Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

@Nera, kako si ti psihički podnela tih godinu i po - pretpostavljam da si stalno negde konkurisala? Hvala za razjašnjenje oko zdravstvenog.Šta si radila za penziono, da li si sama uplaćivala taj staž? Ista pitanja i za Vapada i garoviksa, naravno i za ostale sa takvim iskustvom.
@Lucia, izvinjavam se sto odgovaram posle mesec dana, no prelazak na novi posao je odneo zapravo posao :) Ja sam psihicki jako tesko podnela taj period, od depresije, preko napada panike, histerije i sl. Naravno, svi ti procesi su se odvijali samo u glavi ali je bilo jako neprijatno... Imala sam honorarne angazmane kao turisticki vodic ali se to pokazalo kao neisplativo (kada sam tek ostala bez posla imala sam zelju i nadu da mi to bude redovan posao jer se organizujes sam, kreativno je i moze da se zaradi, ali je stvarnost ispala drugacija). Konkurisala sam sve vreme za razne poslove, jer nemam neku usku strucnost kao npr. programer... ali od desetina konkursa zvali su me samo dva puta na razgovor, i to isto ubija duh. Znam ja i gde zivim i kako stvari stoje ali ipak mi je tesko da prihvatim da nikoga zapravo ne interesuje sta i koliko znam da radim nego koga znam, i jos gore da ako vide da znam da radim zajasu me za sve ostale koji ne rade nista... U firmi iz koje sam skoro otisla blejala sam godinu dana za skromnu platu, pritom su mi uvaljivali sve poslove koje nema ko da odradi, 'devojka za sve' princip, od javljanja na telefon, preko prekucavanja tekstova, do spoljne trgovine (doduse to je zapravo bio moj posao). Uglavnom, shvatila sam da mi tu napretka i zivota nema, i pocela da trazim. Moram priznati da sam ovaj put imala srece, ali posao je dosao preko poznanstva. Da, zaboravih da napomenem da sam sve poslove menjala preko preporuke ili sama se preporucila, nista preko konkursa.Na novom poslu sam prilicno zadovolja za sad, vracam se u formu jer ovde zapravo imam sta da radim, ima i viska uvek ali je zanimljivo, tim je dobar, u pitanju je strano predstavnistvo pa su i pravila drugacija, i ima nade za napredak. Sto se tice staza, nisam nista sama uplacivala i u radnoj knjizici imam samo 3 godine, ostaki je na crnoTM. To me zapravo i ne brine jer sam ubedjena da za tridesetak godina nece ni postojati drzavni penzioni fond ili da od toga nece moci da se zivi, mada je to i sad generalno problem. Jedino sto vec neko vreme razmisljam kako sama da sebi stvorim penziju, da li je resenje privatni penzioni fond, osiguranje, ulaganje u akcije, stednja....I ja se raspisah, ali ne zamerite :)
Link to comment
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

