Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Pa jeste, zato onako grubo reaguje. I nervira me što ide na reddit i sve tamo proverava. Ja volim kad mi sami nešto provaljujemo i to komentarišemo.

 

Mom drugu je to palo na pamet kad je bio krupan kadar na biblioteku i pomračenje koje je trajalo sekund. Onda sam ja motala da vidim taj kadar nakon te dojave i onda sam videla knjigu i slikala. I vaš glavni argument je da meštri nisu znali da dobace dotle. Pffff...

Link to comment

"Grubo"  :cry:

 

Kakav argument bi htela, jbt? Dijagram vrlo očigledno i dokazano predstavlja Mesec, što sam ti i napisao da je bio moj prvi utisak. Naknadni google search tvog skrinšota odveo me je na Reddit temu gde se o istom kadru priča, gde je neko mnogo upućeniji od mene prepoznao odakle su pokrali tu ilustraciju. Tu nema šta da se raspravlja ni dokazuje ni obrazlaže, to su proste činjenice.

 

Potreban je ogroman napor volje i još veći isključ mozga da bi se tu prepoznao nekakav vizualni prikaz crne rupe, jer ne liči ni na šta slično. Znači, uopšte nema potrebe da se ulazi u razmatranje srednjevekovnog poimanja astrofizike i merenja gama zračenja i teleskopa od valirijskog jebenog čelika - to je sve samo šlag na torti. Poenta je u da #1 navedeni skrinšot nema apsolutno nikave veze sa tom teorijom crnih rupa, i #2 teorija crnih rupa je GOT ekvivalent epileptičnog drveća iz Losta.

 

Nadam se da sam ovog puta bio dovoljno nežan?

Link to comment

Mom drugu je to palo na pamet kad je bio krupan kadar na biblioteku i pomračenje koje je trajalo sekund. Onda sam ja motala da vidim taj kadar nakon te dojave i onda sam videla knjigu i slikala. I vaš glavni argument je da meštri nisu znali da dobace dotle. Pffff...

 

mimo natprirodnog dela, seting je paralela nasem uopstenom poimanju srednjeg veka uz neke prenaglasenosti i idiosinkrasticnosti ali generalno vazi pretpostavka da je ono sto nije razlicito - isto. mestri nisu znali dotle da dobace jer njihovi istorijski predložnici™ takođe to nisu znali. možemo da tolerišemo malo gore dole, ali ovo je ogroman milenijumski skok u znanju i to ne možemo da tolerišemo bez dokaza i bez posebnog funkcionalnog razloga za priču. čega nema. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...