Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 13.8.2021. at 14:18, peralozac said:

Drugari Sidnisajderi, šta nije u redu sa novinarima koji dolaze na Gledisine kzš? Gledam relativno redovno i svaki put bezveze pitanja, a i kad postave neko konkretno puštaju je da spinuje do mile volje. Ovde su u sličnoj situaciji premijeru po bukvalno 10 puta ponavljali isto pitanje. Spinovao je i on za medalju, ali morao je bar dobro da se oznoji svaki dan. Mnogo me nerviraju. Mislim, nervira me ustvari Gledis tj. pristup NSW vlade pa bih da gledam kako je čereče, ali ništa od toga iz nekog razloga. Sedam nedelja ste već zatvoreni (meko, ne daj bože da bude čvršće pa da zaliči na VIC), sa 20 zaraženih dnevno skočili na 400, virus se širi po Sidneju i regionalnom NSW, umiru ljudi, sve zicer do zicera, ali novinari muk dok Gledis gusla o "50 do 70 do 80% vakcinisanih u avgustu, septembru, najkasnije oktobru".

@peralozac, ovaj tekst kao da si ti pisao:

The COVID press conference is the most bingeable show on TV right now

A sad ozbiljno o ovome što si pitao - ne izgleda mi da je puštaju baš tako lako, dok mislim da je razlika u posmatranom odnosu novinara sa njom i Denom Endrjuzom uzrokovana činjenicama da je Den laburista što će reći različit od Morisona, da je Peta Kredlin tamo bila najglasnija, kao i da se i dalje generalno više bune oko zatvaranja nego zbog nedostatka jačih mera (ništa što već sam nisi znao). Danas čitam da naš ministar policije upozorava potencijalne protestante da ne  pokušavaju da dolaze u centar za vikend, izgleda da ima i takvih i pored današnjih 633 novozaraženih.

 

Da ne bude da nisam probao o detaljima - pisali smo ovde ili gore na COVID temama prošle godine koliko su tu pravi problemi nastali tek kad se virus proširio u krajeve gde ima dosta imigranata koji nisu baš vični engleskom. Ja pokušavam da ukapiram sa konferencija za štampu o čemu se u Sidneju radi i zašto nikako da nam se situacija smiri (jer su mere odavno iste ako ne i jače nego ranije), i tek ponekad između redova ukapiram. Od ponedeljka su drastično povećali kazne za laganje na intervjuima sa istražiteljima kontakata (na $5000) - što ti kaže u čemu je problem - možeš ti da misliš koliko hoćeš da imaš zlatni standard za praćenje kontakata, ništa ti ne vredi ako te ljudi lažu ili kao onaj majstor Radovanović na putu do Bajron Beja ne koristi QR kod nigde.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, Rowanoke said:

preleeep je Queensland. Preleeep.

Treba od odgledash nesto dokumentarno - ono - "10 najotrovnijih zmija na Zemlji", "10 najotrovnijih stvorenja u Australiji" i slicno - bice ti odma' lakshe... :)

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, iDemo said:

Treba od odgledash nesto dokumentarno - ono - "10 najotrovnijih zmija na Zemlji", "10 najotrovnijih stvorenja u Australiji" i slicno - bice ti odma' lakshe... :)

Ne izgleda previse sumovito. Izgleda pristupacno. Jel to sve snimljeno tamo?

Link to comment
2 minutes ago, Rowanoke said:

Jel to sve snimljeno tamo?

Nemam pojma, nisam gledao (tu) seriju. Ogroman je kontinent, razlike su ogromne - reljef, klima, vegetacija, fauna (sa vec pomenutom florom), reke/jezera, mora - okeani, sushe i poplave i tako redom... 

Link to comment

Covek i u ovoj (a izgleda i u bilo kojoj drugoj #normalnijoj) zemlji na svetu mora da bude - ono - DIY, naucnik, inzenjer, advokat, shloser shirokog spektra i - ako i to moze - advokat... 

Link to comment
2 hours ago, iDemo said:

Ok, vidim. 

 

 

U sta se NK pretvorila, brt sestro... :)

Ovakvih mesta ima mali milion, i 'bez da' mnogo putuju okolo naokolo. Svakako ne da idu negde 'preko mora'. 

Australija je to? Nema sanse da su snimali u US ovo

Link to comment
3 hours ago, iDemo said:

Treba od odgledash nesto dokumentarno - ono - "10 najotrovnijih zmija na Zemlji", "10 najotrovnijih stvorenja u Australiji" i slicno - bice ti odma' lakshe... :)

 

Od 10 najotrovnijih stvorenja na Zemlji, 11 ih je u Australiji (narocito QLD).

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...