Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Nije prošao ni kroz istočnu kapiju sigurno. Da jeste, odmah bi ga ostali iz Straže pitali gde su ostala dvojica.

Njega nije zanimalo da upozori bilo koga, nego je lik u momentu skroz prsao i krenuo da beži. Tako sam ja to zamišljao i to mi je jedino logično.

Tajni prolaz jeste opcija, ali pitanje je ko sve zna za onaj tajni prolaz. Možda za to zna svaki ranger, ali nije mi delovalo tako a nije ni logično da svi znaju jer onda ne bi ostala tajna vrata. Npr Mance Rayder je bio ranger a izgleda nije znao za ta vrata.

Debeli GRR je verovatno to standardno smandrljao 'nako reda radi i nije se mnogo ni obazirao na takve detalje.

Link to comment

Mozda je neuko pitanje, ali sta se zbiva sa zmajevima ako plavka zagine? Hoce ovi drugi moci i znati da ih koriste? Da li je onda naizgled besmislena scena sa setnjom zmajevima iz prve epizode mozda u funkciji takvog ishoda?

Link to comment
7 minutes ago, omiljeni said:

Nije prošao ni kroz istočnu kapiju sigurno. Da jeste, odmah bi ga ostali iz Straže pitali gde su ostala dvojica.

Njega nije zanimalo da upozori bilo koga, nego je lik u momentu skroz prsao i krenuo da beži. Tako sam ja to zamišljao i to mi je jedino logično.

Tajni prolaz jeste opcija, ali pitanje je ko sve zna za onaj tajni prolaz. Možda za to zna svaki ranger, ali nije mi delovalo tako a nije ni logično da svi znaju jer onda ne bi ostala tajna vrata. Npr Mance Rayder je bio ranger a izgleda nije znao za ta vrata.

Debeli GRR je verovatno to standardno smandrljao 'nako reda radi i nije se mnogo ni obazirao na takve detalje.

Možda se i vratio do Noćne straže i rekao da su ostala dvojica poginula u npr. napadu Divljana, a onda prvu noć nakon što se vratio preko Zida dezertirao. To je mnogo verovatnije nego da zna za tajni prolaz.

Link to comment

Ali nije mi delovalo da Straža ima bilo kakve informacije osim da im je javljeno da je Stark pogubio dezertera. O drugoj dvojici nisu znali ništa sve dok ih nisu našli u snegu.

 

8 minutes ago, Kampokei said:

Mozda je neuko pitanje, ali sta se zbiva sa zmajevima ako plavka zagine? Hoce ovi drugi moci i znati da ih koriste? Da li je onda naizgled besmislena scena sa setnjom zmajevima iz prve epizode mozda u funkciji takvog ishoda?

Za zmajeve je valjda pravilo da ih može jahati više ljudi u toku njihovog života. Oni žive dosta duže od ljudi i onog najvećeg zmaja Baleriona je jahalo nekoliko Trgaryena

Ali mislim da ako provozaš jednog zmaja onda ti ni jedan drugi zmaj neće dozvoliti da voziš i njega.

Link to comment



" userid="9780"]  
Možda istočna kapija, možda onaj prolaz gde su se sreli Sem i Bren, kroz kapiju crnog zamka gotovo sigurno nije prošao.
 
Još je čudnije što mu je WW bacio odsečenu glavu kolege pred noge, pa ga poštedeo.


Upravo taj tajni prolaz je najrealnija opcija, to je utvrđenje Nightfort i u okviru njega Black Gate: When someone approaches the Black Gate, the eyes open. They are white and blind, and then the door asks, "Who are you?" A man of the Night's Watch must repeat a part of his vow, "I am the watcher on the walls. I am the fire that burns against the cold, the light that brings the dawn, the horn that wakes the sleepers. I am the shield that guards the realms of men." The door will open then, saying, "Then pass

A za bacanje glave pred noge, nije HBO imao ni vremena ni resursa da detaljnije objašnjava motive WW... postoje teorije da se smatra upozorenjem jer su ljudi prekršili davno zaboravljeni sporazum iz vremena Duge Noći i prvog rata sa WW. Takođe, ljudi nisu ni dobili prvi rat već je završen nekom vrstom ugovora i gradnjom zida. E sad, Martin još nije došao do dela gde nam otkriva šta je zamislio sa WW ali je definitivno da nisu neko ultimativno zlo koje je tek tako rešilo da pobije sve živo već je malo komplikovanije of toga :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

Ali nije mi delovalo da Straža ima bilo kakve informacije osim da im je javljeno da je Stark pogubio dezertera. O drugoj dvojici nisu znali ništa sve dok ih nisu našli u snegu.

