Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

14 hours ago, Moracikus said:

Tako se to radi a ne kao kod nas u plutokratiji da smo svi jednaki u ICU.

Screenshot_20211109-192253.jpg

U mojoj firmi nevakcinisani gube posao, pa ti vidi. I nije samo moja, u masi firmi je tako.

Link to comment

https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/australia-news/2021/nov/09/widespread-money-laundering-in-property-locking-out-australians-from-owning-homes-senate-told

 

Widespread money laundering in property locking out Australians from owning homes, Senate told

 

Transparency International Australia’s chief executive, Serena Lillywhite, said Australia had become the “destination of choice” for the flow of illicit funds, particularly for “corruption-related proceeds, which too often do end up in the property market”.

 

The group provided a list of 10 publicly-reported examples showing money laundering in the property market, from Sudan, China, Malaysia, Papua New Guinea, and Russia. The examples described money laundering in property by Sudanese generals, Malaysian bankers, PNG’s political elite, and Chinese high-rollers.

 

I Opet, nema razlike u odjevanju.

Ovo je kao 'vest'. Pa još od pojave neokolonijalizma kada su pro forme bivše kolonije postale nezavisne tako je uvek bilo. Zapad postavi korumpiranu vladu na čelo koja isisava bogatstvo i prebacuje ga na račune na zapadu.

Em što dobija resurse i radnu snagu za dzabaka, em što sav taj opljačkan novac od strane lokalnih poslušnika ide pravac na zapad.

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, roksi said:

 

pa cega se bojis? da ces biti chipovan? 

Ne razumem zašto prebacujes priču na mene? Djetic kaže kako se diskriminisu nevakcinisani u Singapuru, ja mu odgovaram da je i ovde tako. 

Link to comment
5 hours ago, noskich said:

Ne razumem zašto prebacujes priču na mene? Djetic kaže kako se diskriminisu nevakcinisani u Singapuru, ja mu odgovaram da je i ovde tako. 

 

pa ako to vec formulises kao diskriminaciju, zato pitam, u cemu je problem u zahtevu da se vakcinisemo? samo antivakseru to moze da bude problem, sto valjda zli bil gejts i diip stejt tako vrse ekspetimente nad nama.

 

npr, licno se osecam sigurnije sto je mandat uveden, sto znam da kad idem na posao (u kafic, restoran, gym, etcetc) da je rizik cirkulisanja kovida smanjen. dakle to je za dobrobit komplet drustva. 

 

i skroz je super sto cemo uskoro da dosegnemo 90% vakcinisanih. 

 

 

Link to comment
 
pa ako to vec formulises kao diskriminaciju, zato pitam, u cemu je problem u zahtevu da se vakcinisemo? samo antivakseru to moze da bude problem, sto valjda zli bil gejts i diip stejt tako vrse ekspetimente nad nama.
 
npr, licno se osecam sigurnije sto je mandat uveden, sto znam da kad idem na posao (u kafic, restoran, gym, etcetc) da je rizik cirkulisanja kovida smanjen. dakle to je za dobrobit komplet drustva. 
 
i skroz je super sto cemo uskoro da dosegnemo 90% vakcinisanih. 
 
 
Tako je i to je znak uređenog društva za razliku od matice gde su teoretičari zavere praktično preuzeli kontrolu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, roksi said:

 

pa ako to vec formulises kao diskriminaciju, zato pitam, u cemu je problem u zahtevu da se vakcinisemo? samo antivakseru to moze da bude problem, sto valjda zli bil gejts i diip stejt tako vrse ekspetimente nad nama.

 

npr, licno se osecam sigurnije sto je mandat uveden, sto znam da kad idem na posao (u kafic, restoran, gym, etcetc) da je rizik cirkulisanja kovida smanjen. dakle to je za dobrobit komplet drustva. 

 

i skroz je super sto cemo uskoro da dosegnemo 90% vakcinisanih. 

 

 

Pa valjda u demokraciji i ljuckim pravima u najmanju ruku ti možeš da odlucis šta ćeš da stavljas u svoje telo?

Link to comment
2 hours ago, noskich said:

Pa valjda u demokraciji i ljuckim pravima u najmanju ruku ti možeš da odlucis šta ćeš da stavljas u svoje telo?

 

Sa ovim bih se slozio, jebi ga - dodje i taj dan noskichu moj.

Link to comment
11 hours ago, noskich said:

Pa valjda u demokraciji i ljuckim pravima u najmanju ruku ti možeš da odlucis šta ćeš da stavljas u svoje telo?

 

presimplifikovano to postavljas. pandemija je, pobogu. neke mere su neophodne da zastite drustvo. ili cemo tako kako insinuiras pa da tumacimo demokratiju, odnosno ljudska prava, na "kako mi se cefne" nacin. to je vec anarhija a ne demokratija.

 

uostalom i pre mandata stopa vakcinacije je ovde uvek bila mnogobrojna i jedino sto je usporavalo vakcinaciju je bilo dostup istim zbog nesposobnog nam pm-a.

 

tako da ako pricamo o demokratiji i ako uzimamo vakcine kao primer, jasno je sta ovde vecina zeli - suzbijanje pandemije i vakcinaciju kao trenutno najefektnije sredstvo za to.

 

ili ako ti je pojam demokratije nejasan, pogledati definiciju.

 

 

7 hours ago, magi said:

Može ali i zajednica može da te izopšti jer neće da joj likovi seju virus.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

u principu to je to. zelja vecine. 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...