Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Znam da naravno tu vladaju zakoni tržišta i da je ograničeno koliko se može uraditi.

 

Ali mogu da ukinu negative gearing i šta znam kakve još povlastice uživaju investitori. Mogu da uvedu bolju kontrolu kvaliteta kuća i bolju zaštitu za kupce. 

Za te kuće na periferiji da obezbijede bolji javni prevoz na primjer..

Link to comment

A ko uopšte kod vas dole koristi negative gearing? MIslim, jesu li to dominantno domaćinstva ili oni što ih uobičajeno nazivamo investorima? Mada je jasno da je svaka kupovina druge i svake naredne nekretnine investicije, je li.

Hoću da kažem, laički mi deluje da ima smisla da se zadrži negative gearing ako porodica sa jednim detetom kupi tu jednu dodatnu nekretninu, izdaje je po manjoj ceni nego što su izdaci za kredit, pa da dobijaju tax deduction po tom osnovu. Ovo mi se čini zapravo kao smislen potez roditelja, da obezbede dete u budućnosti, upravo da ne bi dočekalo dvadesete i ovo cenovno ludilo. Otuda moje početno pitanje - čiji negative gearing dominantno utiče na više cene?

Link to comment
On 1.11.2021. at 11:38, Random said:

Međutim, tvoj je problem i dalje, cijelih 5-10 godina poslije, što ti još uvijek tražiš kućerinu s bazenom u sjevernom dijelu Sidneja i to po mogućnosti za keš bez robovanja bankama. To i dalje može, ali ako si uložio svu ušteđevinu u određene kripto valute u vrijeme kad si otvorio ovaj sveti topic.

 

Da je 2011. kupio za 1000$ kad je BTC bio 1$ i izdržo da ne dira sell dugme na svakom skoku i usput da ga ne hakuju... eee kakvu biste sad žurku pravili.

Link to comment
3 hours ago, eumeswil said:

 

Da je 2011. kupio za 1000$ kad je BTC bio 1$ i izdržo da ne dira sell dugme na svakom skoku i usput da ga ne hakuju... eee kakvu biste sad žurku pravili.

 

Ma dovoljno i da je prošle dok je bio oko 20 :P

Link to comment

Negative gearing koristi skoro svako tako da ako hoces da ga ukines onda ces kao Laburisti da izgubis vec dobijene izbore. Jedini nacin da smanjis cijene je ekonomska depresija dje ogroman broj ljudi nemoze da placa kredit i onda ulece Noskich sa kesom i kupuje od banaka za bagatelu u Chatswoodu. A da Australija kao drzava direktno intervenise u stilu Putina i tako vecini stanovnistva direktno zavuce ruku u dzep smanjujuci cijene je utopija.

  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Time Crisis said:

 

Ma dovoljno i da je prošle dok je bio oko 20 :P

1000$ da uloži kad vredi 20k i kad vredi 1 dolar je dupe i oko, nešto si se preračunao čini mi se.

Link to comment
51 minutes ago, eumeswil said:

1000$ da uloži kad vredi 20k i kad vredi 1 dolar je dupe i oko, nešto si se preračunao čini mi se.

 

Mislio sam da uloži zapravo, šta je 1000 dolara :)

Link to comment

Zato je potpuno bezvezna konstatacija da si X godine uradio Y i diskusije o tome.

 

Nego evo jedna jako lepa prica koja pokazuje kako to izgleda kad zivis u drzavi i kad zivis u plutokratiji.

Plutokratija Australija subvencionise strane multinacionalne korporacije da uzmu australijsko rudno bogatstvo iz zemlje i prodaju ga i nakon toga sto su stavili pare sebi u dzep produze dalje ostavljajuci rupe u zemlji i minirajuci aboridzinska arheoloska nalazista stara +40 hiljada godina. Rezultat, jedini ko ima korist od svega toga su te korporacije i rudari koji su pravili 150-200-250k godisnje dok zurka traje. Kad padne cena sirovina onda gotovo, pa se ceka na sledecu zurku.

 

Za to vreme Norveska stvorila suvereni fond koji je dogurao do 1.3 triliona dolara, to jest 248,000 USD na jednog gradjanina. 

Buduci migranti, mladi, take note, gde treba da emigrirate, hint: ne u Australiju!

 

 

 

Edited by noskich
Link to comment
2 hours ago, magi said:

De u Norvešku da emigriraju vreme im je gore nego na Tasmaniji.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Dve reci: globalno zagrevanje. Jel znas kolike su rezerve vode u najvecim australijskim gradovima? Evo da pozovem strucnjaka da potvrdi @iDemo

I opet: nema razlike u odjevanju. U Australiji je sve na prodaju, pa i izvori vode. Kinezi pokupovali izvore vode na Tasmaniji. 

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8451171/China-biggest-foreign-owner-Australian-water-local-farmers-struggle-compete.html

 

China becomes the biggest foreign owner of Australian water – as 10% now belongs to other countries and drought-stricken farmers struggle to compete with overseas investors
10.5 per cent or almost six Sydney Harbours of Australia's water foreign owned 
China now the single biggest foreign owner of Australian water at 1.9 per cent
Figures are from a new report on foreign ownership on water entitlement
Farmers struggling to afford water due to hiked up prices by overseas buyers

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...