da se fata avet je bila Tirionova a Džon genije se naravno javio kao dobrovoljac. 

Edited by Valkyrie
Link to comment

E ako je Tyrion došao na ideju da se krene u ekspediciju, onda je i zaslužio da ga najuri - nevezano za Cersei.

 

Oplata po kostima je bronzana a ne bakrena. Ideja potiče iz imbecilne ideje da se u Bronzanom dobu koristila bronza zato što ima tajne specijalne anti-undead properties (nikako zato što ima za 600 stepeni lower melting point od gvožđa :D )

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...