Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

 

U ovoj epizodi je dilatacija prostor/vremena u Westerosu dostigla maximum funkcije.

Koliko je vremena prošlo od kako se Gendri odvojio do grupe, dotrčao do East Watch-a, dok su poslali gavrana sa porukom, dok je gavran doleteo do Dragonstone-a, dok je Degeneris zajahala zmajove i preletela do zamrzlog jezera?

A koliko vremena je družina provela na onoj hridi opkoljena mrtvima?

 

 

Link to comment

@Anduril: Hound i Frodo, najbolje moguće poređenje :Hail: Realno im je identična motivacija, tumarali besciljno dok nisu videli viziju u vatri i odlučili da spasu svet. Ono, jeste da se Hound fanaticima pridružio i pre te meisije, ali nema veze.

 

Za zmajeve si u pravu, bilo je glupavo i u Mirinu kad ih je pustila da lete gde hoće i prže šta im padne na pamet. To što ih tada niko nije spičio strelom ne znači da nikad i neće.

 

Moje pet peeve kod scena zmajevite akcije je što ona svaki put dramatično prošapće "drakaris" a oni em što je čuju em znaju tačno šta je cilj (umesto da randomly spale npr. Tiriona umesto Tarlija). Neka je telepatija, ali onda sama verbalna komanda ne služi ničemu.

 

Nije to bilo nikakvo poredjenje nego dve odvojene stvari - ali, ne daj se omesti, mada je 90% pseudologickog hejtovanja ovde veca glupost od ove, da podsetim, fantazi serije.

Link to comment

 

U ovoj epizodi je dilatacija prostor/vremena u Westerosu dostigla maximum funkcije.

Koliko je vremena prošlo od kako se Gendri odvojio do grupe, dotrčao do East Watch-a, dok su poslali gavrana sa porukom, dok je gavran doleteo do Dragonstone-a, dok je Degeneris zajahala zmajove i preletela do zamrzlog jezera?

A koliko vremena je družina provela na onoj hridi opkoljena mrtvima?

 

 

 

Od Eastwatch-a do Dragonstone-a ima aproksimativno 2300 milja važdušne linije... koliko gavran brzo leti, 25 milja na sat recimo... dakle jedno 90 sati leta al mora i da odmara i da se hrani :) Ne manje od 5-6 dana da gavran prenese poruku i još neko vreme da Džendri dosprinta do Eastwatch-a :) Zmajevi lete koliko hoće, it is known.

 

Link to comment

Mislim da gavrani ne lete direktno tolike distance, nego jedan maester pošalje pticu drugom negde na usputnoj deonici sa napomenom koji je konačni cilj, pa tako od zamka do zamka. To što Night's Watch više ni nema maestera je naravno toliko nebitan detalj da ga ne vredi ni pominjati. Svi su obavešteni o svemu na svim stranama sveta.

Link to comment

Hvala vam što mislite na mene. :D

 

Ja sam se već pripremila na ovo emotivno. Nema NK šanse bez zmaja, tako da je morao da namakne jednog. S druge strane, naši imaju bejbi Drogona koji je puno veći i jači. Bez obzira na to, drhtala mi brada kad je Vizerion tonuo pod vodu. Isto tako, sreća mi bila velika kad su bebiške pržile tupave zombije.

 

Naravno, duša mi je živnula kad su Deni i Bubi pričali na brodu. Hihi, prvo sere kako je nizak za nju, a onda samo gleda gde je on i je l dobro, pa guta knedle kad mu vidi ožiljke na telu. Takva nam je sudbina. :D

Link to comment

najaci momenat u epizodi, kad mali bastard gleda medjeda udaljenog jedno 200m, kroz oluju, i kaze da medjedi po pravilu nemaju plave oci.

 

razapnite me, al glavata mi nekako bila slatka u ovoj epizodi.

 

a ostalo...jebote, ko to pise.

Edited by ToniAdams
Link to comment

 

Od Eastwatch-a do Dragonstone-a ima aproksimativno 2300 milja važdušne linije... koliko gavran brzo leti, 25 milja na sat recimo... dakle jedno 90 sati leta al mora i da odmara i da se hrani :) Ne manje od 5-6 dana da gavran prenese poruku i još neko vreme da Džendri dosprinta do Eastwatch-a :) Zmajevi lete koliko hoće, it is known.

 

mnogo brze leti gavran od toga.

 

tako da ipak se sve uklapa 

 

 

 

not

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...