Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Padne li post o osmoj sezoni bez spojlera, aj što ću da tražim ban (po prvi put u istoriji) nego što ću postera lično naći i ubiti.

o jebote, sta ako mi se slucajno omakne?

Link to comment

Odgledah sada sestu epizodu.

 

Najpre potpuno suvisan i nepotreban uvod, i dijalozi junaka apokalipse, naravno dick i cock nje  mogao a da ne bude pomenut (Tormund i Hound).

Onda bitka sa medvedom, sta nam, meni lici da je inspirisanja Leom Di Capriom, takodje nepotrebno.

Sansa i Arya, moz da prodje.

 

Bitka sa zombijima, ni prineti u dramatici bici u cetvrtoj epizodi, ili onoj bici divljana i zombija na kraju pete sezone. Delom kako je snimljeno a delom zo prevelike predvidiljivosti oko zmaja, Benjena i potpuni mindfuck u vremenskom smislu, Sramotno osljarenje scenarija.

 

Zacudo u ovoj epizodi Deni najbolje funckionise.

Link to comment

a zasto deni nije stavila bubija na zmaja, odleteli sami i dali zmaju da kandzama ponese par zombija. kod sersei iskopaju rupetinu u koju puste zombije da ih se pogleda?

 

em bi sacuvali jednog zmaja, em bi bilo brze...

Link to comment

a zasto deni nije stavila bubija na zmaja, odleteli sami i dali zmaju da kandzama ponese par zombija. kod sersei iskopaju rupetinu u koju puste zombije da ih se pogleda?

 

em bi sacuvali jednog zmaja, em bi bilo brze...

 

 

1) morali bi prvo da ih nadju tj namame

2) nije htela da razdvaja  vojsku u slucaj uda Sersei nesto padne na pamet

3) kontala je da moze i sam jednog zombija da donese.

 

Na kraju i da je otisla sa zmajem i bubijem najebali bi oboje jer NK ubada jednu od dve a realno imao bi vremena za toliko.

Link to comment

sa zmaja se dosta toga vidi (a i ovako ih je nasla), a svakako je dosla i time razdvojila vojsku.

razlog je verovatno isti onaj zbog kojeg tolkin nije dao orlovima da ponesu froda sa prstenom do mount of doom gde on baca prsten u vatru i nazad na orla  :D

Edited by Ros
Link to comment

bogami ovaj navodni leak 8. sezone mi deluje kao real deal, na papiru mi deluje 3x bolje nego sedma sezona...kraj onako vise bitter nego sweet

Morao sam da procitam i sad mi zao jer deluje uverljivo, ali kraj je mnogo glup i verovatno isforsiran da bude u duhu serije, a sigurno i razlicit od onog sto debeli planira. Btw. vecina teorija koje se mogu naci po netu, a koje se baziraju na nekim detaljima iz knjiga, izgleda da ostaju za pisano delo.

 

Dakle, ako vec niste - nemojte gledati spojlere, nista epohalno necete saznati.

Link to comment

 

Mislim da je bezveze da Arya utepa Sersei, i da bi poetska pravda bila da to učini Đejmi. Meni leak ne deluje uverljivo, već kao da ga je smišljao neko manijalkalno ushićen ubijanjem glavnih likova. Jedino mi je sam kraj dobar

 

Link to comment

 

Mislim da je bezveze da Arya utepa Sersei, i da bi poetska pravda bila da to učini Đejmi. Meni leak ne deluje uverljivo, već kao da ga je smišljao neko manijalkalno ushićen ubijanjem glavnih likova. Jedino mi je sam kraj dobar

 

 

pa da, slican utisak imam

taj deo sa sersei je bas neuverljiv i njena smrt i prethodno odlazak dzejmija

 

nigde ne pominju i ovog mrtvaka sto su trebali doneti sersei, jedino ako se eventualno to desava u poslednjoj epizodi ove sezone

i nema nikakvog objasnjenja zasto bi dete trebalo biti ubijeno

 

 

 

Link to comment

sa zmaja se dosta toga vidi (a i ovako ih je nasla), a svakako je dosla i time razdvojila vojsku.

razlog je verovatno isti onaj zbog kojeg tolkin nije dao orlovima da ponesu froda sa prstenom do mount of doom gde on baca prsten u vatru i nazad na orla  :D

To, ali ajde da hejtujemo...

