Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

  • 3 months later...

jel neko probao koozmetik kreme za lice i druge mazalice?

to je nešto domaće. danas sam na njih naletela pa me sad kopka kakvi su al bih da izbegnem bacanje para. 

 

Link to comment
6 hours ago, beta kentauri said:

jel neko probao koozmetik kreme za lice i druge mazalice?

to je nešto domaće. danas sam na njih naletela pa me sad kopka kakvi su al bih da izbegnem bacanje para. 

 

Probala, nije loše, al nisam vrištala od oduševljenja. Doduše, malo šta me oduševi jer imam pristojnu kožu pa nema nekih dramatičnih promena šta god da namažem. Dobro im je ono ulje za lice, to sam zimus trošila da se malo nahranim i zaštitim od vetrova itd. 

 

Pre par dana sam dobila neku reklamnu kesicu kreme za lice i mogu reći da je baš baaaš dobra, eto to me oduševilo, kad se namažeš imaš bukvalno osećaj da koža "jede" i da te nešto "blaži", ne znam ni da opišem. Između masne zimske i vlažne letnje, ma nekako skroz potaman (doduše za nas preko 40 :)) - https://www.aloedermal.com/en/face-line/anti-age-cream/

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Preporucise mi shea puter za suvu kozu, te kako nisam nasla u prodavnicama, narucim preko neta, i to neki nerafinisani, hladno cedjeni. I ono sto dobih smrdi neopisivo i deluje jako uzeglo. Ali onda negde procitah komentar da taj nerafinisani puter generalno smrdi. No, i dalje meni to deluje lose. Sta vi kazete?

 

Spoiler


xvsdKcKh5SNHhHdqNSEXKDHHkgZ-Jm3rrss473ZI

 

----

 

 

Drugo, ako imate neku ideju sta bi moglo biti u pitanju...(a volela bih da dodjem do nekog resenje pre decembra, za kada sam uspela da dobijem termin kod dermatologa $@#%^)...lice mi je vec dosta meseci, cini mi se od porodjaja ili vrlo brzo nakon njega, nekako ~mat na dodir. Nemam utisak da je suvo, koliko je tako nekako neobicno, kao mat fotografije. Koristila sam jednu mesavinu ulja za lice jedno tri nedelje, mislivsi da bi to moglo pomoci, ali nije nista. Malo proguglah to, ali sve sta vidim je "kako da dobijete mat izgled lica", tako da se ocito ne radi o istom :D Razmisljam da pitam u apoteci da li znaju sta bi mi pomoglo, kad vec ne mogu kod koznog, a sumnjam da bi vredelo da idem kod lekara opste prakse za ovakvo nesto.

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ne znam koju mešavinu ulja si koristila, meni je za lice najbolje ulje koštica kajsije u koje se doda par kapi ulja ruže. Dobro nahrani kožu, a brzo se upija i ne ostavlja masne tragove. I divno miriše :) Ulje argana mi je isto odlično.

Link to comment
14 minutes ago, I*m with the pilots said:

Razmisljam da pitam u apoteci da li znaju sta bi mi pomoglo, kad vec ne mogu kod koznog, a sumnjam da bi vredelo da idem kod lekara opste prakse za ovakvo nesto.

Ako živiš u Srbiji, kupi Kolagenizin i popij tu 1 kutiju (naravno, uzimaj 1 tabletu dnevno). Kolagen se inače pije sa C vitaminom (rekle mi moje hemičarke), a u Kolagenizinu imaš sve to 2u1.

Ne verujem da se iznenadni mat leči mazanjem masnog spolja, plua taj Shea mi ne uliva poverenje na oko...

Link to comment

ako ima bronner sapuna, oni su odlicni za kozu. ja sam se presaltala trenutno na njih, umivam lice par puta dnevno i posle samo jedan dan, lice je svezije i zdravije. probaj ga, nece skoditi. 

Link to comment
23 hours ago, Lena said:

Ne znam koju mešavinu ulja si koristila, meni je za lice najbolje ulje koštica kajsije u koje se doda par kapi ulja ruže. Dobro nahrani kožu, a brzo se upija i ne ostavlja masne tragove. I divno miriše :) Ulje argana mi je isto odlično.

 

To je neko "ulje od sargarepe" a koje sadrzi gomilu drugih ulja u sebi, proizvodjac Diaderma:

Spoiler

OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ZEA MAYS GERM OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, GLYCINE SOJA OIL,DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT EXTRACT, ARNICA MONTANA EXTRACT, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS EXTRACT, LEDUM PALUSTRE EXTRACT

 

Jako je fino inace, ali nije mi uklonilo taj mat osecaj.

 

23 hours ago, pt 2.0 said:

Ako živiš u Srbiji, kupi Kolagenizin i popij tu 1 kutiju (naravno, uzimaj 1 tabletu dnevno). Kolagen se inače pije sa C vitaminom (rekle mi moje hemičarke), a u Kolagenizinu imaš sve to 2u1.

Ne verujem da se iznenadni mat leči mazanjem masnog spolja, plua taj Shea mi ne uliva poverenje na oko...

 

Ovo za shea je nevezano za lice; to mi je koza na rukama i nogama bila bas jako suva. A za lice sam htela da idem kod koznog, no pre mesec dana dobih termin tek u decembru :/ U Nemackoj, ili makar u mojoj okolini, je bas problem doci do koznog lekara, a jos onda i dobrog. Ocito su preorijentisani na kozmeticke i ostale zahvate koji za malo rada donose mnogo para, posto svi zivi imaju ista losa iskustva sa njima kada su u pitanju obicni pregledi.

 

Sad sam iscitala sta je ovo tvoje, https://www.apotekanet.rs/MAXMED-KOLAGENEZIN-KAPSULE-A60

pa cu videti sta u apoteci imaju, a da je tog ili slicnog sastava

 

Pogledala je drugarica sliku ovog putera, kaze da se te gromuljice pojavljuju kada se puter topi pa ponovo stvrdne. To plus uzegli smrad - pokusacu da vratim proizvod.

 


@morgana @mustang

 

Hvala vam svima :)

Sad cu da vidim sta je taj sapun, od cega je. Ja koristim sasvim obicni sapun na bazi maslinovog ulja, godinama, i na meni super radi. ne isusuje kozu. //Nije mi se sad osusila koza od upotrebe sapuna, ionako noge ne sapunjam redovno :D, vec bejah tri meseca pod megastresom pa je otislo na kozu; imala sam vec takvu epizodu pre.

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

@mustang, imala sam ovaj Bronner sapun, uzela sam ga u NY pre n godina, i bio je bas dobar! :) Prepoznah sad po dizajnu

 

Image_18.jpg

 

 

taj taj :) ima i u tecnosti, za sve je. od ruku do sampona, za sudove, za ves....

ja koristim roze sapun-lavanda

inace je odlican za ljude sa bilo kakvim koznim poremecajima

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...