Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

14 hours ago, noskich said:

Jeste batice, evo baš pre koji dan pričam sa drugarom koji uskoro dobija prvo dete. Kaže mi najjeftinije jaslice što je našao su 160 dolara dnevno. To ti je računaj 42,000 godišnje samo za to.

Dvoje dece duplo, popust nema.

Po običaju bezobrazno lažeš (i za cene i za to koliko će da ga košta iz džepa godišnje).

 

"Plutokratska" država plaća jaslice/predškolsko/dnevni boravak zavisno od primanja porodice (detalji ovde):

 

Your family income Child Care Subsidy percentage
$0 to $70,015

85%

More than $70,015 to below $175,015

Between 85% and 50%
The percentage goes down by 1% for every $3,000 of income your family earns

$175,015 to below $254,305

50%

$254,305 to below $344,305 Between 50% and 20%
The percentage goes down by 1% for every $3,000 of income your family earns
$344,305 to below $354,305 20%
$354,305 or more 0%

 

...

Annual cap

If your family earns $190,015 or less, you won’t have an annual cap on your subsidy.

If your family earns between $190,015 and $354,305 we’ll cap your subsidy. This means we’ll subsidise your fees up to the annual cap of $10,655 per child each financial year.

 

SaE

Link to comment

 

Dodatak za cene - ne znam gde živi taj tvoj što treba da dobije dete, ali u vrtiću u kome su bila moja deca (Eastern suburbs) sadašnja cena za decu do dve godine (jaslice) je $120 na dan, u prvom do njega koji sam proverio cena je $134. Kukaš na mučenike što se brane od okeana a družiš se sa ljudima sa Mosmana

 

SaE

  • +1 1
Link to comment

 

Kakav si ti masan lažov, svaki put kad proverim koliko lupetaš se zapanjim jer lažeš još više od onoga što sam očekivao:

 

Toddle sajt (deo za NSW) sa informacijama o vrtićima i obdaništima - podaci za Oburn

Auburn suburb information

Auburn is a suburb located in New South Wales. There are approximately 29 child care centres in Auburn.

 

How much is child care in Auburn? On average, the cost of child care in Auburn is $95 per day. This breaks down to $95 per day for babies, $97 per day for toddlers and $95 per day for kindergarten.

 

Auburn sits just below the national NQS Rating & the average rating of centres is «Meeting NQS».

 

SaE

Link to comment
2 minutes ago, pacey defender said:

to je 95 per day minus subsidy?

Da, znači ako su ti porodična primanja (bruto) za tebe i ženu zajedno između $175015 i $190015, država ti plaća 50% bez ograničenja, ako su porodična primmanja manja onda i više. Za primanja preko $190015 limit plaćanja države je $10655 godišnje po detetu. Onima koji zarađuju više od $354505 godišnje plutokrate ne pomažu ništa, bezobraznici.

 

Podaci za Mosman - znači bio sam u pravu za onog noskichevog ortaka:

Mosman suburb information

Mosman is a suburb located in New South Wales. There are approximately 21 child care centres in Mosman.

How much is child care in Mosman? On average, the cost of child care in Mosman is $175 per day. This breaks down to $175 per day for babies, $168 per day for toddlers and $157 per day for kindergarten.

Mosman sits just above the national NQS Rating & the average rating of centres is «Meeting NQS».

 

SaE

  • Hvala 1
Link to comment
to je 95 per day minus subsidy?
Jeste minus subsidy po platnoj skali koju je Gojko postavio. Uz napomenu da to važi samo za stalne državljane. Inače danas je državna pomoć za vrtiće veća nego prije 5 godina. Gojko i ja smo ti koji treba da kukamo...

Tako se naš noskich druži sa sve samim plutokratama, a ja igrom slučaja poznajem i samohranu majku na socijalnoj pomoći koje ne plaća bukvalno ništa i ima pravo besplatan vrtić. Vrtić joj je potreban dok završava kurs na koledžu.


Sent from my CPH2025 using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Random said:

Tako se naš noskich druži sa sve samim plutokratama, a ja igrom slučaja poznajem i samohranu majku na socijalnoj pomoći koje ne plaća bukvalno ništa i ima pravo besplatan vrtić. Vrtić joj je potreban dok završava kurs na koledžu.

