Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Ja nemam podočnjake osim kad ono zaredjam sa nespavanjem. Pošto će mi narednih pola godine biti absulote sleep deprivation, možda da ja to nabavim. Mada, mislim da će mi biti svejedno da li sam lepa ili ne. :(

Link to comment

Ja u poslednjih par meseci imam nadute podocnjake i konstantno izgledam kao da se nisam naspavala, a uglavnom jesam. U principu sam iscrpljena (posao+fakultet) i najradje me je bas briga da li sam lepa ali mi dosadilo da me zabrinuto gledaju na poslu. A i taman da potrosim visegodisnje zalihe sminke :D

Link to comment
Point, sad vidim ovde da corector i concealer nisu isto. Možda je to njihova neka fora?
ne pitaj mene, ja se u to nista ne razumem, samo sam videla da radi kod te Vere. devojka je, naime, imala divan ten a dosta tamne podocnjake. ona je to stavljala samo na podocnjake, a ostatak lica nije ni sminkala i izgledalo je prirodno.tako sam se ja fascinirala zauvek. pre toga nisam ni znala da bobi braun postoji, sem kao muz nesrecne vitni.al Verino cudo je bilo kao ovo sto nera kaze, taj drugi sloj je bio praskast.
Link to comment

PT, pogledah klip na linku koji si stavila ovde, izgleda da su ubacili i treci sloj, posto ona spominje da stavlja prvo korektor, pa concealer, pa puder. Ja imam samo duo: concealer+puder (tj. taj praskasti stagod)

Link to comment
  • 1 month later...

gagorderko, i ostale učene žene - parfimisane kreme (allure, chanel) na kožu koja je gola i izložena suncu, koliko je to veliki no-no?hvala unapred.

Link to comment
gagorderko, i ostale učene žene - parfimisane kreme (allure, chanel) na kožu koja je gola i izložena suncu, koliko je to veliki no-no?hvala unapred.
pa ako u toj kremi ima onih psoralena*, onda je mozda moguce da ti se desi isto sto i sa parfemom na goloj kozi koja je izlozena suncu, a to je da ostanu fleke na kozi. ja to ne bih radila.mislim, ja generalno ne volim te parfemisane kreme za telo, one su po sastavu bez veze, placas to sto ih je neko shprcnuo parfemom koji ionako koristis.kazu prave ucene zene, a ne ove priucene kao ja, da je najbolje da parfem prskas na odecu (maramu recimo) kad ides na sunce.*psoralen-type photosensitizerany one chemical compound that contains photosensitizing psoralen and reacts on exposure to ultraviolet light to increase the melanin in the skin. Naturally occurring psoralen photosynthesizers, such as 5- and 8-methoxypsoralen, are found in buttercups, carrot greens, celery, clover, cockleburs, dill, figs, limes, parsley, and meadow grass. Some psoralen-type photosensitizers produced as pharmaceutics are methoxsalen and trioxsalen; both are used to enhance skin pigmentation or tanning in the treatment of skin diseases, such as psoriasis and vitiligo. Such drugs are carefully administered to prevent oversensitization of the skin and other complications. Psoralen-type photosensitizers are also used in the manufacture of some perfumes, colognes, and pomades. Such chemicals cause unique skin reactions, such as berlock dermatitis, in some individuals. Oil of bergamot, extracted from the peels of small oranges grown in southern France and Italy, is a photosensitizing psoralen used as a tea flavoring and in perfumes.
Link to comment

hvala ti na trudu da mi odgovoriš :heart: . pročitala 2x, sve upila i upamtila.ma ja volim te kreme upravo kad je toplije, baš zato što su 2 u 1, a sa razblaženim mirisom. nekako si fino mirisan sav, pritom nije jako kao parfem.well, mazaću je samo tamo gde sunce ne sija...

Link to comment
mislim, ja generalno ne volim te parfemisane kreme za telo, one su po sastavu bez veze, placas to sto ih je neko shprcnuo parfemom koji ionako koristis.
+1000plus po vrucini mazati telo parfimisanom kremom mi je po defoltu nekako :puke:ako bih vec morala radije bih to zimi
Link to comment
  • 1 month later...

ja nisam, ali sam slušala od nekih starih vučica da ne treba da se puši nekoliko dana pre toga (ako si pušač), ne treba da se pije aspirin odnosno lekovi koji utiču na cirkulaciju i da treba da insistiraš da se lokalnom sredstvu protiv bolova. ali šta će to tebi?!

Link to comment

nisam pušač i ne kljukam se lekovima. imam neki ožiljak od kopanja pa sam mislila da možda može da se ukloni :( mada stari je, a čitam da MDA pali samo na svežim ranama. el se bude crven kao leprozan posle toga ili je to u vezi sa hemijskim pilingom?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...