 

Za zmajeve je valjda pravilo da ih može jahati više ljudi u toku njihovog života. Oni žive dosta duže od ljudi i onog najvećeg zmaja Baleriona je jahalo nekoliko Trgaryena

Ali mislim da ako provozaš jednog zmaja onda ti ni jedan drugi zmaj neće dozvoliti da voziš i njega.

kaze begunac: "znam da sma se trebao vratiti na zid i obavestiti ih, ali sam se uplasio"

njega su nasli cuvari starkovih poseda

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Možda se i vratio do Noćne straže i rekao da su ostala dvojica poginula u npr. napadu Divljana, a onda prvu noć nakon što se vratio preko Zida dezertirao. To je mnogo verovatnije nego da zna za tajni prolaz.

Pre nego što sam pisao predhodni post pogledao sam taj deo prve epizode (ceo serijal mi na HDD).

Kad su ga doveli do Neda priznao je da je dezertirao, rekao je da je trebao da se vrati na zid da upozori drugare i da je video WW i da narod mora da zna. Inače je imao dosta malih oderotina po licu i krasta, kao da se provlačio negde ili je često padao pri paničnom bežanju.

 

@arheolog 1981

hvala za objašnjenje u vezi WW koje nije opisano u seriji, to ima smisla ako su nekad imali dogovor sa ljudima

Link to comment

Za taj tajni prolaz niko ne zna, Nightfort je napušten, niko ga ne čuva i sigurno ne služi da se kroz njega šetkaju dezerteri spremni da izrecituju zakletvu u koju ne veruju.

 

Ovo što kaže Ayatollah je najrazumnija pretpostavka, čovek se vratio u Castle Black sav izbezumljen, pa dok su čekali da se povrati iz šoka i ispriča šta se desilo, on pobegao na jug.

 

U knjigama :nobles: naravno nema ni reči o tome da je uhvaćen južno od Zida, a svakako nije bio sposoban da kaže "zombiji dolaze" pre nego što ga Stark skrati za glavu. Meni je bila užasno iritantna ta scena kad Ned mrtav ladan ignoriše takav info, iako se u njegovoj familiji ta pretnja zombikalipsom prenosi sa kolena na koleno. Ispada clueless koliko i oni južnjaci u King's Landingu.

Link to comment
16 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ovo što kaže Ayatollah je najrazumnija pretpostavka, čovek se vratio u Castle Black sav izbezumljen, pa dok su čekali da se povrati iz šoka i ispriča šta se desilo, on pobegao na jug.

 

 

Kad je Bendžen Stark došao u Vinterfel pričao je sa Nedom, Bendžen mu je rekao da je dezerter bio dobar rendžer i da im i dalje fale dvojica, dakle Bendžen ne zna ništa šta se desilo patroli, što znači da dezerter nije svraćao u Crni zamak, jer da jeste ispričao bi šta se desilo toj dvojici i njemu.

Ned kaže da je najverovatnije zaseda divljana, Bendžen se slaže sa tom varijantom.

Link to comment

Kao što rekoh, ne bi bio u obavezi da im ispriča bilo šta odmah kad ga nađu. A čim se oporavio, on je zapalio.

 

Mislim, ne mora da bude taj scenario. Wildlings se rutinski penju preko Zida, nije nezamislivo ni da bi ovaj umeo da se popne. Na zapadnoj strani zid naleže na neke klisure, wildlings i tu imaju svoje prolaze. Na istočnoj je mogao da nađe čamac i oplovi, ako ga je poslužilo vreme. 

 

U knjizi dezertr ne ispriča ništa nikome, ni rendžerima ni Nedu - da li zato što ceni da mu neće verovati ili zbog šoka - ali tamo se nikad nije ni vraćao do Zida, dakle bio je Craster scenario u pokušaju. Night's Watch ga je uhvatila i predala Starkovima radi egzekucije.

Link to comment

Da ga je uhvatila Nights Watch pa vodila kod Starka na egzekuciju odveli bi ga u Winterfell, a ne na dan jahanja od Winterfella. Uhvatili su ga neki Starkovi stražari kod neke utvrdice u brdima.

Taj lik je bio u totalnom šoku i nije odgovarao Nedu ništa. Tako da bi bilo veoma glupo da se najpre oporavio od šoka, slagao oficire Nights Watch, pa onda pobegao, pa onda opet upao u stanje šoka. On je sve vreme bio u šoku, a nije znao za taj tunel jer je za njega izgleda znao samo Coolhands.

Da li se penjao preko Zida? To je teško za uraditi i kad si uvežbani wildling koji 5. put prelazi Zid i ima pomoć od kolega, a ovaj mučenik je bio sam, u stanju šoka i to bi mu bio prvo penjanje preko Zida. Ne pije mi to vodu.

Kao što rekoh, GRR je to smandrljao i nije vodio računa takvim o detaljima.

 

Link to comment

+1 na omiljenog uz opasku da je NW sama vršila egzekucije svojih koji zgreše. 

I Džon kad je ono odlepio pa krenuo da jaše upomoć porodici, jurila ga braća da ga vrate kako ga Mormont ne bi pogubio zbog dezertiranja. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...