Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

ANNAPOLIS, MD (RNN) - The nation's first bill to keep employers from demanding social media passwords from employees and prospective employees was passed in Maryland last week, a response from state legislators to increasing reports of the practice.The state's House of Representatives and Senate voted almost unanimously on the bipartisan bill, which prohibits employers from asking for usernames and passwords for personal social media accounts."We are proud of Maryland for standing up for the online privacy of employees and the friends and family members they stay in touch with online," said Melissa Goemann, legislative director of the Maryland branch of the American Civil Liberties Union (ACLU).
Čim moraju da donose odgovarajuće zakone, to znači da je praksa traženja lozinki baš zaživela. Nadam se da ova odvratna praksa neće preplivati okean.
Link to comment
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

Ma prave se pametni... Kao da je teško promeniti sliku na svom zvaničnom FB profilu, otvoriti novi pod istim imenom i prezimenom sa novootvorene mail adrese, staviti svoju sliku iz lične karte i ostaviti profil potpuno praznim. Ni frendova, ni slika, ni chatova, ni lajkova, ničega.Hoćete moj FB profil? Izvolite, ovo je moj FB profil. Kako mislite, nema ništa? Pa niste rekli da moram da imam bilo kakvu aktivnost na profilu. Nije bilo navedeno u oglasu za posao. Jeb'o vas FB i Cukerberg.(Inače, niti imam niti ću imati FB profil, da se jasno odredim prema ovoj temi)
pa to je dovijanje.covek ne bi trebalo da bude stavljen u situaciju da mora da se dovija na tu temu.kao kad bi na intervjuu za posao trazili izvode iz banke ili tvoj pass za online banking, da bi videli koliko para imas, pa u skladu sa tim ti ponude platu. to je ono sto svakog poslodavca interesuje-da zna koliko si do sad zaradjivao i koliki su ti troskovi jer ne bi da ti da vise nego sto ocekujes, a ne bi ni da ti da premalo, pa da odbijes posao. jel bi dao izvode ili password? mislim, mozes da otvoris neki fejk racun u banci i tako se dovijas.a i taj prazan profil nije nikakav easy way out. onaj ko ima nameru da na osnovu fb profila do donosi sud o nekome, donece ga i kad je taj profil prazan. da je asocijalan, nije timski igrac, nepopularan, cudak, ljudi ga izbegavaju.na kraju, odavanjem fb passworda u pricu uvlacis sve svoje fb prijatelje i njihove privatne stvari, dakle prica prevazilazi samo tebe kao aplikanta za posao.
Link to comment

Ma ne bih nikad dao svoj fb ili gmail pass. Idiotarija. Nego, ja sam za jedan razgovor za posao rekao za platu da bude uobicajena, za sledeci sam napomenuo proslu plus troskove zivota bla bla... ali to je bilo iznudjeno jer sam pretpostavljao da mi nece ponuditi za pocetak koliko bih hteo a znao sam da im gori pod nogama. Ne znam kako vi razgovarate o tome?

Link to comment

Kako sada gledam, to pitanje mi je neprijatno bilo samo na razgovoru za prvi posao. Sada kada bih prelazio negde, mogao bih skroz precizno i bez problema da kažem željeni iznos.

Link to comment
Iskreno rečeno, mnogo manje opterećeno... Ne u smislu količine(jer ima stvarno puno, radim i od kuće), nego u smislu vrste posla i odnosa sa šefovima...Na starom poslu sam imao paralelno zilion stvari, tri ziliona korisnika i par šefova kojima sam morao sve da crtam, ma i najmanji potez...Ovde ima dosta posla, ali je striktno definisano, dokle, šta, kako... Sve se radi prema papirima koji su dogovoreni, nema odstupanja...Šefa sam video 2 puta od kad radim, razmenili smo oko 5 mailova, gde sam ga samo obavestio, samoinicijativno, gde smo sa projektom i to je to... Za razliku od pre gde mi šefovi samo što u glavu nisu ulazili da provere šta mislim, a morao sam da ih stvaljam u svaku prepisku i da sve objašnjavam 2-3 puta, a svaki potez je bio podložan kontroli, bez ikakvog razloga... Ovde je bitno da je klijent zadovoljan i da to što napravim radi kako je očekivano... Kako sam ja došao do toga, apsolutno nikoga ne zanima... To je za sve njih crna kutija... Bitno je da uradiš posao, a direktor će se već sa klijentom čuti da vidi kako si uradio... Dosta zanimljivo...Sve u svemu za sad mi se čini da je bolje... A i plata je znatno veća, što taj osećaj čini još boljim... :)
strava. ma outsors je majka za it
Link to comment

