Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

19 hours ago, noskich said:

I opet: nema razlike u odjevanju! Poslednja vest sa lica mesta, Sidnej pretekao Pjongjang!!

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=07&dd=31&nav_category=78&nav_id=1899901

 

Građani besni: Država puca po šavovima, vojska na ulicama, helikopteri kruže; "Umrećemo od gladi" FOTO/VIDEO

Iz Novog Južnog Velsa, najmnogoljudnije australijske savezne države, saopštilii su u subotu o 210 lokalno proširenih slučajeva zaraze kovidom 19.

Jeste, objasni to mojoj prijateljici iz majčice koja je ovde došla pre nekoliko godina posle 20+ godina života u Rimu. Radi u restoranu što znači da sada ne radi zbog lokdauna, ovde je na privremenoj vizi, a od države dobija pomoć od $750 nedeljno, tj. više od $3000 mesečno (oko 500 evra nedeljno ili 2000 evra mesečno), uz smanjenu rentu za stan od stanodavca. Inače prijava za pomoć ide preko neta, završi se za pet minuta, prve pare je dobila na račun par sati nakon popunjavanja prijave. Kaže da je pre neki dan na plaži Kloveli kad je izašla iz vode i sela na  peškir s prijateljicom došla policajka posle pet minuta da ih zamoli da se raziđu ako ne idu nazad u vodu. Užas plutokratije.

 

SaE

  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

Sobzirom da je svako preko 40g vec ponudjen vakcinom ne vidim nikakvu moralnu obavezu mladjih ljudi da postuju lockdown.

Ovo 70% za olaksavanje i 80% za potpuno otvaranje je dobar pristup ali sljedecih 3 mjeseca moze zaista biti kriticno za mladje generacije koje treba da sjedi kuci jer >60 zele da cekaju na Fajzer. 

Link to comment
10 hours ago, Gojko & Stojko said:

Jeste, objasni to mojoj prijateljici iz majčice koja je ovde došla pre nekoliko godina posle 20+ godina života u Rimu. Radi u restoranu što znači da sada ne radi zbog lokdauna, ovde je na privremenoj vizi, a od države dobija pomoć od $750 nedeljno, tj. više od $3000 mesečno (oko 500 evra nedeljno ili 2000 evra mesečno), uz smanjenu rentu za stan od stanodavca. Inače prijava za pomoć ide preko neta, završi se za pet minuta, prve pare je dobila na račun par sati nakon popunjavanja prijave. Kaže da je pre neki dan na plaži Kloveli kad je izašla iz vode i sela na  peškir s prijateljicom došla policajka posle pet minuta da ih zamoli da se raziđu ako ne idu nazad u vodu. Užas plutokratije.

 

SaE

 

Izgleda da poznajemo neke druge ljude. Od ljudi koje ja znam da su se prijavili niko jos nije dobio nista, a cekaju 2-3 nedelje. I rekli su mi da Centrelink prvo proverava sa poslodavcem, ne placa direktno samo na osnovu online prijave. Takodje iznos je manji od Jobkeepera koji je bio ako se ne varam 600 dolara.

 

Stanodavac nije u obavezi da smanjuje rentu, to je dobra volja, a statistika koju sam gledao je prilicno porazavajuca koliko se i za koji iznos renta smanjuje. 

 

Klasika policija fina u bogataskim krajevima, a na sirotinjskom zapadu lete helikopterom iznad parka i vicu da se vrati kuci. Neke koji su bili na vozu ka centru hapsili. 

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

a na sirotinjskom zapadu lete helikopterom iznad parka i vicu da se vrati kuci. Neke koji su bili na vozu ka centru hapsili. 

 

Neko ko hajpuje Severnu Koreju se žali na vojsku i policiju. The irony. :laugh:

  • +1 1
Link to comment



 
Klasika policija fina u bogataskim krajevima, a na sirotinjskom zapadu lete helikopterom iznad parka i vicu da se vrati kuci. Neke koji su bili na vozu ka centru hapsili. 


