Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

 

 

 

50min traje? zar nisu najavljivali da ce sve epizode ici preko sat, zato i samo 6 epizoda.

 

dajte opet onaj lik sa redita, da uporedim [emoji3]

 

I sledeca je 50 min, mozda koji vise, a onda poslednje cetiri po 80 min

 

 

Tormund mi opet izazavao osmeh u po noci: I have always got a blue eyes biggrin.png

 

 

 

 

Link to comment

Pa dobro, epizoda je bila sve u svemu OK, i pored nekoliko neizbježnih "sirela" momenata...

 

Npr:

 

Spoiler

Teonovo laganica oslobađanje Jašaratm je bilo baš, ali baš... :ph34r:

 

Gluma Bubilija i Mau je okidač za instant migrenu (mada, u njihovu odbranu, sa onakvim dijalogom teška da bi i mnogo bolji glumci od njih dvoje uspjeli išta da naprave), a na momente mi je djelovalo i kao da se kostimografi sprdaju s njima... Mau u svojoj haj-tek-stejt-ov-di-art zimskoj opremi još jačetm djeluje kao lovechild Big Giant Head-a iz "Trećeg kamena od sunca" i, ne znam, nekog Tiny Midget Body-ja odnekud drugo, dok napaćeni Bubi ni ono malo vrata što mu je sudba kleta dodijelila ne uspijeva da pokaže pritisnut svim onim autentičnim krznima...

 

Scene Sersi i Gylfija Sigurdsona su bile baš sa extra cheese, ali to je bila ona najjeftinija i najmasnija gauda iz "linde" :puke:

 

I dok načelno pozdravljam i podržavam povratak sisa & guzica, ona scena sa Bronom i tri dupeta je bila baš besmislena (ako nije predstavljala auto-omaž, samoironični naklon maloprstićevsko-bordelskoj ekspoziciji iz prvih nekoliko sezona? :unsure: hm.)


I da ne nabrajam samo ono što mi se manje svidjelo, da kažem da mi je ona hororična scena sa nesrećnim malim lordom Amberom bila prilično uspjela, kao i da je završna scena sa reunionom Brena i Džejmija baš upečatljiva.

 

... i tako, sad opet jedva čekam sljedeću (što mi se u posljednjih sezonu-dvije baš i nije prečesto dešavalo).

 

Mada, da budem iskren, drugu epizodu ću pogledati u ponedjeljak uveče - ne pada mi na pamet da opet podlegnem hype-tu kano šiparica i ostajem budan do kasno u noć kao za prvu...

Link to comment

Deni u bundici* a navodno joj krv puna zmajeve vatre dok Unsullied spavaju po šatorima obučeni u one svoje tanke kožne prslučiće.

 

* - inače mi baš bode oči taj fenomen odeće u Gotlandiji, nisu dobacili dalje od samostrela al zato su outfits Hugo Boss meets Prada. 

Link to comment

Nisam bio citao one leakove sto je answer kacio, sad uzeh, znaci 100% tacni, bedak. Doduse do mene tesko dopiru informacije, pa opusteno mogu da sacekam. Nocas sam naravno gledao NBA play-off, pa na miru epizodu jutros. :D

Edited by Grandilof
Link to comment
45 minutes ago, Valkyrie said:

Deni u bundici* a navodno joj krv puna zmajeve vatre dok Unsullied spavaju po šatorima obučeni u one svoje tanke kožne prslučiće.

Sjajno :D 

 

Skoro da mi se gleda kad iščitam vaše komentare.

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Deni u bundici* a navodno joj krv puna zmajeve vatre dok Unsullied spavaju po šatorima obučeni u one svoje tanke kožne prslučiće.

 

* - inače mi baš bode oči taj fenomen odeće u Gotlandiji, nisu dobacili dalje od samostrela al zato su outfits Hugo Boss meets Prada. 

Dobro, to je Mauin zimski komplet uniforme.

 

Nego, ja sam zabrinut za zmajeve, dal' su pravljeni za dejstvo u slozenim meteoroloskim uslovima? Vec se hintuje da je Sjever tanak sa provijantima, a zna se™ da zima dolazi, a zmajevi sigurno trose vise po hladnoci. Javlja mi se da ce oni biti prve zrtve, mozda cak najebu i prizemljeni.

Link to comment

Gendry najviše ostario. Prva sezona je bila 2011? Za tih 8 on ostario bar 20 godina. :sad:

 

Loše je bilo sve sa debelim Samom. Svi izašli napolje da dočekuju sve te kraljeve, kraljice, armije i zmajeve, jedino on sedi u biblioteci i čita.

On i Jon 7 sezona glavni pajtaši i onda se ne sretnu maltene do kraja epizode. Ok za Đoru, ali zašto i Mau ode kod debelog u biblioteku pre nego što ga Jon posetio? Bubili najpre ima sastanak sa feudalcima, pa ide kod bogova u onu šumu gde je bio sa Aryom, pa ide da leti zmajevima, pa sastanči sa Sansom pa ide u kripte da bi se Sam tamo dokotrljao.

