Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

59 minutes ago, peralozac said:

 

Bravo za svedočenje. Zanimljiv izveštaj. Koga zanima, samo turite Noskič + ICAC u gugl, izveštaj u pdf-u je prvi rezultat.

 

Za ovo ostalo - ima li u tvom svetu još boja osim crne i bele? Mislim, kakav god da je, živeo nam bar danas ICAC, dade Gledis ostavku! Opusti se i proveseli malo, nisi @Moracikus pa da od tuge nosiš crni flor i slušaš samo ozbiljnu muziku na radiju :)     

 

Ja sam tada posao bio izgubio jer sam trazio da se postuje procedura. Mislis da me je neko bio saslusao i obestetio? Ne, svi su stali na stranu tog lopova. Jedino sto mi je ICAC dva puta dao po 20 dolara za rucak pa sam isao da jedem u Lord of the fries. I dobio sam slobodne dane sa tadasnjeg posla da se pojavim na sudjenju. Eto toliko sam bio obestecen.

A nije to jedini slucaj, nagledao sam se svacega u toku karijere ovde i video na licu mesta kako stvari stoje. Isto kao Srbija, veze, korupcija... jedino sto ovde ima vise novaca, ostalo je sve isto. Da u Srbiji ima para isto bi bilo. 

Edited by noskich
Link to comment

Hajmo malo o zatvorenicima sto ovaj @dragance stalno ponavlja kao papagaj.

Evo procena US Department of State, pise 2020 Country Reports on Human Rights Practices: Democratic People's Republic of Korea: https://www.state.gov/reports/2020-country-reports-on-human-rights-practices/north-korea/ citiram: "While the total number of political prisoners and detainees remained unknown, KINU’s white paper for 2019 reported the state detained between 80,000 and 120,000 in the kwanliso political penal-labor camps." 

 

Znaci sami kazu da pojma nemaju koliko ima zatvorenika u DPRK, ali evo procena iz pozadine je 80-120k ljudi. Dobro. DPRK ima 25.78 miliona ljudi. Prema tome u zatvoru se nalazi od 0.3% pa do maksimum 0.46% stanovnistva.

 

Ajmo da vidimo USA, kaze Vikipedija ovako: https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_incarceration_rate "As of their March 2020 publication, the Prison Policy Initiative, a non-profit organization for decarceration, estimated that in the United States, about 2.3 million people were or are currently incarcerated." USA ima 329.5 miliona. Prema tome 0.7% stanovnistva. 

Znaci procena iz pozadine same USA da u DPRK maksimalno ima 0.46% stanovnistva u zatvorima, a u samoj USA ima 0.7%. 

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

Ja sam tada posao bio izgubio jer sam trazio da se postuje procedura. Mislis da me je neko bio saslusao i obestetio? Ne, svi su stali na stranu tog lopova. Jedino sto mi je ICAC dva puta dao po 20 dolara za rucak pa sam isao da jedem u Lord of the fries. I dobio sam slobodne dane sa tadasnjeg posla da se pojavim na sudjenju. Eto toliko sam bio obestecen.

O čemu ti pričaš ovde? ICAC ne organizuje suđenja niti ima takve ingerencije. Ako si očekivao da neko dobije presudu ili zatvor debelo si se prevario - ICAC samo može da preporuči tužilaštvu da digne optužnicu za krivična dela koje eventualno otkrije tokom istrage, kao što se desilo sa Edijem Obeidom koji je zaglavio zatvor i ponovo će. Ne bi me iznenadio da si i za ovo učestvovanje kao svedok u ICAC istrazi slagao, kao i za gomilu drugih stvari.

 

SaE

Link to comment
21 hours ago, adam said:

i sta smo naucili iz clanka? mogu da putuju uz dozvolu drzave. da rade i studiraju al turisticki ne.

 

recimo neki idu da rade/studiraju u rusiju i kinu, neki idu na olimpijadu da se takmice, neki i fudbal igraju u odabranom inostranstvu kad drzava dozvoli. a sto se tice turistickih putovanja, i to smo stiklirali jer ti sto idu da rade po inostranstvima, u slobodno vreme setaju okolo i slikaju se bas kao da su dosli turisticki.

 

al eto, mogu da putuju po zemlji. ne bas gde zele nego imas odredjene destinacije i gradove koji se mogu posetiti. cak su u poslednje vreme dodali dva grada na spisak. ura i juhu!

 

ali ovo je ipak najbolje. ko ne moze da putuje?! eno i do njujorka su stigli. :rolf:

 

 

Znaci krenuli smo od toga da po tebi DPRK svojim gradjanima ne izdaje pasose pa smo stigli do cifre od oko 120,000 gradjana DPRK u inostranstvu. A bilo bi ih verovatno i vise da sankcije protiv DPRK ne ukljucuju zabranu rada gradjana DPRK u inostanstvu. Pa zbog tih sankcija ih je ostalo dosta manje u Kini i Rusiji a iz drugih zemalja su morali da se vrate.

