Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Otac i majka Neda Starka su isto veoma bliski rođaci

To je tobože bilo ekskluzivno pravo Targaryena, a posle ispada i da je tu ženio ko je šta stigao.

 

 

Ekskluzivno pravo Targova je bilo to izmedju rodjenog brata i sestre (mada su i zbog toga izbijale bune i sl., ako dobro pamtim ,,istoriju" Vesterosa), a to da se medju plemicima vencavaju rodjaci (dalji ili blizi) je bila redovna stvar u svakom feudalizmu, pa i u izmastanom vesteroskom. Mislim, broj plemickih kuca (narocito onih ,,najvisih") je ogranicen, posle par generacija tu svako svakom dodje neki rodjak.

Link to comment

glava un-Gregora je glava one debilaste plemkinje iz Crownlandsa koja je bila masovni iz-silovana od rulje prilikom ispracaja Mirsele u Dornu... Lolisa Stokeworth, ili tako nesto. it is known.

Link to comment

Mau će biti oduševljena ovom epizodom :)

 

Verovatno ne i tvojim postom, pošto si joj izspojlovao a i svima ostalima :)

 

Ako su nešto dobro uradili sa ovim got-om to su zmajevi u svim iteracijama. Epizoda je ok, pogotovu druga polovina, ali mi sve kvari sam motiv quest-a koji je krajnje stupidan. 

Link to comment

Ja sam stigao do polovine ep, klasika - dobro snimljeno nevjerovatno glupe odluke protagonista i još jedno svađanje sa mozgom i logikom :D

Link to comment

Ekskluzivno pravo Targova je bilo to izmedju rodjenog brata i sestre (mada su i zbog toga izbijale bune i sl., ako dobro pamtim ,,istoriju" Vesterosa), a to da se medju plemicima vencavaju rodjaci (dalji ili blizi) je bila redovna stvar u svakom feudalizmu, pa i u izmastanom vesteroskom. Mislim, broj plemickih kuca (narocito onih ,,najvisih") je ogranicen, posle par generacija tu svako svakom dodje neki rodjak.

Rickard Stark oženio Lyarru Stark. Meni to baš onako...

A deluje mi i da je na Westerosu je broj kuća mlatene neograničen. Starkovi su imali brakove sa kućama Flint, Blackwood, Umber, Royce, Glover, Karstark, Cerwyn, Manderly, Tully itd itd. To je samo u poslednjih 100-200 godina. A od tih kuća samo su Tully kuća njihovog nivoa. Flint je klan iz planina (oni što su se sa Stannisom udružili) i verovatno se slabo kotiraju kao porodica, ali su Starkovi sa njima imali nekoliko brakova.  Blackwoodi su iz Riverlands, Royce i Tully iz Vale..znači ni da nemaju ni geografska ograničenja, pa bi stvarno trebali biti veoma retki brakovi između rođaka.

 

Nego, čini mi se da sam video na nekom topiću da se ti dobro razumeš u heraldiku, pa imam pitanje :)

u RL 95% grbova država na grbu ima ili lava ili orla, a u Westerosu postoji mali milion plemićkih porodica ali samo Arryni imaju orla i samo Lannisteri lava (imali su lava i neki što ih je Tywin sve pobio...The rains of Castamere) a zanima me da li je Martin bio previše kreativan kod grbova Westerosa ili se to uklapa u RL srednji vek i porodične grbove tog vremena? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...