Ma naravno - ima gomila vrtića koji su besplatni za ljude sa manjim primanjima. Pri školi u koju idu moja deca ima vrtić koji je besplatan, uglavnom prima aboridžinsku decu i program je prilagođen njihovoj tradicionalnoj kulturi. Ono što sam ranije postavio je osnovna skala za dotiranje svima, ovde ima više o dodatnoj pomoći preko te osnovne i kako može da se dobije, država plaća čak i babama i dedama za čuvanjje unuka.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment

Pa naravno da mu je kolega u Mosmanu kad radi za onu firmu za koju radi. Najveća plutokratska firma pa skoro možda i u svetu. 
 

A i taj sa Mosmana je neka beda.

A u Singapuru bi uzeo državni stan pa bi ga iznajmljivao (!), što je protivno smislu za šta su subvencije zamišljene tamo. Srećom pa to ne bi mogao ni kao PR.

 

U stvari, naš dežurni lažov je samo zavistan.

Link to comment



Jeste minus subsidy po platnoj skali koju je Gojko postavio. Uz napomenu da to važi samo za stalne državljane.


Sent from my CPH2025 using Tapatalk



Ja sam dobijao subsidy i dok sam bio permanent resident.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
7 hours ago, Random said:

Jeste minus subsidy po platnoj skali koju je Gojko postavio. Uz napomenu da to važi samo za stalne državljane. Inače danas je državna pomoć za vrtiće veća nego prije 5 godina. Gojko i ja smo ti koji treba da kukamo...

Proverio sam svoje izveštaje od pre pet godina (finansijska godina 2015-2016., od 1. jula 2015. do 30. juna 2016.), država je plaćala 50%, limit je tada bio $7500 godišnje, nije bilo ograničenja po primanjima. Income-testing je uveden pre par godina i procenat koji država plaća je povećan za roditelje sa manjim primanjima a smanjen ili ukinut sa roditelje sa većim primanjima, znači plutokratija uzima od bogatih da bi dala siromašnijima.

 

SaE

Link to comment
8 hours ago, magi said:


 

 


Ja sam dobijao subsidy i dok sam bio permanent resident.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

 

Ja mislim da isto pisete i da je ono bio typo ('drzavljanin' umesto 'rezident'), osim ako nemate neke nestalne drzavljane tu :lol:

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, Time Crisis said:

 

 

 

Ne znam čemu teranje maka na konac, pa ništa ili bih se prijavio za državljanstvo i onda za stan u gradnji ili bih kupio HDB što se kaže "na tržištu" pri čemu pogledaj koje su cene HDB-ja koji se preprodaju, takodje su pristupačne.

Poenta cele priče je da Singapur vodi računa o stambenom pitanju svojih gradjana, a Australija ne.

Link to comment
14 hours ago, Gojko & Stojko said:

Po običaju bezobrazno lažeš (i za cene i za to koliko će da ga košta iz džepa godišnje).

 

"Plutokratska" država plaća jaslice/predškolsko/dnevni boravak zavisno od primanja porodice (detalji ovde):

 

Your family income Child Care Subsidy percentage
$0 to $70,015

85%

More than $70,015 to below $175,015

Between 85% and 50%
The percentage goes down by 1% for every $3,000 of income your family earns

$175,015 to below $254,305

50%

$254,305 to below $344,305 Between 50% and 20%
The percentage goes down by 1% for every $3,000 of income your family earns
$344,305 to below $354,305 20%
$354,305 or more 0%

 

...

Annual cap

If your family earns $190,015 or less, you won’t have an annual cap on your subsidy.

If your family earns between $190,015 and $354,305 we’ll cap your subsidy. This means we’ll subsidise your fees up to the annual cap of $10,655 per child each financial year.

 

SaE

Meni je čovek napisao u Viber poruci 160 dnevno i to prenosim. 

https://ibb.co/DWhD2by

On živi u Balmain.

 

Ja lično nikada nisam koristio jaslice jer kada sam svojevremeno pravio računicu ispalo bi da bi moja žena dala celu svoju platu maltene za jaslice i tada sam odustao. To je bilo pre nekoliko godina i ne sećam se cifri.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...