Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, Radoye said:

Ne znam o cemu se konkretno radi (noskich mi je na ignore) no kod nas u Kanadistanu ima dve vrste parnica - redovan sud gde treba advokat i "small claims court" gde se radi po ubrzanom postupku gde moze i bez advokata, otprilike kao ono Judge Judy i tome slicno na TV, samo sudija i dve stran(k)e i obicno bude gotovo za jedno rociste. Ovo je za sitne sume (nemojte me drzati za rec, mislim da je do $10k), sve preko toga mora u "redovni" postupak.

Znaci on je isao na taj Judge Judy postupak, pa koliki je to small claim u Australiji onda? Pa to je super mogucnost ako to imate da mozete takve sporove po kratkom postupku da odradite, imamo li to i mi?

 

 

Link to comment
Kako to mislis? Pa zar u Britanskom Americkom sudskom sistemu nije advokat MUST have? Da ne mozes nista bez njega
Zezam se, ne znam jel mora ili ne mora da se ima advokat ali verovatno je gosn Noshkich izabrao opciju bez advokata ako je mogao.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, magi said:

ali verovatno je

 

Jok realm of possibility, realm of certainty!

 

Meni je zanimljiviji drugi detalj:

 

On 6.7.2021. at 20:32, noskich said:

Stranka koja te tuzi ode u sud i kaze da bukvalno nema leba da jede

 

Pošto Noskič sigurno ne bi ratovao protiv sirotinje tj. sve svoje bitke vodi protiv plutokrata, pitam se kakav je ovo primerak koji se služi "nemam leba da jedem" taktikom - novi nivo prefriganosti ili jede skot samo kolače :unsure:

Edited by peralozac
Link to comment
11 hours ago, peralozac said:

 

Jok realm of possibility, realm of certainty!

 

Meni je zanimljiviji drugi detalj:

 

 

Pošto Noskič sigurno ne bi ratovao protiv sirotinje tj. sve svoje bitke vodi protiv plutokrata, pitam se kakav je ovo primerak koji se služi "nemam leba da jedem" taktikom - novi nivo prefriganosti ili jede skot samo kolače :unsure:

 

To to, kao u epizodi "Jadi mladog milijunasha" kada Alan Ford odlazi u poresku upravu. 

Link to comment

I evo pa slavimo jos malo godinu i po dana zatvorenih granica. Obicna raja neka sedi kod kuce, a bizmismeni mogu da se setkaju po grckim ostrvima:

 

https://www.smh.com.au/national/nsw/sydney-businessman-given-travel-permit-to-pick-up-a-luxury-yacht-20200821-p55o8s.html

 

A Sydney businessman with connections to the Morrison government was granted an exemption from the travel ban to pick up a new luxury yacht in Europe.

Jost Stollmann, the former chief executive of ASX-listed Tyro Payments, was given permission to leave Australia at the end of May and is now waiting out the pandemic on board his yacht in the Greek islands.

Link to comment

Ovo je mozda i vrhunac koji se desio ovde godine, kultna zgrada socijalnog smestaja se pretvara u luksuzne stanove: 

https://www.theguardian.com/australia-news/2021/may/15/it-feels-gross-ad-for-sydneys-luxury-sirius-building-criticised-as-insult-to-former-social-housing-tenants

 

The Sirius building was built in the 1970s to provide social housing for low-income residents of Sydney’s The Rocks district. The Berejiklian government sold it to private developers in 2019 for $150m as property prices in the harbourside location skyrocketed.

 

Poslednja stanarka koju su isterali je slepa bakuta od 93 godine.

 

The last resident of the Sirius building, 93-year old Myra Demetriou, was forced out of her home in January 2018 to clear the way for the sale.

Link to comment

Ovo je danasnji dodatak u melburnskim novinama... Btw. ovde je najveca grcka zajednica (van Grcke), a ne postoji sansa da ima novinara koji ne znaju sta je Golden Dawn (cak i bez 4 arijevke™ na slici). Troll level: absolute.

 

goldendawn.jpg

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...