Omirisali neko meso kalifornijski advokati.Kalifornija ima, sa 38 miliona stanovnika, 120 hiljada advokata.Kina ima, sa 1.4 milijarde stanovnika, nekih 40 hiljada. Da preletis 4 sata avionom Kinu nekom rutom, znas da ispod tebe nema ni jednog jedinog advokata.Jos, totalna kontra je belgijski javni servis. Opstine, skole, zdravstvo i ostale javne sluzbe. Za aplikaciju za posao, ne treba da kazes ni ime ni prezime niti pol. Samo strucnost.
Šta je poenta ovog posta? Da je jedna grupa advokata nahuškala poslodavce da traže fb lozinke, druga grupa je sprovela kampanju da je to neprihvatljivo, a treća je finiširala lobiranjem da se usvoji ovakav zakon, kako bi svi zajedno imali posao u eventualnim sudskim i vansudskim sporovima?Btw, Srbija ima, ako se ne varam, 1 advokata na 1000 stanovnika.
Link to comment
Šta je poenta ovog posta? Da je jedna grupa advokata nahuškala poslodavce da traže fb lozinke, druga grupa je sprovela kampanju da je to neprihvatljivo, a treća je finiširala lobiranjem da se usvoji ovakav zakon, kako bi svi zajedno imali posao u eventualnim sudskim i vansudskim sporovima?
Evo prave poente: ako su ti advokati tako ostrozubi, trebali bi da skenjaju nekog poslodavca koji trazi FB password i da to sluzi za primer da se sa tom praksom prekine.Pa to je kao da ti trazi kljuc od tvog stana da malo pronjuska po ormarima, knjigama, casopisima i kolekcijom DVD-a i CD-a u tvojoj kuci.U Australiji je na sud otislo koriscenje Interneta sa posla u privatne svrhe. Da se plate racuni, rezervacije i tako to. Sud je odlucio da je to isto kao pre koristiti firmin telefon da se javis kuci ili obavis privatni razgovor koji moze samo u radno vreme.To ne zabranjuje monitorisanje kojim se sajtovima pristupa i blokiranje nekih sajtova ali dozvoljava privatnu upotrebu za pristup neblokiranim sajtovima.
Link to comment

Pa sada ce advokati u Merilendu i Kaliforniji moci da skenjavaju poslodavce koji to rade, buduci da ce takva praksa biti eksplicitno zabranjena zakonom.

Link to comment
Pa sada ce advokati u Merilendu i Kaliforniji moci da skenjavaju poslodavce koji to rade, buduci da ce takva praksa biti eksplicitno zabranjena zakonom.
Ima do toga jos, ne moze da se kaze "FaceBook" jer je to jedna firma i nece biti poimenicno navedena. Ako neko napravi link na FaceBook koji se zove, recimo, "FaceLook" kao da moze i dalje.Pravo se nije poravnalo sa online zivotom. I same Internet firme, i Apple, se sluze i te kako zemaljskim sredstvima i idu u zgrade od maltera i cigle kada tuze nekoga.
Link to comment
  • 3 months later...

