Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ali posle je čovek uzjahao i odjahao do Eastwatch-by-the-Sea mokar do gole kože, i nikom ništa! Najbolje je što ga sluge prihvataju, spuštaju na krevet, i tek onda odlučuju da mu svuku natopljenu odeću - da ne bude posteljina previše suva :D

Prava si baba Vini, samo te stra' da neko ne nazebe.

Sansa šalje Brijenu u King's Landing zato što je Littlefinger debilno predložio da ova umeša u hipotetički Arya-Sansa sukob i ubije mlađu sestru da bi zaštitila političku poziciju starije. Sansa je valjda bila u iskušenju da pristane na tu imbeciliju, pa zato da bi sebi olakšala šalje ovu u KL. Meni nije jasno kakva joj je to pozivnica stigla, odakle Cersei ideja da je zove u posetu?

Ne sklanja Sansa Brijenu da ova ne bi branjenjem Sanse ubila Arju već obrnuto, sklanja je da ne bi branila Arju kad je ona i Army of Littlefinger zaskoče. Da se ogradim, i meni ova priča sa zlom Sansom deluje skroz bezvezno, ne znam što se po svaku cenu trude da je naprave na negativca kad ona to (objektivno) nije.

Takođe mi je potpuno nejasno šta koji krasni Jon izvodi na onom ostrvcetu. Dok se ostali očajnički bore, on stoji i zamišljeno blene u daljinu. Dok se ostali penju na zmaja da pobegnu, on shvata da mu je kill count najniži od cele ekipe pa kreće da ručno tamani zombije. Kad vidi da Night's King ima ne jedno nego dva koplja, on trči nazad prema zmaju ali u isto vreme viče da polete i ne čekaju ga. Pa gde si onda krenuo unazad? WTF?

Taj trenutak kad blene je zapravo neki slowmotion, kao kad u bici kod Helm's deepa Haldir umire ranjen dok gleda oko sebe masakr (film, ne knjiga, pre nego što odlepiš). Dakle, omaž :D

Potrčao je da juri Drogona da odleti jer je video da se NK Zelezny sa ledenim kopljem spremio i njega da potegne. A stvarno misliš da je scenario mogao da zahteva od Jona Snowa da umre? Seriously??

 

Inače, nije slučajno izabran da zagine zmaj (a žao mi ga u pm) koji nosi ime po bratu negativcu dok je preživeo zmaj nazvan po Regaru i njega će da jaše - kakva slučajnost - Regarov sin.

Link to comment

Meni nije realno da Maloprstić onako prevesla Arju sa svim njenim ninja moćima. Da nije i on jedan sa više lica?!

Faceless Men su svemoćni, osim kad nisu.

Na primer, Arja je onog svog učitelja upoznala u s01 tako što je on bio u uhapšen, robijao u black cells i onda ga vozilo u kavezu na Zid.

Link to comment

Sto ne bi bilo? Arja je ionako psihopata koji moze da menja lica, nije bas kao da je do sada prikazivala neku veliku mudrost i lukavost.

pa ok, al je daleko manje glupa od druge glupe sestre koji je prstic prvo prodao, pa probao da siluje, il obrnuto, kako vec bese, a ona mu i dalje veruje.

Link to comment

Faceless Men su svemoćni, osim kad nisu.

Na primer, Arja je onog svog učitelja upoznala u s01 tako što je on bio u uhapšen, robijao u black cells i onda ga vozilo u kavezu na Zid.

I to što kažeš :/

Arja je onda bar mogla biti neka malo lepša :/ :/

Link to comment

That's sexist.

 

A jel primećujete kako obe sestre imaju upadljiv podbradak, sa po dvadesetak godina? Ne znam na koga im je to, mama nije imala ali tati se od brade nije videlo :unsure:

Link to comment

To je bilo plemićima.

 

Inače spoiler alert, ako je verovati onom leaked scenariju, King's Landing će u finalu sezone doživeti jubilarnu treću wildfire eksploziju :isuse: Kad god ne znaju kud će, šta će - da dignemo deo grada u vazduh, to nismo odavno radili.

pa i nije neki "leaked"

 

ako se prisetimo sezone 2 i vizije Deneris u onoj kuli u Quarth-u kad je krenula po otete zmajeve, očekivati je da gvozdeni presto i KL neće imati nimalo sretan kraj

Link to comment

Koliko se ja sećam u toj viziji je samo padao sneg na presto, dakle ice a ne fire?

 

Ovde ništa ne bude sa Red Keep i prestolom, opet bi trebalo da spale neki drugi, sasvim nebitan deo nesrećnog CGI Dubrovnika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...