Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

13 hours ago, darling said:

tenks. pogledacu da mi neko donese iz svabije za sledecu zimsku sezonu.

 

cim padne ispod 10, mojim rukama je hladno, i sad su s gornje strane ispucale od hladnoce i vetra, a dlanovi i prsti su mi ispucali i suvi od teretane. to je jedan deo problema. a drugi je sto uopste nemam naviku da ih mazem, jednom ih umrljam vazelinom, sutradan budem zadovoljna rezultatima, i onda sledeca tri dana ne mazem jer zaboravim, il me mrzi, il me nervira masno, one ispucaju opet, i tako u krug. 

 

Pa dobro sad, imam ja jos predloga

 

Recimo aquaphor naveče, a po danu Eucerin za ekcem. Nije neophodno da imaš ekcem naravno, to je prosto jako masna krema ali ipak upijajuća, i tuba je malo skuplja od prosjecne kreme za ruke ali traje dugo.

https://www.eucerinus.com/products/eczema-relief/eczema-relief-body-creme

 

I drugo, sa još više ćeramida, plus  Hyaluronic acid, Cerave, npr.

https://www.cerave.com/skincare/moisturizers/moisturizing-cream

Ovi su jos malo skuplji ali i manje masni, prijatniji kremovi.

 

sa vikipedije,

Ceramide is the main component of the stratum corneum of the epidermis layer of human skin.[15][16] Together with cholesterol and saturated fatty acids, ceramide creates a water-impermeable, protective organ to prevent excessive water loss due to evaporation as well as a barrier against the entry of microorganisms.[

 

 

 

Link to comment

:laugh:

jos par ljudi me je pitalo jesam li sigurna da je to za ciscenje lica.

uglavnom, to je kao vibracioni masazer ali se koristi za ciscenje lica uz facial wash. prelazi se kruznim pokretima po licu i onda isperes i to je to. znam, znam kako zvuci :laugh: i  ali zaista ima efekta, makar kod mene.

 

evo ako ne verujete :laugh:

 

https://hilife.rs/foreo/luna-play/

Link to comment

sto ne rece da ne za lice :laugh:

 

mogu za lice da preporucim neku krpu koja je kao sper ploca. to sam videla od koreanki. navucem je na ruku i sa njom ocistim i lice i telo. ne mogu da vam opisem koliko mi zivota unese na lice i podmladi kozu. neprijatno je u pocetku jer grebe, piling, ali sad sam se navikla. skine sve mrtvo sa mene :laugh: i procirkulise mi lice, daje mi obrascice...ma morate da probate. 

 

da probam da nadjem link jer tu sam krpicu kupila kod mene u koreanski spa gde idem. 

 

Krpica sper ploca za produvavanje

Edited by mustang
Link to comment

meni bi to trebalo za telo. imam neke pilinge koji super mirisu ali nemam utisak da su bas i efikasni. konkretno afrodita piling sa nekim vanila secerom....bozanstveno mirise ali umasti kozu. i kakav je to piling onda? one cetke i krpice ne znam...nisam videla nista posebno. verujem da je to tvoje korejsko super, jer skoro sam citala neki tekst o tome koje sve fore imaju za negu, od masaza  kojima bukvalno preoblikuju lice do ne znam kakvih preparata.

Link to comment

retko kad stavim kremu posle i osim sapuna obicnog nista drugo ne koristim. ali koreanke! one kad se sa tom krpicom izribaju, jebes mi sve ako nemaju za svaku deo telo posebnu kremu a isto i za lice. 

 

ja od 43 godine, da kazem da sam dobrodrzeca, jednaka sam koreanki od 60godina po kozi. 

 

i obzirom koliko ne vodim racunam o kozi, pocela sam da verujem da je piling, scrubing jedini pravi nacin za negu koze. toliko sam izlozena suncu bez koriscenja faktora, bez ikakvih krema, suv vazduh...pusim, pijem...bas bih trebalo da izgledam propalo od sunca

Link to comment
On 29.3.2019. at 0:56, djili said:

 

Pa dobro sad, imam ja jos predloga

 

 

 

hvala. toliko ne volim da se mazem da sam se jedva naterala na ovu nezvanovinu ureu (napisah ja i rastocih se od smeha sama sa sobom, mala veseljanka nikad nece odrasti :D) i vazelin. al vidim i sama da je to tek zamazivanje i da cu morati ozbiljno da se pozabavim asanacijom ruku. srecom, sad ide period godine kad o tome ne moram da se brinem. s jeseni cu se vratiti na ove tvoje predloge. hvala jos jednom.  

Edited by darling
Link to comment
  • 2 weeks later...

Sta je ekoloski ispravno uraditi sa preostalom kozmetikom, koja ili vise nije potrebna ili joj je istekao rok, ili ili? Imam npr. bademovo ulje koje nije vise lepo za upotrebu jer se uzeglo. Prosuti? Ako da, gde? U bastu ili u toalet solju? Isto pitanje i za kreme.

Link to comment
10 minutes ago, I*m with the pilots said:

Sta je ekoloski ispravno uraditi sa preostalom kozmetikom, koja ili vise nije potrebna ili joj je istekao rok, ili ili? Imam npr. bademovo ulje koje nije vise lepo za upotrebu jer se uzeglo. Prosuti? Ako da, gde? U bastu ili u toalet solju? Isto pitanje i za kreme.

kremama mažeš obuću

za ulje ne znam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...