Previše likova, svi se ponovo sreću posle 100 godina a bezveze im je da ih sve nabacaju na gomilu da se izgrle i izljube, pa će biti 3 epizode reuniona. Brienne i onaj njen su se videli par puta u kadru, ali tek treba da se priključe reunionima. Sad je tu i Jaime, ko još fali?

 

Ne mogu da se setim zašto je Mau zapalila Randylla? Ona mu nudila da klekneTM, a on nije hteo?

Čovek se najpre borio za Targaryene protiv Roberta, pa je bio za Roberta, pa je bio za Renlya, pa za Lannistere i onda kad je prvi put izgubio bitku od i to protiv vojske koja ima 3 zmaja i šta sve ne, on odluči da ne klekne pred novog vladara?

U sezoni 6 i 7 se previše stvari dešavalo pa je bilo teško sve to pohvatati i popamtiti. Mislio sam nedavno kako treba opet da pogledam te dve sezone, ali nije mi se račilo. :sad:

 

Moglo je bolje, al i ovako je 100 puta bolje nego u knjigama, a to je jedino bitno. :fantom:

 

 

Link to comment

Zivo me zanima koliko su para ulupali na cgi za ove besmislene scene jahanja zmajeva...

 

Jedino je vredelo videti susret na kraju, tj. pogled Dzejmija i Brena. Ostalih 50 min je uglavnom standardna porcija nategnutog scenarija, recikliranja fora o (odsecenim) kurcevima, lose glume i jos gorih dijaloga.

Edited by FPLS
Link to comment
27 minutes ago, omiljeni said:

Gendry najviše ostario. Prva sezona je bila 2011? Za tih 8 on ostario bar 20 godina. :sad:

 

Loše je bilo sve sa debelim Samom. Svi izašli napolje da dočekuju sve te kraljeve, kraljice, armije i zmajeve, jedino on sedi u biblioteci i čita.

On i Jon 7 sezona glavni pajtaši i onda se ne sretnu maltene do kraja epizode. Ok za Đoru, ali zašto i Mau ode kod debelog u biblioteku pre nego što ga Jon posetio? Bubili najpre ima sastanak sa feudalcima, pa ide kod bogova u onu šumu gde je bio sa Aryom, pa ide da leti zmajevima, pa sastanči sa Sansom pa ide u kripte da bi se Sam tamo dokotrljao.

Previše likova, svi se ponovo sreću posle 100 godina a bezveze im je da ih sve nabacaju na gomilu da se izgrle i izljube, pa će biti 3 epizode reuniona. Brienne i onaj njen su se videli par puta u kadru, ali tek treba da se priključe reunionima. Sad je tu i Jaime, ko još fali?

 

Ne mogu da se setim zašto je Mau zapalila Randylla? Ona mu nudila da klekneTM, a on nije hteo?

Čovek se najpre borio za Targaryene protiv Roberta, pa je bio za Roberta, pa je bio za Renlya, pa za Lannistere i onda kad je prvi put izgubio bitku od i to protiv vojske koja ima 3 zmaja i šta sve ne, on odluči da ne klekne pred novog vladara?

U sezoni 6 i 7 se previše stvari dešavalo pa je bilo teško sve to pohvatati i popamtiti. Mislio sam nedavno kako treba opet da pogledam te dve sezone, ali nije mi se račilo. :sad:

 

Moglo je bolje, al i ovako je 100 puta bolje nego u knjigama, a to je jedino bitno. :fantom:

 

Yep, Cersei je kao rodjena u Westerosu, ova nije i to je glavni argument. I caca krene sam, a onda kao da ne ide sam prikljuci se i sin u spaljivanju njih dvojice pred svima ostalim koji su kleknuli. :D

 

Bilo je tih nelogicnosti, ali meni ok epizoda, moze da prodje. Ne verujem bas da ce reunion da razvuku na 3 epizode, u sledecoj pred kraj vec ocekujem da ovi pristignu.

Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

Dobro, to je Mauin zimski komplet uniforme.

 

Nego, ja sam zabrinut za zmajeve, dal' su pravljeni za dejstvo u slozenim meteoroloskim uslovima? Vec se hintuje da je Sjever tanak sa provijantima, a zna se™ da zima dolazi, a zmajevi sigurno trose vise po hladnoci. Javlja mi se da ce oni biti prve zrtve, mozda cak najebu i prizemljeni.

Ne moze najveca magija oko koje je izgradjena tolika tenzija da bude ubijena. 

 

@FPLS Kako sto?! Pa da se zanesvestimo od srece!

Edited by MayDay
Link to comment
3 minutes ago, omiljeni said:

pa i Mau je rođena na Dragonstone. I to je neki Westeros, majku mu

 

E jesi tvrdoglav sunce ti, ko te ne zna... Znas sta sam hteo da kazem, Cersei je tu celi zivot, a ova je predstavljena kao foreign invader.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...