 

A nije ti palo na pamet da su mozda razlozi zasto gradjani DPRK ne putuju nasiroko to sto im za najveci deo sveta trebaju vize koje je uzasno tesko dobiti i sto su u proseku siromasni kao zrtve najstrozih sankcija u istoriji covecanstva?

https://en.wikipedia.org/wiki/Henley_Passport_Index 108 mesto od 116 na listi.

 

Inace, svaka zemlja moze da odbije izdavanje pasosa i napustanje iste bilo kom gradjaninu, sto se i desava iz raznoraznih razloga. 

Kada se neko prijavi za pasos u bilo kojoj zemlji na svetu, uvek postoji mogucnost da mu se taj zahtev odbije. 

Isto tako postoji mogucnost da drzava spreci svog gradjanina da napusti drzavu, opet iz raznoraznih razloga.

Link to comment
5 minutes ago, Gojko & Stojko said:

O čemu ti pričaš ovde? ICAC ne organizuje suđenja niti ima takve ingerencije. Ako si očekivao da neko dobije presudu ili zatvor debelo si se prevario - ICAC samo može da preporuči tužilaštvu da digne optužnicu za krivična dela koje eventualno otkrije tokom istrage, kao što se desilo sa Edijem Obeidom koji je zaglavio zatvor i ponovo će. Ne bi me iznenadio da si i za ovo učestvovanje kao svedok u ICAC istrazi slagao, kao i za gomilu drugih stvari.

 

SaE

 

Pricam o tome da je lik sa ortakom stavio milion dolara u dzep i da za to nije snosio bilo kakve posledice. A da sam ja izgubio posao jer sam insistirao da se prati vazeca procedura koju je on krsio. 

Sta sam konkretno slagao, napisi jednu stvar koju sam slagao?

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

Znaci krenuli smo od toga da po tebi DPRK svojim gradjanima ne izdaje pasose pa smo stigli do cifre od oko 120,000 gradjana DPRK u inostranstvu. A bilo bi ih verovatno i vise da sankcije protiv DPRK ne ukljucuju zabranu rada gradjana DPRK u inostanstvu. Pa zbog tih sankcija ih je ostalo dosta manje u Kini i Rusiji a iz drugih zemalja su morali da se vrate.

 

A nije ti palo na pamet da su mozda razlozi zasto gradjani DPRK ne putuju nasiroko to sto im za najveci deo sveta trebaju vize koje je uzasno tesko dobiti i sto su u proseku siromasni kao zrtve najstrozih sankcija u istoriji covecanstva?

https://en.wikipedia.org/wiki/Henley_Passport_Index 108 mesto od 116 na listi.

 

Inace, svaka zemlja moze da odbije izdavanje pasosa i napustanje iste bilo kom gradjaninu, sto se i desava iz raznoraznih razloga. 

Kada se neko prijavi za pasos u bilo kojoj zemlji na svetu, uvek postoji mogucnost da mu se taj zahtev odbije. 

Isto tako postoji mogucnost da drzava spreci svog gradjanina da napusti drzavu, opet iz raznoraznih razloga.

motaj ti u oblande al tih tvojih dosta raskosnih 120k u inostranstvu je, kako si sam malopre obracunao za robijase, 0.3-0.4 posto populacije. ako dodamo jos toliko na diplomatiju, predstavnistva i crvenu burzoaziju, znaci da nesto manje od 1 posto populacije severne koreje ima pasos odnosno nesto vishe od 99 posto ga nema.

 

nece biti da je to samo zbog viza i siromastva. ima nesto i u kontroli kretanja.

 

Link to comment
2 hours ago, adam said:

motaj ti u oblande al tih tvojih dosta raskosnih 120k u inostranstvu je, kako si sam malopre obracunao za robijase, 0.3-0.4 posto populacije. ako dodamo jos toliko na diplomatiju, predstavnistva i crvenu burzoaziju, znaci da nesto manje od 1 posto populacije severne koreje ima pasos odnosno nesto vishe od 99 posto ga nema.

 

nece biti da je to samo zbog viza i siromastva. ima nesto i u kontroli kretanja.

 

 

Nema oblandi, imaju samo cinjenice i sa jedne strane ljudi koji te cinjenice ne prihvataju jer im je bolno da sebi i drugima priznaju da su bili obmanuti, i sa druge oni u manjini koji drze otvoren um i u skladu sa cinjenicama menjaju svoje stavove.

120k iliti 0.46% populacije na radu u inostranstvu bi veoma lako bilo mnogo vise kada bi to bilo dopusteno. DPRK veoma rado deli pasose svojim gradjanima da rade u inostranstvu jer im je to bio znacajan izvor prihoda. I pre je to bilo jako ograniceno, sada po poslednjem setu sankcija je izricito zabranjeno. 

