Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

Ne znam za vas ali ovde se probni rad (prva 3 meseca) placa. Pa onda krene procena jel zasluzujes da ti povecaju platu il mozda cak i da ti ne ponude ugovor.Mogu cak i da razumem da neko radi za dz ne bi li stekao iskustvo i znanje koje posle moze dobro da naplati.

Link to comment
Rintanje za par stotina eura van bg,kg,ns ti je premija.Sent from my cigla using Tapatalk
kako je drugde ne znam, al i ovo mi je sasvim dovoljan bedak
Link to comment
ja svaki put prijavim, ali nije to dovoljno. dok ne izadje u nekom tabloidu tipa press ili kurir, nista se posebno ne desi. pa i tada, malo buke, milioni komentara i na tome se zavrsi.
Bilo bi lepo kad bi upitali Inspekciju rada pri Ministarstvu rada i socijalne politike da li su preduzeli mere nadzora nad sprovođenjem Zakona o volontiranju i da li je pokrenut prekršajni postupak zbog kršenja načela zabrane zloupotrebe volontiranja (čl.8. Zakona o volontiranju- Zabranjeno je volontiranje kojim se zamenjuje rad koji obavljaju lica u skladu sa propisima o radu), za koje je zaprećena novčana kazna od 100.000 do 500.000 dinara. Edited by halloween
Link to comment
kako je drugde ne znam, al i ovo mi je sasvim dovoljan bedak
Moja snajka je radila u kiosku brze hrane za 20.000 i to neprijavljena i pre neki dan bane inspekcija i zatekne 3 radnice (snajka i jos jedna bile na neplacenom) i natera gazdu da ove tri prijavi i placa im doprinose a on otpusti ove dve jer nema para da placa i njima. Sad opet krazi posao za 20.000 i vise ako moze.Sent from my cigla using Tapatalk
Link to comment

Mislim da će ovo biti dobar topik na napišem svašta nešto...U ponedeljak sam dao otkaz, jer prelazim u drugu firmu, za, pa recimo, na godišnjem nivou, duplo veću platu od trenutne... U ponedeljak je bila opšta frka u trenutnoj firmi i nuđeni su mi i bolji uslovi nego u novoj kompaniji, samo da kažem šta hoću (nije da se hvalim, kako sam dobar, nego je važno za nastavk priče)... Kada sam predhodnih meseci kukao, ništa nije moglo, nikome nije padalo na pamet da mi podigne platu i bilo je ćuti, pazi samo da se ne smanji... Ja sam odbio i da razgovaram o novoj ponudi, i rekao sam da odlazim, uprkos što zbog nekih obuka moram još i da platim, za raskid ugovora, za srpska uslove, dosta para...Odbio sam jer ne želim da razgovaram sa ljudima koji me 3 godine podcenjuju, dajući mi manju platu od drugih, za mnogo veći rad(menjao sam šeficu dok je bila na trudničkom+ održavanju, sa svim sranjima koje to prate , sve sa mojim regularnim poslom, uglavnom većim i komplikovanijim nego što imaju drugi, ostajao sam dokle treba, a ne do 4 i tako neke stvari)...Sad, posle ovog otkaza su svi dva dana bili u frci, kolege su očekivale da će i njima neko ponuditi veću platu, jer sam treći čovek koji odlazi u roku od samo par meseci, a software na kom radimo je jako specifičan i u Srbiji nema više od 10-ak ljudi koji to dobro znaju... Ma nema onih koji u ovoj kombinaciji svih softwarea koje banka ima i mogu da se brzo uključe u priču...Međutim, danas saznajem da nikome neće biti povećana plata, jer, pobogu kriza je...Ja verujem, da će se ceo tim raspasti do juna, jula i to samo zbog kratkovidosti rukovodstva, koje misli da se kvalitetni ljudi nalaze za male pare, valjda na svakom ćošku... S druge strane, dok ne kažeš da odlaziš ništa ne možeš dobiti, a onda je sve moguće, ali, tad, ako čovek ima imalo dostojanstva, već je uveliko kasno...Poslodavci, bilo mali ili veliki su jako kratkovidi, sebi, na nekom mikro nivou prave štetu, ne vodeći računa o ljudima koji nešto znače za funkcionisanje firme(a ja sam jako puno značio bez lažne skromnosti, ne znam da li ću za dve nedelje i uspeti sve što imam da predam kolegama), a ta šteta se posle multiplicira na 100 načina... Ne shvatata se da je dobrog radnika jako-jako teško naći, a obučiti ga za specifične poslove još teže... A onda on ode, jer neki glavonja neće da digne platu 200€... Jer mu se može...Srpski poslodavac(pa makar bio i Grčki :) ) je jedno veliko govno... Nadam se da će novi biti bolji, bar prvih godinu, dve :)

