Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Mene bome pre mesec dana prvi put pozvalo. Nisam imao pri ruci dovoljno dobar žena/deca/deda/posao izgovor kao ti pa sad živa nisam(featuring @Lanciafeaturing @gospa buba) šta će biti od preksutra, gde ću završiti na ovom algoritmu ispod. Najradije bih da ne budem angry man, ali pričajući sa ljudima okolo i guglajući malo izgleda da nema dobitnog pristupa kako da te ne izabere tj. koliko god se pravio glup, pametan, ekstreman ili nit-smrdim-nit-mirišem, možda baš takvog hoće.

 

 20210710001.thumb.jpg.20912ceb4e02f711ec09149a9834bcf6.jpg

 

20210710002.thumb.jpg.f486076ccc4150858b9ff8acb9f0cccf.jpg

Link to comment

Nema te stvari koja ne moze da izgleda kao legitiman razlog da te 'ovaj put izostave' ako ozbiljno pristupish razgovoru sa osobom koja zadnja trijerishe buduce porotnike pre nego sto odu svako u svoju (potencijalnu) sudnicu. Malo kashljucash, malo shmrkcesh, malo razbarushen, posao odgovoran, deca/zena/baba/deda/otac/svalerka bolesni ili na umoru, samo ti vozish a moraju redovno kod lekara, na kontrolu, "sledeci put cu svakako da odradim al' sam moram ovo/ono"... Ima i realno strashnih stvari - kod tog prvog slucaja se ispostavilo da je neko od 'potencijalnih' isao u skolu sa osobom koja je tuzila nekog komsiju/nastavnika za neko 20+ godina staro seksualno i ino maltretiranje... Izadje zena placuci... Potencijalna porotnica.

  • Hvala 1
Link to comment
23 hours ago, peralozac said:

Evo i staaarog dobrog teksta za one što iz gavrila ne klikću videje

Ovi su #realno neki nashi samo su u nekoj od prethodnih generacija promenili imena/prezimena pa sad glume nesto vamo/tamo...

Link to comment
20 hours ago, papapavle said:

Ne verujem u ovo ič, u kojoj to državi dtžavna pošta isporučuje od danas u toku dana za sutra, pa još zagarantovano u prepodnevnim časovima, da bi i teorijski mogao da stigneš na sud? Jesu li ti možda slali nekakvim Fedeksom overnight? Mislim, kad je meni ovako glupav scenario, valjda bi i sudu bio, računam da tu sede neke mudre glave.

 

Regularna posta, cak nije bila ni brza posta, samo markica na koverti. A da li verujes ili ne, to je tvoja stvar.

 

Kad smo se vec dotakli poste, bilo sta sto nije pismo, to jest sto ne moze da se ubaci u sanduce, se po defaultu ne isporucuje, vec ostave cedulju da dodjes da podignes. A lokacija podizanja je prema gabaritu, po pravilu sto je posiljka teza, to ces dalje od svoje adrese ici da je podignes. Znaci postarina se uredno placa, i veoma je skupa za pakete, ali nema teorije da ces paket zaista i dobiti u ruke. Cak su neki dokoni ljudi cekali ceo dan na paket da vide, i postar ostavlja cedulju. Pita postara gde je paket, on kaze ne znam ja nista, menjam kolegu ovu smenu...

 

Druga stvar, ako onaj ko paket dostavlja nema dve chuke u glavi da nadje adresu, paket se direktno vraca posiljaocu. Meni se desilo da mi se paket iz Srbije dva puta vratio jer nisu mogli da nadju adresu. Znaci bilo sta sto nije kuca odmah na ulici sa jednim jedinim brojem je problem za dostavu. 

Edited by noskich
Link to comment

Jos jedna stvar, posta tvrdi da postar iz "sigurnosnih razloga" ne sme da ostavi van vida malo elektricno vozilo kojim raznosi postu. Sto znaci da moras ti da sidjes sa X sprata ili ako ti vrata nisu naspramna ulici u slucaju kuce, moras da izadjes iz kuce i dodjes na stranu koja je okrenuta prema ulici da bi preuzeo posiljku.

 

Kada je rec o profesionalnim dispecerskim kompanijama, one redovno salju jednog coveka da isporucuje pakete, cak i kada su +30 kila, sto je ilegalno. I onda ili ces mu ti pomoci da se paket unese u tvoju kucu, ili se paket vraca. A sve u cilju manjih troskova i da plutokrate jos vise ubace u svoje dzepine...

 

Naravno ti placas postarinu za tu "uslugu".

Edited by noskich
Link to comment
On 10.7.2021. at 19:55, noskich said:

 

Regularna posta, cak nije bila ni brza posta, samo markica na koverti. A da li verujes ili ne, to je tvoja stvar.

 

Obicna posta ni u snu ne stize overnight:

https://auspost.com.au/sending/send-within-australia/compare-letter-services

 

ervice Delivery time after posting Price

Regular

(Cost effective)

 

Same state1
2-4 business days

 

While we will endeavour to meet this timetable, the actual delivery speed will depend on where in each state/territory the item is being posted from/to, and the level of restrictions and congestion in our delivery network at the relevant time.

Link to comment

Ovo je ocito bilo pismo ne u istoj drzavi, vec u istom gradu, i stiglo je narednog dana, ne znam tacno kada jer sam bio na poslu.

Ali potpuno nebitno, poenta je u tome da je uopste moguce da sud zakazuje rociste danas za sutra. Problem je u sudu, a ne u posti u ovom konkretnom slucaju.

Link to comment
41 minutes ago, magi said:

A što bi on plaćao advokata? emoji12.png

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Kako to mislis? Pa zar u Britanskom Americkom sudskom sistemu nije advokat MUST have? Da ne mozes nista bez njega

Link to comment

Ne znam o cemu se konkretno radi (noskich mi je na ignore) no kod nas u Kanadistanu ima dve vrste parnica - redovan sud gde treba advokat i "small claims court" gde se radi po ubrzanom postupku gde moze i bez advokata, otprilike kao ono Judge Judy i tome slicno na TV, samo sudija i dve stran(k)e i obicno bude gotovo za jedno rociste. Ovo je za sitne sume (nemojte me drzati za rec, mislim da je do $10k), sve preko toga mora u "redovni" postupak.

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Rowanoke said:

Kako to mislis? Pa zar u Britanskom Americkom sudskom sistemu nije advokat MUST have? Da ne mozes nista bez njega


Ne znaš ti našeg noskicha 😂

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...