Link to comment
9 hours ago, noskich said:

 

Pricam o tome da je lik sa ortakom stavio milion dolara u dzep i da za to nije snosio bilo kakve posledice. A da sam ja izgubio posao jer sam insistirao da se prati vazeca procedura koju je on krsio. 

Sta sam konkretno slagao, napisi jednu stvar koju sam slagao?

Proverio sam, nisi slagao (ja sam napisao da se ne bih iznenadio da jesi) za učestvovanje u istrazi. Tvom nadređenom su našli koruptivno ponašanje i zaključili da je trebalo da ga zbog toga otpuste sa univerziteta, ali je on to predupredio dajući otkaz. Nisu našli da ima elemenata za krivično gonjenje. Za onog drugog su našli da ima, i preporučili državnom tužiocu da pokrene krivičnu istragu. Za trećeg (fiktivno zaposlenog) su preporučili da ga pojuri poreska uprava za pare, pošto sa ATO nema zezanja pretpostavljam da je sve platio nazad. Univerzitet je pojačao procedure, pretpostavljam nakon što si ti otišao,  u cilju da ne dozvoli isključivu kontrolu koju je prvi lik imao, i to je za ICAC dovoljno. To nije crno-belo kako ti sve voliš da predstavljaš

 

SaE

Link to comment
On 2.10.2021. at 8:37, Gojko & Stojko said:

Proverio sam, nisi slagao (ja sam napisao da se ne bih iznenadio da jesi) za učestvovanje u istrazi. Tvom nadređenom su našli koruptivno ponašanje i zaključili da je trebalo da ga zbog toga otpuste sa univerziteta, ali je on to predupredio dajući otkaz. Nisu našli da ima elemenata za krivično gonjenje. Za onog drugog su našli da ima, i preporučili državnom tužiocu da pokrene krivičnu istragu. Za trećeg (fiktivno zaposlenog) su preporučili da ga pojuri poreska uprava za pare, pošto sa ATO nema zezanja pretpostavljam da je sve platio nazad. Univerzitet je pojačao procedure, pretpostavljam nakon što si ti otišao,  u cilju da ne dozvoli isključivu kontrolu koju je prvi lik imao, i to je za ICAC dovoljno. To nije crno-belo kako ti sve voliš da predstavljaš

 

SaE

 

Ljudi su radili na ugovor za 50% iznosa ili manje koji je poslodavac placao, a to ugradjivanje je bila rupa u zakonu i to nakon sto je identican slucaj kod istog poslodavca bio u ICAC-u pre samo par godina, jedan menadzer je namestao kandidate iz agencije ciji je vlasnik bila njegova zena. Toliko o efikasnosti procedura.

 

Zaposljavali su bezvezne ljude koji nisu radili svoj posao, placali su ih kikiriki, a razliku uzimali. I sve to je bilo dobrim delom placeno iz poreza jer dobar deo budzeta poslodavca dolazi iz javnih izvora.

Opet, oko milion dolara je stavljeno u dzep u toj semi i niko nije odgovarao, a ja sam izgubio posao jer sam bio trazio da se postuje procura. 

 

Evo opet Juice media odlicni standardno:

 

 

Link to comment
1 hour ago, magi said:

NSW braćo, kako ocenjujete novog premijera?

Daj da ga prvo dobijemo (sutra) pa ćemo onda da ga ocenjujemo. Moj kriterijum za dobrog premijera je onaj koji će lakše da izgubi od laburista na sledećim izborima, Mislio sam da su i Stoks i Perote(t) po tom kriterijumu loši, tj. sa manjom šansom od Gledis da na sledećim izborima izgube od laburista, ali izgleda da Perote(t)a nisam dobro pratio i da je on baš pravi kandidat za dobar i uspešan napad laburista, jedino što mu ide u prilog je to što je obezbedio pare za ovaj lokdaun uspešno se suprotstavljajući "proroku sa Šajra" Morisonu. Čovek naoko deluje OK, ja sam izgubio iz vida koliki je desničar.

 

SaE

Link to comment
Daj da ga prvo dobijemo (sutra) pa ćemo onda da ga ocenjujemo. Moj kriterijum za dobrog premijera je onaj koji će lakše da izgubi od laburista na sledećim izborima, Mislio sam da su i Stoks i Perote(t) po tom kriterijumu loši, tj. sa manjom šansom od Gledis da na sledećim izborima izgube od laburista, ali izgleda da Perote(t)a nisam dobro pratio i da je on baš pravi kandidat za dobar i uspešan napad laburista, jedino što mu ide u prilog je to što je obezbedio pare za ovaj lokdaun uspešno se suprotstavljajući "proroku sa Šajra" Morisonu. Čovek naoko deluje OK, ja sam izgubio iz vida koliki je desničar.
 
SaE
Još i Barilaro dao ostavku, on mi deluje ok, po tvom kriterijumu bi verovatno bio vrlo loš premijer?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...