to nije karijera. Karijera je kad imas pare, steknes nesto, imas pravo na odmor, nesto na racunu u banci i ne povraca ti se kad se priblizavas radnom mestu...Moze i neki lep auto... ... I tako...Ne zalim se ja. Samo, nem karijeru. Mislim, moze se i bez nje.

Link to comment

ma ovo što si ti opisao je lagodan život. karijeru kapiram da ima svako ko je radio nešto. drugo ime za skup poslova koje si radio za vreme života

Edited by korindjar
Link to comment
  • 2 weeks later...

I Kalifornija izreagovala na nepristojne zahteve po pitanju fb lozinki. http://www.sacbee.com/2012/04/20/4428806/social-media-password-bill-advances.html

Social media password bill advances in California SenateShare Published: Friday, Apr. 20, 2012 - 12:00 am | Page 4AA Senate committee gave the green light Thursday to legislation that would block public and private universities and employers from seeking access to applicants' social media accounts.Senate Bill 1349, by Democratic Sen. Leland Yee, bans employers and educational institutions from asking prospective or current employees and students to hand over their user names and passwords or provide access to the account.The bill was approved by the Senate Education Committee 7-0. It now heads for consideration in the Senate Labor and Industrial Relations Committee.– Torey Van Oot, Bee Capitol BureauRead more here: http://www.sacbee.com/2012/04/20/4428806/social-media-password-bill-advances.html#storylink=cpy
Link to comment
I Kalifornija izreagovala na nepristojne zahteve po pitanju fb lozinki. http://www.sacbee.com/2012/04/20/4428806/social-media-password-bill-advances.html
Omirisali neko meso kalifornijski advokati.Kalifornija ima, sa 38 miliona stanovnika, 120 hiljada advokata.Kina ima, sa 1.4 milijarde stanovnika, nekih 40 hiljada. Da preletis 4 sata avionom Kinu nekom rutom, znas da ispod tebe nema ni jednog jedinog advokata.Jos, totalna kontra je belgijski javni servis. Opstine, skole, zdravstvo i ostale javne sluzbe. Za aplikaciju za posao, ne treba da kazes ni ime ni prezime niti pol. Samo strucnost.
Link to comment
]Kalifornija ima, sa 38 miliona stanovnika, 120 hiljada advokata.Kina ima, sa 1.4 milijarde stanovnika, nekih 40 hiljada. Da preletis 4 sata avionom Kinu nekom rutom, znas da ispod tebe nema ni jednog jedinog advokata.
Kakav raj, ta Kina :wub: kome treba pravna zastita, shoderashi kalifornijski, sta oni znaju
Link to comment
Kakav raj, ta Kina :wub: kome treba pravna zastita, shoderashi kalifornijski, sta oni znaju
Nisu shoderashi nego kriminalci.Zbog njih americko zdravstvo spaljuje 1 trilion dolara godisnje u nepotrebnim procedurama i pregledima - da ih taj sljam ne bi tuzio.To je uracunjato u cene osiguranja pojedinaca, pacijenata, lekara i njihovih klinika ma koliko male ili velike bile.I jos, osim elitnog zdravstva za kraljeve i drzavnike, americko zdravstvo je najskuplje i nije ni za qrac predjeno sa daleko jeftinijim (Australija, UK, Japan) niti stanovnistvo zivi duze ni zdravije. Sve zbog kriminalaca "da ti pruze pravnu zastitu".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...