Jobs for People Who Dislike PeopleBy Bridget Quigg, PayScale.com Do human beings annoy you? :thumbsup: Do you have a limited capacity for dealing with the inane chatter and emotional nonsense of coworkers and bosses? :thumbsup: Good news -- we’ve found some jobs with as few interactions with homo sapiens as possible. :s_w:These jobs typically involve working with numbers, data, animals, plants and heavy machinery, since they don’t talk back. “Nonpeople people should look for jobs that require a lot of heads-down work, where time alone is necessary to complete tasks,” says Katie Bardaro, lead analyst at online salary database PayScale.com. Below are eight jobs that typically involve minimal contact with people.1. Actuary Median Annual Salary: $95,400There must be some outgoing actuaries out there, but extroversion is not required for this job. Helping insurance companies and other businesses figure out the likelihood of injury or death in various scenarios requires a sharp mind, sharper math skills and a bachelor’s degree. Employment prospects are excellent -- the Bureau of Labor Statistics (BLS) expects higher-than-average job growth for actuaries through 2020.Find actuary jobs.2. Statistician Media Annual Salary: $79,500Once again, numbers provide a shield against human invaders. Statisticians’ capacity to organize and analyze data matters most. While a bachelor’s degree is the minimum requirement, master’s degrees are common and usually focus on math, statistics or survey methodology.Find statistician jobs.3. Software Developer Median Annual Salary: $72,200Software developers must build software that people like, but they can often ignore people while doing so. A bachelor’s degree is typical, and demand for this job is due to grow 30 percent between 2010 and 2020, according to the BLS.Find software developer jobs.4. Technical Writer Median Annual Salary: $53,300Like software developers, technical writers must have a good understanding of their human audience, but the time they spend working can be fairly solitary. A bachelor’s degree is typical, and you’ll find most jobs in the technical or engineering industries.Find technical writer jobs.5. Data Analyst Median Annual Salary: $51,400Numbers, facts and more numbers. A data analyst can create spreadsheets that would make most people dizzy, and then tell you exactly why the information on that spreadsheet is interesting. However, while they’re making sense of all those numbers, they typically work alone. “I can put on my headphones, listen to music, zone out and do my work,” says Patrick Moore, a data analyst for a Seattle tech company. A bachelor’s degree will get you started, though further education and specialization can help with job opportunities. For market research analysts in particular, the BLS predicts job growth of 41 percent between 2010 and 2020.Find data analyst jobs.6. Zoologist Median Annual Salary: $46,400As a zoologist, you can not only avoid humans, but also feed giraffes and help baby pandas have fewer tummy aches as well. You must love biology and be ready to spend time in the lab and the field. The job requires at least a bachelor’s degree, though further education is typical and will help in a job search. Demand for zoologists isn’t expected to grow much in the coming years, but here’s a tip: More zoologists work in California than in any other state, according to the BLS.Find jobs working with animals.7. Heavy or Tractor-Trailer Truck Driver Median Annual Salary: $39,300You’ll be on the road again and again if you become a truck driver. For long hours, you’ll be driving down lonely highways, over snowy passes or across hot deserts. But if you like to be alone with your thoughts while seeing beautiful scenery and listening to music, this job could be for you. A high school diploma or GED is typically required as well as a Commercial Driver’s License. Some previous professional driving experience can help you land your first gig.Find truck driver jobs.8. Horticulturist Median Annual Salary: $31,000Plants are not only beautiful and fascinating, but they are also typically silent. A horticulturist knows plants well, even their Latin names like malus domestica (apple tree). They use their vast scientific knowledge to improve plants’ production and resistance to disease. Sweeter wine grapes? They can do that. A bachelor’s degree is needed to start; higher degrees improve job prospects.Find horticulturist jobs.

Link to comment

super je :Dmalo me zabrinjava to što je par veoma bliskih osoba oko mene baš iz tih zanimanja, mora da ih mnogo živciram. zapravo je pokriveno sve, osim aktuariste - s tim da ću kevu i poznanicu računati kao hortikulturološkinje. jednom sam provela par meseci sa primatima u lajpcigu, bilo strawica, čak sam i gestikulaciju, izraze lica i glasanje naučila.

Link to comment

nemam, da, tačno, primetila sam to, ali ovaj što je statističar ima to do listu, i na prvom mestu mu je da vozi kamion. zoologist zvuči super, ali mora mnogo da se uči, zar ne?

Link to comment

ma ostale nisam ni razmatrala, ne mogu ja to, statistika kao hobi i dosta od mene. nego uporedjujem sa sadašnjim poslom, sve mi to nešto teško deluje. uvek u dva koraka dođem do te egzistencijalno-moralne dileme, da li da se pomučim i budem korisna ili da radim ono što mi je lako i u čemu sam dobra. nisam naročito dobar čovek, ali podržavam dobre ljude :Du tom smislu, baci se na učenje, ja ću da te podržim!

Link to comment

ja sam svakodnevno u toj dilemi, to sto radim bi trebalo da je korisno, zapravo, mislim da jeste, iako kenjam da nije, mucim se, dobra sam u nekim segmentima, u drugima se trudim. tesim se da mi je lako (kad se malo osvrnem i vidim gde su mi vrsnjaci), ali zapravo nije i nalazim se u bezizlaznoj situaciji, nemam puno izbora. Mogu ili da cutim i trpim, u nadi da ce jednog dana biti bolje, ili da zakoracim van zone komfora i krenem da radim nesto sto bi mi zaista prijalo i probam da budem dobra u necemu drugacijem, recimo... vocarstvu... u juznoj americi...a moralnih dilema nemam, not anymore :D(edit: ja mu dodjem jedan od ovih Indijevih precariata)

Edited by Quince
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...