Jel živiš na zapadu ili je to utisak iz medija?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Sobzirom da je svako preko 40g vec ponudjen vakcinom ne vidim nikakvu moralnu obavezu mladjih ljudi da postuju lockdown.
Ovo 70% za olaksavanje i 80% za potpuno otvaranje je dobar pristup ali sljedecih 3 mjeseca moze zaista biti kriticno za mladje generacije koje treba da sjedi kuci jer >60 zele da cekaju na Fajzer. 
Mlađi su koliko vidim prilično loše prošli u ovom krugu jer izgleda da čine veliki deo hospitalizovanih slučaja iz čega sledi da lockdown treba da poštuju i zbog sebe a ne samo zbog starih.

To je pomalo kao plaćanje poreza - moramo da ga platimo i kada nismo direktni dobitnici budžeta, jer u suprotnom podrivamo društvo u kome živimo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
17 hours ago, noskich said:

Izgleda da poznajemo neke druge ljude. Od ljudi koje ja znam da su se prijavili niko jos nije dobio nista, a cekaju 2-3 nedelje. I rekli su mi da Centrelink prvo proverava sa poslodavcem, ne placa direktno samo na osnovu online prijave. Takodje iznos je manji od Jobkeepera koji je bio ako se ne varam 600 dolara.

 

Stanodavac nije u obavezi da smanjuje rentu, to je dobra volja, a statistika koju sam gledao je prilicno porazavajuca koliko se i za koji iznos renta smanjuje. 

 

Klasika policija fina u bogataskim krajevima, a na sirotinjskom zapadu lete helikopterom iznad parka i vicu da se vrati kuci. Neke koji su bili na vozu ka centru hapsili. 

Eh, pa ako firma obično radi na kvarno (tj. keš na ruke a ne preko računa) naravno da će da ima problema da vlastima pokaže da joj se smanjio promet. Ovo je osnovni problem za gomilu "trejdija" tj. samostalnih preduzetnika tipa vodoinstalatera, stolara i sl. Moja prijateljica ima srpski i italijanski pasoš, ovde nema ni PR i prošle godine nije imala pravo na JobKeeper, sad preko Centrelink-a ima pomoć koja je prvo bila $500 pa su jepovećali na $600, pa je posle zahteva našeg državnoh blagajnika Peroteta saveznim vlastima za vraćanje JobKeeper-a savezna vlast podigla ovu (nedeljnu) pomoć na $750, što je po svemu samo ne po imenu isto kao prošlogodišnji JobKeeper koji je bio $1500 za dve nedelje.

 

Ovo za rente si u pravu, opet postoji moratorijum za izbacivanje stanara zbog neplaćanja kirije, plus stanodavci imaju pravo na nadoknadu od države ako smanje rentu pa se koliko ja znam to rešava na zadovoljstvo obe strane.

 

Što se tiče helikoptera, ima na ovom forumu na Covid temama video sa Gordon Beja gde iz helikoptera mole narod da se raziđe sa plaže, to bi po tvojoj klasifikaciji bio bogataški kraj. Ja sam za vikend video policiju u bagiju na Bondaju kako ide i upozorava ljude da mogu da se kupaju, ali da se ne izležavaju na peškirima.

 

Što se tiče ovih hapšenja u vozu i dolazaka u centar na demonstracije, za ljude koji nisu iz Australije a ovo čitaju, radi se o desničarima i anti maskerima/anti vakserima, tipa nešto što na ovom forumu propagira mustang. To kod ovdašnjeg naroda ne prolazi, svi su jako ljuti zbog protesta od pretprošlog vikenda i zato je policija sve uradila da spreči ponavljanje prošle nedelje. Da podsetim, na vlasti u NSW (kao i na saveznom nivou) je desnija stranka, liberali (za razliku od US su ovde oni na desnoj strani, jer postoji prava levica tj. laburisti). Ljigavi Alan Džons, najdešnji australijski radio voditelj koji se penzionisao na radiju ali i dalje prosipa svoju žuč na Sky televiziji je popio zabranu i ukidanje komentara gde je grmeo protiv vakcinacije i maski i pozivao na demonstracije.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment

20210805001.JPG.d81c553121306dba02b166626905344c.JPG

 

Melburn i Kanbera prešišali milionče. Melburn očekivano, Kanbera i ne baš, gradić sa deset puta manje stanovnika gde su cene u zadnjih godinu dana porasle skoro 30%.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...