Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

 

ali sta je time postigla? Mel prvo trazi da se zrtvuje dete i to posebno od Varisa("He should be the one to save the common people from the doom. She asks Varys to fulfill the prophecy and save Westeros."???), na kraju on krati Deni muke, ali ne dira bebu, i eto, nikom nista. Jedino ako je Denina zrtva bila dovoljna kao kraljevska krv, odnosno da istovremeno kad ona umire, umire i NK

mada ni za NK nije pisalo kako umire, odn ko ga ubije

 

 

achtung, diskusija o s8 spojlerima ispod

 

 

ne pitaj mene :D , to je fiksacija ovih crvenih zilota da blood sacrifice nekog sa kraljevskom krvi donosi prevagu, videti pod Sirin.

iako ni za Sirin nemamo dokaz da je taj cin konkretno doprineo bilo cemu,To je jednostavno their thing.Povezali su to lepo sa onim sto je Varis davno cuo u plamenu.

Pri tom ta beba je royal koliko i Deneris te bi efekat ako postoji bio isti.

Ono sto je nelogicno je sto Heartsbane nije u rukama nekog ko se bori protiv WW vec skuplja prasinu na Dragonstone-u

 

Edited by Escalade
Link to comment

Pa zasto pisete o tim leakovima kad nisu istiniti nego samo fan fikcija ziv nisam?

To se i ja pitam :) Nek se zanimaju nečim, daleko je 2019. godina i sezona 8 :)

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Pa zasto pisete o tim leakovima kad nisu istiniti nego samo fan fikcija ziv nisam?

 

Pa kad volimo da glođemo bačene koske :D

I posle neka neko demantuje da je ovo najjača serija ikad  :fantom:

Link to comment

ima i toga :)

 

 

ispada da su prethodnih par sezona cuvali glavne glumce da bi manje vise svi zaginuli u poslednjoj sezoni

onaj deo sa branom na kraju i zimom koja dolazi opet deluje kao nesto itekako smisleno

 

Link to comment

 

Manje vise sve deluje smisleno i zanimljivo, bez puno brainfartova i cock/dick momenata. Samo ne mogu da zamislim HBO epizodu u kojoj Deneris visi obesena u Kraljevoj luci. Putpuno sam ubedjen u sladunjav kraj i nju srecnu sa Bubijem. Da ce 2/3 ostalih karaktera da zagine to verujem da hoce. Takodje, Tirion na prestolu na kraju je totalno nesto sto mogu da zamislim u knjigama a ne u seriji kao kraj. :D On je ionako sve vreme GRRM-ova personifikacija u ASOIAF.

 

 

 

Edited by Mos
Link to comment

Iza Zida opet lepo i sunčano vreme, iako smo debelo zagazili u zimu. Besmisleni tralala dick/cock dijalozi članova grupe.

 

Džonov izlazak iz ledenog jezera je još gori od Džejmijevog  izlaska iz reke, ovaj drugi je makar imao Brona da ga izvlači napolje i kakvu-takvu temperaturu vode.

 

Nije mi jasno ni što Sansa šalje Brijenu u KL, ali može biti da sam propustio taj deo jer mi se pomalo i spavalo pred kraj.

 

Cock/Dick dijalozi => Tormund/Hound shipping. It is known.

 

Što se izlaska iz ledenog jezera tiče, it could be argued da su zmajevi zagrejali vodu pa i nije toliki problem. Ali posle je čovek uzjahao i odjahao do Eastwatch-by-the-Sea mokar do gole kože, i nikom ništa! Najbolje je što ga sluge prihvataju, spuštaju na krevet, i tek onda odlučuju da mu svuku natopljenu odeću - da ne bude posteljina previše suva :D

 

Sansa šalje Brijenu u King's Landing zato što je Littlefinger debilno predložio da ova umeša u hipotetički Arya-Sansa sukob i ubije mlađu sestru da bi zaštitila političku poziciju starije. Sansa je valjda bila u iskušenju da pristane na tu imbeciliju, pa zato da bi sebi olakšala šalje ovu u KL. Meni nije jasno kakva joj je to pozivnica stigla, odakle Cersei ideja da je zove u posetu?

 

Ubedljivo najbedniji delovi epizode su Degenerisina patetična thirst za Snežnim Supermenom i tragikomični dijalog koji njih dvoje vode na kraju:

- Izvini što sam te zvao da me spaseš, trebalo je odmah da skočim u 'ladnu Moravu a ne da te čekam sto godina.

- Ma nema veze (stidljivi smešak) Zmajevi su moja deca, znaš? (neizrečeno: 2 out of 3 i nije tako loše, jebe mi se za decu)

- Deni! Imam intimni nadimak za tebe pošto smo razmenili par značajnih pogleda!

- Ne sviđa mi se (stidljivi smešak).

- OK, onda te priznajem za kraljicu.

- E važi, sad ćemo da spalimo sve zombije (stidljivi smešak) Samo prvo da se nešto dogovorimo sa Cersei iz nekog razloga.

 

Takođe mi je potpuno nejasno šta koji krasni Jon izvodi na onom ostrvcetu. Dok se ostali očajnički bore, on stoji i zamišljeno blene u daljinu. Dok se ostali penju na zmaja da pobegnu, on shvata da mu je kill count najniži od cele ekipe pa kreće da ručno tamani zombije. Kad vidi da Night's King ima ne jedno nego dva koplja, on trči nazad prema zmaju ali u isto vreme viče da polete i ne čekaju ga. Pa gde si onda krenuo unazad? WTF?

 

Deluje kao da je scenario originalno zahtevao da se on žrtvuje u pokušaju da napadne Night's Kinga dok ostali beže na zmaju, ali se onda od toga odustalo pa su ga ostavili da baza tako, malo napred, malo nazad, bez imalo smisla.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...