Link to comment

 

pa da, slican utisak imam

taj deo sa sersei je bas neuverljiv i njena smrt i prethodno odlazak dzejmija

 

nigde ne pominju i ovog mrtvaka sto su trebali doneti sersei, jedino ako se eventualno to desava u poslednjoj epizodi ove sezone

i nema nikakvog objasnjenja zasto bi dete trebalo biti ubijeno

 

 

 

 

 

taj deo je i meni cudan, da se ova okrene u sret rata sa vojskom mrtvih ostavi Jona i juri Cersei po kings landingu...mada nije da su joj pisali mnogo bolje zaplete u protekle 3 sezone

sto se tice deteta i blood sacrifice-a to je trademark ovih crvenih svestenika i nikad nije bilo objasnjeno kako to funkcionise, ovako kako je u spojlerima je bas u duhu onog sto smo do sada videli u seriji...taj deo sa Mel deluje posebno uverljivo

 

 

Aj spoilerišite nam bar dal' se do kraja uznu™ ili ne, mrzi me da čitam.

 

 

 

procitaj vredi

 

 

Edited by Escalade
Link to comment

 

taj deo je i meni cudan, da se ova okrene u sret rata sa vojskom mrtvih ostavi Jona i juri Cersei po kings landingu...mada nije da su joj pisali mnogo bolje zaplete u protekle 3 sezone

sto se tice deteta i blood sacrifice-a to je trademark ovih crvenih svestenika i nikad nije bilo objasnjeno kako to funkcionise, ovako kako je u spojlerima je bas u duhu onog sto smo do sada videli u seriji...taj deo sa Mel deluje posebno uverljivo

 

 

 

 

 

ali sta je time postigla? Mel prvo trazi da se zrtvuje dete i to posebno od Varisa("He should be the one to save the common people from the doom. She asks Varys to fulfill the prophecy and save Westeros."???), na kraju on krati Deni muke, ali ne dira bebu, i eto, nikom nista. Jedino ako je Denina zrtva bila dovoljna kao kraljevska krv, odnosno da istovremeno kad ona umire, umire i NK

mada ni za NK nije pisalo kako umire, odn ko ga ubije

 

Link to comment

Ako postoji neka korist od toga da te najmlađi sin probudi glasnim plačom u tri ujutro, to je da možeš da odgledaš na miru novu epizodu kada ga uspavaš, jer svi ostali spavaju.

 

Elem, ovo je "tresla se gora, rodio se miš" epizoda. Iza Zida opet lepo i sunčano vreme, iako smo debelo zagazili u zimu. Besmisleni tralala dick/cock dijalozi članova grupe. Akcija je za nivo ispod Drogonovog prženja Lanistera, i sve je nekako namešteno da bude zgodno članovima Družine od Vješala - i da naiđu na grupicu od desetak Wightova i jednog WW (ne znam šta oni rade odvojeni od glavnine, patroliraju po ispražnjenoj pustari ili WW dovodi nove regrute?), i da svi Wightovi osim jednog koji njima treba padnu kad Džon ubije WW-a, i da u bekstvu naiđu na stenu u sred zaleđenog jezera, pri čemu je stena dovoljno velika da svi stanu, a led dovoljno tanak da puca pod težinom Wightova, i da Filipides Džendri ima taman dovoljno snage da dotrči baš ispred kapije EbtS, i da Deni doleti baš u pravom trenutku sa zmajevima, i da Benjen dođe baš u pravom trenutku da izvadi Džona, i da Džon dojaše do Zida baš na vreme da krene brodom zajedno sa Deni. Jbt, i Nindža kornjače su imale manje sreće u obračunima sa Sekačem i Krangom. Džonov izlazak iz ledenog jezera je još gori od Džejmijevog  izlaska iz reke, ovaj drugi je makar imao Brona da ga izvlači napolje i kakvu-takvu temperaturu vode.

 

Uzgred, dve stvari mi nisu jasne - zašto NK ledenim kopljem gađa Viseriona koji leti, umesto Drogona koji čuči parkiran na zemlji (pri čemu je i veći zmaj u pitanju, koji je i veća i sporija i bliža i značajnija meta u tom trenutku), te zašto zmajevi pre bacanja koplja uopšte ne napadaju NK-a i WW-ove koji stoje besposleni na obali, već prže samo Wightove (ono, logično je da vidiš njihovu reakciju na zmajsku vatru, moguće da rešiš ceo problem u jednom napadu). O lancima da ne pišem ponovo, sve je manje-više rečeno.

 

U Vinterfelu radnja nategnuta do maksimuma, trvenje Arje i Sanse suviše veštački iskonstruisano, naročito ponašanje Arje koja uopšte ne funcioniše kao patološki sadista što bi trebala da bude, više kao neki wannabe sadista dramatični mudroser. Nije mi jasno ni što Sansa šalje Brijenu u KL, ali može biti da sam propustio taj deo jer mi se pomalo i spavalo pred kraj. Sve u svemu, srednja žalost.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...