Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

Vidim da specijalizovan agencije šalju pozive za konkurse, ja sam dobio 3 poziva. Takodje, mogu da se prate specijalizovane grupe na kojima se objavljuju oglasi za posao, kao i specijalizovane diskusione grupe (na koje isto neko okači ponudu). Nekako mi se čini da su UK hedhanteri najaktivniji.
jel govorimo i dalje o srbiji?
Link to comment
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

Ima vajde, dobijaju se ponude preko LinkedIna (posebno u IT-u). Medjutim, treba imati ne samo trazene kvalifikacije (ili sertifikate), vec i dati nekom ko to ume da "profesionalno" napise tekst u profilu, posto ima mnogo frljanja sa engleskim. Sto, naravno, ne izgleda bas profesionalno.
Napisao sam dosta stvari u svom profilu i par ljudi je procitalo sta sam pisao pa su izneli neke primedbe i mislim da je sad sve ok sto se tice engleskog. Inace koliko sam primetio gledajuci profile prijatelja iz Srbije skoro svi su pisali samo neke osnovne podatke a ja sam ispisao bukvalno sve sta sam do sad radio. Drugarica iz USA mi sinoc rece da je gledala profile svojih prijatelja i da su oni pisali detaljno kao i ja.
Link to comment
  • 1 month later...

Za nekog matematički obdarenog, vredi razmišljati o karijeri data scientist-a.Kako da to postanete?

  1. Learn about matrix factorizations
  2. Learn about distributed computing
  3. Learn about statistical analysis
  4. Learn about optimization
  5. Learn about machine learning
  6. Learn about information retrieval
  7. Learn about signal detection and estimation
  8. Master algorithms and data structures
  9. Practice
  10. Study Engineering

Kažu da je biti data scientist baš vruće, a to će posebno biti u bliskoj budućnosti.Onima koji su već verzirani u data science, preporučujem da ošacuju Kaggle. Kaggle je zanimljiv koncept, možda sledeća velika stvar:

Kaggle is a platform for predictive modelling and analytics competitions. Companies and researchers post their data. Statisticians and data miners from all over the world compete to produce the best models. This crowdsourcing approach relies on the fact that there are countless strategies that can be applied to any predictive modelling task and it is impossible to know at the outset which technique or analyst will be most effective.
Link to comment
  • 4 weeks later...
Oglas.jpgOglas su skinuli sa infostuda, zbog prijava korisnika. Licno bih poslao inspekciju i precesljao sve sto je ROming ikada radio od kad postoji.Ovo je sramota!
Link to comment
http://www.feman.net/Srpski/prijava%20za%20posao.htmlnek me neko prosvetli za koji je to posao bitna informacija sta su (buducem)zaposlenom otac i majka po zanimanju
pa ne samo to, vec i:
Porodična situacija(bračno stanje, kol.dece)Stambena situacija (podstanar, u vlasnistvu)Kolika vam je bila poslednja mesecna zarada u dinarima.(navesti mesec, godinu i iznos)Ukoliko se zaposlite i dobijete zaradu u skladu sa vasim sposobnostima, koliko dugo planirate da radite u FEMAN-uDa li planirate odlazak u inostranstvo ili otvaranje sopstvenog biznisaVase zdravstveno stanje, koliko dana ste koristili bolovanje u zadnjih 6 meseci
Link to comment
Napisao sam dosta stvari u svom profilu i par ljudi je procitalo sta sam pisao pa su izneli neke primedbe i mislim da je sad sve ok sto se tice engleskog. Inace koliko sam primetio gledajuci profile prijatelja iz Srbije skoro svi su pisali samo neke osnovne podatke a ja sam ispisao bukvalno sve sta sam do sad radio. Drugarica iz USA mi sinoc rece da je gledala profile svojih prijatelja i da su oni pisali detaljno kao i ja.
ima vajde od LinkedIn-a (ne da sam ja iskoristila tu vajdu, ali to je vec moj problem), posebno ako se umrezavas (pristupas tematskim grupama) ljudi iz struke i iz inostranstva sa kojima saradjujes. meni se doduse stalno privaljuju neki head hunteri i PR smaraci iz oblasti, pa njih bas i ne dodajem u kontakte.2x mi je ponudjen posao tako (u SAD jednom, i sumnjam da je neka ponuda za belgiju isto odatle dosla).doduse, moja struka se trazi na tom nekom trzistu.
Link to comment
meni ovo zvuci jako zanimljivo...
Onaj ko želi da dobije „Plavu kartu“ potrebno je da priloži fakultetsku diplomu i da zarađuje najmanje 44.000 evra godišnje. U tom slučaju, dobija radnu dozvolu, a posle tri godine rada i neograničenu dozvolu boravka. Pravo na rad takođe će imati i bračni partneri koji neće morati da dostavljaju potvrdu o znanju jezika. Za doktore, inženjere i informatičare, koji su u Nemačkoj posebno traženi, platni prag spušten je na čak 35.000 evra. Pravo na „Plavu kartu“ imaće i strani studenti u Nemačkoj, ukoliko pronađu posao u svojoj struci godinu dana po završetku studija.
Link to comment
Oglas.jpgOglas su skinuli sa infostuda, zbog prijava korisnika. Licno bih poslao inspekciju i precesljao sve sto je ROming ikada radio od kad postoji.Ovo je sramota!
pa koliko su oni krivi, kriv je i infostud i ostali portali koji posreduju pri zaposljavanju jer postavljaju oglase u kojima su trazeni uslovi direktno krsenje zakona. samo sto njih boli uvo za to.secam se da je ranije na forumu infostuda bio podforum o iskustvima kod pojedinih poslodavaca i "kompanija" gde su se ljudi javljali i gde se moglo naci dosta korisnih informacija. vise je bilo negativnih nego korisnih iskustava. bilo je i opanjkavanja, ali i finih diskusija i razmene misljenja.cak su se i tamo prijavljivali problematicni oglasi i diskriminacije, ali su se ovi uvek pravdali i iznosili neke nebulozne argumente.naravno, ukinuli su taj podforum jer su im bitniji poslodavci i sto veca baza poslova.ja svaki put prijavim, ali nije to dovoljno. dok ne izadje u nekom tabloidu tipa press ili kurir, nista se posebno ne desi. pa i tada, malo buke, milioni komentara i na tome se zavrsi.
Link to comment

ne znam zasto tolika drama, stavili su u oglas ono sto vecina takvih firmi zapravo i radi, ali niko ne objavi kada traži zaposlenike. ljudi rade po mesec, dva, tri, "probno" i neplaćeno, onda dolaze sledeći isti takvi, i tako izrabljivač može u krug. ovde je bar pošteno napisano, a baška što je ceo taj koncept "probnog rada" i potpuno promašene upotrebe termina "volontiranje" kod nas odvratno primenjen.

Edited by garoviks
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...