Edited by radisa
Link to comment

Ovaj... ne znam kako je u ostalom svetu ali i ovde je prilicno isto. Neke minorne povisice (sustinski peglanje inflacije) dobijas i da ne pitas, za neke osrednje (20% plate na godisnjem nivou npr.) moras da kukas, za povecu moras vec da pripretis al to opet ako nemas mooda do poda morao bi imati drugu ponudu u dzepu. Ja imam srecu da moj sadasnji sef uglavnom odgovara pozitivno na ove osrednje zahteve ali njegov prethodnik je bio totalno druga prica... U Srbiji je valjda gore u tom smislu da ima jako puno i obrazovne nezaposlene snage.Secam se price jednog menadzera sa kursa koji je sa sjajem u ocima pricao kako je uklanjanje 1 maslinke iz salate omogucilo nekoj aviokompaniji da ustedi milion dolara na godisnjem nivou.U svakom slucaju srecno na novom poslu i ne gledaj to licno jer ni oni tebe ne gledaju ko licnost :(

Link to comment
U svakom slucaju srecno na novom poslu i ne gledaj to licno jer ni oni tebe ne gledaju ko licnost :(
Ma baš tako... A znaš, jedno vrema sam imao drugačiji osećaj... Zavarao sam sam sebe, valjda, bilo mi lakše...
Link to comment
...
Pazi vako, ja dao otkaz u prošloj firmi pre godinu i nešto. Vratio se tu posle služenja kvazi-vojnog roka, ošacovao kako stoje stvari, pitao ima li povišice, nema, aha, važi, tokom tih nekoliko meseci video da se sve pretvara u tipičnu domaću šabaniju korporativnog nivoa, više menadžera nego programera, uz domaće tender-klijente ( <_< ). Utekao kulturno, sačekao da projekat koji sam započeo od 0 bude pušten u produkciju i dao otkaz. Reakcija menadžmenta mlaka, pa nije bilo iskušenja u vidu bolje ponude da ostanem... I tako... Posle 9 meseci me zovu da se vratim :isuse: Mogao sam da im tražim i dobijem duplo veću kintu nego što imam ovde, ali se zahvalih odmah, rekoh ukratko ono o čemu se radi i tako... Lepo je znati da te cene. Jednog dana. :D Kao što reče jedan stariji i iskusniji kolega, povišica se dobija tako što promenite posao.
Link to comment
Secam se price jednog menadzera sa kursa koji je sa sjajem u ocima pricao kako je uklanjanje 1 maslinke iz salate omogucilo nekoj aviokompaniji da ustedi milion dolara na godisnjem nivou.
American Airlines, iz martinija.@radisa: srecno u novoj firmi.
Link to comment

samo sto radisa nije bio maslina u salati (martiniju), vec sama salata (martini).radisa, tako je uglavnom svuda u poslu. otprilike, poslednja zabalujeva recenica.

Link to comment

Pa nisu oni hteli da ustede na celoj salati nego samo da drpnu jednu maslinku al se salata naljutila. Il martini :D Ja (iz svog kratkog) iskustva imam samo jedan savet - prijavljujte se na slicne poslove, trazite daleko bolje uslove i onda pred gazdu/sefa. Volim i ja vise evropske prodavnice no cenkanje u kairskom bazaru al tako izgleda svet plata funkcionise.

Link to comment
...
+1Identicna prica, cak mi je trebalo 3 dana da mi poveruju da odlazim i da shvate da sam zaista dala otkaz... Na pitanje koliko da ponudimo da ostanes ja se zahvalila i rekoh da nisam dala otkaz da bih se cenjkala... Kao što reče jedan stariji i iskusniji kolega, povišica se dobija tako što promenite posao.@Zabalujev: Ovako sam i ja izdejstvovala sve svoje povisice :Dedit: brzi prsti Edited by nera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...