Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Zmajevi ca da odapnu kao kamikaze u pobedi nad mrtvim hodacima.

Vlasnica na zmajeve ce da se skrsi i ode u monaski red.

 

Glavna bitka ce biti izmedju Sanse i Sersei.

Vec je poceo tako da se gradi lik Sanse-beskrupolozan politicar koji vise nema milosti i razume politicke igre, sto je bilo iznenadjenje za patuljka.

Link to comment
13 hours ago, Valkyrie said:

Baš dobra epizoda, brzo ide radnja. 

Bez par evnuh-fora nije moglo ali Tiriona su ionako odavno srozali. 

 

  Hide contents

Odlična fora sa Branom koji "čeka starog prijatelja"

 

 

Neću dalje da komentarišem dok svi ne pogledate. 

 

Hm, sto bi rekao Vini, bas onako pozorisna, da se podsetimo, i da se sve tajne razrese pre nego sto krene makljanje. 

 

Link to comment
9 hours ago, Ayatollah said:

Slažem se, u osnovi je dosta dobra epizoda za uvodnu epizodu u kojoj se postavljaju figure za nastavak sezone, svakako najbolja uvodna epizoda u poslednje dve-tri sezone. Ima WTF momenata, poput:

 

  Hide contents

otkud Arja zna da je Džon dobio nož u srce, ili prelakog oslobađanja Jare sa broda od strane Teona

 

ali je to nešto što se da preživeti. Pogledaću večeras još jednom, pa ću sumirati utiske - ima suviše događaja u epizodi da bih mogao to da uradim na osnovu jednog gledanja.

 

Kojih dogadjaja koje nismo vec znali?

Razresenje misterija je izmedju likova a ne za gledaoce.

Link to comment
1 hour ago, Grandilof said:

 

Yep, Cersei je kao rodjena u Westerosu, ova nije i to je glavni argument. I caca krene sam, a onda kao da ne ide sam prikljuci se i sin u spaljivanju njih dvojice pred svima ostalim koji su kleknuli. :D

 

 

Rendil Tarli je imao problem sa migrantima™ Nije voleo Divljane, a ni Dotrakije. Pa onda ništa ni od savijanja kolena pred Deni. Sin se solidarisao pa su sprzena obojica. 

Link to comment
7 minutes ago, Host said:

Sansu su u prvoj epizodi snimali iz citizen kane perspective. Sve iz donjeg khm.. rakursa, upadljivo visa od patuljka 1 (Tiriona), patuljka 2 (Bubili) i patuljka 3 (Deneris). Ocigledno je spremaju za kraljicu. 

 

Bukvalno najgori moguci epilog, bukvalno ne mogu da smislim nista grozomornije.

Meni je onako epizoda, ajd za uvodnu je ok, treba povezati previse likova, malo prostora je ostalo za neka ozbiljna desavanja. Bran je svake sezone sve uzasniji, ostali su...tu. Neko napisa, scena sa Tormundom je bila dobra, scena sa "how to train your dragon" ne toliko. Sve juzno od Vinterfela dosadno.

Link to comment
7 minutes ago, Host said:

Sta jos tacno zameras? :fantom: 

 

Spremi se na vreme. Prilicno je sugestivna bila kamera, ne mogu da zamislim drugaciji epilog. 

aj mi namesti mrdalicu

Link to comment
19 minutes ago, Escalade said:

da vidim sta oce Night King pa da se razilazimo, potpuno je nebitno da li ce neko koga su snimali iz citizen cane perspektive ili neko deseti sesti na tron

 

Nece nista, kada mu crkne vojska zbog delovanja zmajeva uspostavice prirodni mir i povuci se na kraj sveta da podseca decu da pakao postoji.

Cela ta prica je nebitna i sluzi tvorcima i piscima da pokazu da ljudi nisu bas tolika govna i da postoji gore od njih, iako realno ne postoji, ali zbog mentalnog zdravlja mora da se odrzi ta prica.

 

Glavni sukob je najvecih cinika i najbeskrupoloznih.

Po ovome sto sam video u prvoj epizodi to ce biti Sansa i Sersei.

Sersei koja je to od prve prve epizode prve sezone  i Sanse koja od glupave devojcice postaje ista Sersei na kraju ili sto bi rekla dva patuljka:

-mnogi su te potcenili ali oni su sada mrtvi

-ona je najpametnija.

Edited by pasha
Link to comment
27 minutes ago, pasha said:

Sersei koja je to od prve prve epizode prve sezone  i Sanse koja od glupave devojcice postaje ista Sersei na kraju ili sto bi rekla dva patuljka:

-mnogi su te potcenili ali oni su sada mrtvi

-ona je najpametnija.

:puke: 

 

Ne znam na koga se od dve debil-žene to odnosi, na Sansu ili na Cersei, ali pretpostavljam na mlađu. (Imbecilno zvuči u svakom slučaju.)

 

Sansa se bukvalno celu seriju šlepa za nekim od kako je tatu izgubila. Prvo je Cersei vukla okolo kao taoca, pa je Hound morao da je spasava, pa je Tyrion štitio jadnu i nevinu, pa je Littlefingeru služila kao proxy za svoju pokojnu majku, pa ju je onda ničim izazvan uvalio Remziju Boltonu, pa je onda uštrojeni Theon odlučio da je spase, pa ih je onda Brienne oboje spasla, pa je onda jahala polubratu na kičmi, pa je onda opet Littlefinger spasao, pa je onda sestra u poslednjem trenutku odlučila da je ne ubije nego da ubije Littlefingera. 

 

U pitanju je besmislen niz događaja kroz koji je prošla na čistu sreću, potpuno pasivno, nikad ne radeći bukvalno ništa (osim što je mestimično davala dozvolu raznima da je vade iz govana). A sad odjednom, taj niz se predstavlja kao neki character development! Kao, razvila se od glupe entitled devojčice kojoj drugi upravljaju životom pa sve do glupe entitled devojke kojoj drugi upravljaju životom. Ti jadi mlade aristokratkinje su je navodno učinili nekim zajebanim igračem? How yes no.

 

Link to comment
10 minutes ago, Milošica said:

 

  Reveal hidden contents

Sersei verovatno nije htela da snima scenu sa onim likom :D

 

Ako se ovo nadovezuje na moj spojler.. 

missed je miscarriage, spontani pobačaj

 

Link to comment

Meni je cela ta njena trudnoca vrlo neuverljiva, rekao bih da ju je izmislila jer joj je to pasovalo u datom trenutku. A i prorocica nije nista govorila o cetvrtom detetu.

Link to comment
9 minutes ago, Valkyrie said:

Ako se ovo nadovezuje na moj spojler.. 

 

  Reveal hidden contents

missed je miscarriage, spontani pobačaj

 

Nisam se nadovezao na tvoj spojler,ali svakako nisam znao to :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...