Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

grrmova personifikacija je sem

 

Meni je Tyrion uvek bio GRRM, em po izgledu (GRRM je 168cm visok), em po humoru, citatima i pogledu na svet. Sem je personifikacija Sema Gemdzija u debelom telu strebera. :)

 

Najbolja stvari iz ove epizode je kad Deni kaze za Bubija da je prenizak za nju. :D

Link to comment

A di bi se ovo šibali, ovo neka Dorna, zar nismo rekli da je taj neprijatni dio priče izbrisan iz sjećanja, pominjanja, planova i misli uopšte?

Verovatno je negde u King's Landingu pošto po trejleru deluje da su tu i Cersei, i Jon, i cela ekipa - valjda su im to pregovori.

 

Prelistao sam one leaked scripts po kojima je CLEGANEBOWL tek krajem osme sezone, u pretposlednjoj epizodi. Možda će ovo sledeće nedelje biti samo neki uvod?

 

Scripts su inače tako tragično glupavi da nimalo ne sumnjam u njihovu autentičnost.

Link to comment

 

 

Ubedljivo najbedniji delovi epizode su Degenerisina patetična thirst za Snežnim Supermenom i tragikomični dijalog koji njih dvoje vode na kraju:

- Izvini što sam te zvao da me spaseš, trebalo je odmah da skočim u 'ladnu Moravu a ne da te čekam sto godina.

- Ma nema veze (stidljivi smešak) Zmajevi su moja deca, znaš? (neizrečeno: 2 out of 3 i nije tako loše, jebe mi se za decu)

- Deni! Imam intimni nadimak za tebe pošto smo razmenili par značajnih pogleda!

- Ne sviđa mi se (stidljivi smešak).

- OK, onda te priznajem za kraljicu.

- E važi, sad ćemo da spalimo sve zombije (stidljivi smešak) Samo prvo da se nešto dogovorimo sa Cersei iz nekog razloga.

 

 

 

 

 

+1 na ovo, bukvalno sam sa mučninom gledao tu scenu..

 

nije ti potvrđeno ništa, ima u sedmoj samo jedan značajni pogled hounda ako sam dobro skontao

 

ovo je sve u KL na samitu™

 

Meni je Tyrion uvek bio GRRM, em po izgledu (GRRM je 168cm visok), em po humoru, citatima i pogledu na svet. Sem je personifikacija Sema Gemdzija u debelom telu strebera. :)

 

Najbolja stvari iz ove epizode je kad Deni kaze za Bubija da je prenizak za nju. :D

 

ma pričao je debeli da se on najviše poistovećuje sa semom u knjigama

Edited by theanswer
Link to comment

A di bi se ovo šibali, ovo neka Dorna, zar nismo rekli da je taj neprijatni dio priče izbrisan iz sjećanja, pominjanja, planova i misli uopšte?

Kraljeva luka, Dragonpit. Prezentacija zombija :)

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Pogledala sam šta vam piše u toj poslednjoj epizodi s08 i odbijam da verujem da je to stvarno. Ignorisaću.

Šta, ne sviđa ti se ideja da ti omiljeni lik

 

umre na porođaju? Ali to je tako poetično, biće sigurno bezbroj omaža™ i referenci™, plus što je ona razumeš žena & majka čija je jedina poenta da izrodi potomstvo, Cock Merchant klasika.

 

A Bubili tek!

dragons_is_so_stupid_by_jessid303-d8u6et

 

 

 

Očekujem dogodine posipanje pepelom i konačno priznanje da ovde ne postoje nikakvi redeeming qualities.

Link to comment

Šta, ne sviđa ti se ideja da ti omiljeni lik

 

umre na porođaju? Ali to je tako poetično, biće sigurno bezbroj omaža™ i referenci™, plus što je ona razumeš žena & majka čija je jedina poenta da izrodi potomstvo, Cock Merchant klasika.

 

A Bubili tek!

dragons_is_so_stupid_by_jessid303-d8u6et

 

 

 

Očekujem dogodine posipanje pepelom i konačno priznanje da ovde ne postoje nikakvi redeeming qualities.

 

 

a ono kada je razvlace u KL, nista?deluje bas brutalno i deprimirajuce

 

 

Link to comment

Pa to je isto Cock Merchants trademark, taj Mali Perica sadizam. Kao kad Cersei 15 minuta objašnjava Elariji kako će da pogubi nju i njenu ćerku: mogla bih ovako, a mogla bih i onako, ali na kraju sam se ipak odlučila za ovako! A ovoj vezana usta. Nula od drame, nula od razvoja lika ili zapleta, čisto monološko iživljavanje radi iživljavanja.

Link to comment

Pa to je isto Cock Merchants trademark, taj Mali Perica sadizam. Kao kad Cersei 15 minuta objašnjava Elariji kako će da pogubi nju i njenu ćerku: mogla bih ovako, a mogla bih i onako, ali na kraju sam se ipak odlučila za ovako! A ovoj vezana usta. Nula od drame, nula od razvoja lika ili zapleta, čisto monološko iživljavanje radi iživljavanja.

 

opet o S8 spojlerima, beware

 

 

true, mada ovo moze imati vecu tezinu, taj narod je stoka momenat...kao kad su Eurona docekali sa odusevljenjem kada je sprovodio Yaru i SS

ona dosla da ih oslobodi diktatora, da ih uvede u hiljadu godina mira i blagostanja, a oni joj ne dadose ni da pociva u miru :cry: 

 

Link to comment

Generalno se ovde previše zamera sve i svašta, tipa što je preživeo samo jedan zombi kad je ubijen ww, who gives a shit, bolje izgleda scena tako,

Neke stvari su očita glupost poput Night Kinga koji gađa zmaja u letu umesto na zemlji, za neke druge stvari služi suspension of disbelief, a neke treće su čisto zakeranje radi zakeranja.

 

Glede dijaloga, da parafaraziram jednog lika sa reddita, ako nekog treba hejtovati to je GRRM, ovi kad su se sa njim dogovarali za snimanje serije sigurno nisu računali da debeli još 6 godina neće moći da završi knjigu, ljudi se snalaze kako znaju i umeju, često nije sjajno, ali nije lako emulirati nečiji stil pisanja. 

Link to comment

Pa ni ne treba da ga emuliraju, treba samo da to što samostalno smisle ne bude tragikomično ošljarenje.

 

@Escalade: Pa da, to je njihova definicija termina bittersweet™. Meni smrdi autentično između ostalog zato što odjednom Golden Company dobija bitnu ulogu, a za njih smo prvi put čuli pre par epizoda. Nekako je Euron fucking Greyjoy koristeći strane plaćenike na slonovima uspeo da pridobije masu na svoju stranu jer, kao, Degeneris je znate strankinja. Raskomadaš ono što je i kod Martina već bilo klimavo, pa uglaviš na silu gde mu mesto nije i gotovo - vrhunska zabava, umetnost, globalni fenomen.

 

Inače, Breaking the Wheel gluposti su baš ekstra glupe u poslednje vreme. Tyrion suptilno savetuje kraljici da bi mogla, pošto izbori vlast with fire & blood, da uvede parlamentarnu demokratiju po ugledu na Night's Watch odnosno Iron Islands :isuse:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...