Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

50 minutes ago, goofs said:

Problem je sto dok si u Beogradu deo si sistema koji je kvaran i korumpiran.

 

Slicno moze da ti se desi i u nekoj normalnoj zemlji, simpaticni ali malo fucnuti deo grada u kom si ziveo odjednom krene da se dzentrifikuje i eto tebe umesto blizu centra odjednom na 2 sata taljiganja do posla. Ili na klupi u parku ako bas nemas srece.

I onda nastaju ovakve paralelne realnosti ... 

 

 

Link to comment
1 hour ago, magi said:

Pa jbg nisam u fazonu da budžim preterano. Prve godine se i moglo nekako ali posle su u firmi počeli da navode službene kilometre na onom godišnjem payment summary. Videću ove godine s accountantom jel ima neke ideje.

Kolko bi se moglo očekivati na 100k godišnje za one kreativnije među nama?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Šalim se, OK je to, posebno ako ti je firma sputala imaginaciju navođenjem kilometara.

 

Popričaj sa knjigovođom, ima raznih caka. Jedna od kulijih je kućna biblioteka. Sve knjige koje imaju veze sa poslom se vrednuju pa se onda obračunava amortizacija. Ja sam doneo gomilu stručnih knjiga i knjiga sa faksa kada smo dolazili (platila firma prevoz stvari), bilo je prvih godina finih parica od toga.

 

Od standardnih lagarija uvek možeš da kažeš da si sold your soul to the company store i radiš kao lud od kuće (klejmuješ deo računa za internet, grejanje/hlađenje/osvetljenje po nekoj ATO formuli, deo vrednosti ličnog računara, laptopa, tableta...), šta god kupiš u Officeworks je naravno business related i tako dalje i tako sve bliže zatvoru :)Račune odmah skeniraj ili fotokopiraj jer brzo izblede, a moraš da ih čuvaš pet godina. 

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

 

 Problem je sto dok si u Beogradu deo si sistema koji je kvaran i korumpiran.

problem je shto dok si u bilo kom gradu i jedesh dok ima gladnih, deo si sistema koji je korumpiran.

 

svaki put kad primim platu i platim porez ja podrzavam sistem. nemojte da mi kazete da i vi to ne radite. ili da vam je sistem idealan, nema gladnih, nema potlachenih? nema gladnih i potlachenih koji nisu obaveshteni o tome? :dry:

 

hvala drugovima koji su preporuchili literaturu :wub:

 

 

edip. vidi ovog lozacha choveka sistema kako rushi iznutra :ohmy: alo srbine! :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

problem je shto dok si u bilo kom gradu i jedesh dok ima gladnih, deo si sistema koji je korumpiran.

 

Otprilike, treba se odmetnuti u shumu i jesti lisce ako zelis da budes van kvarnog sistema, sve drugo je truli kompromis :fantom:

 

 

 

 

Edited by Leia
Link to comment
Just now, Leia said:

 

Otprilike, treba se odmetnuti u shumu i jesti lisce ako zelis da budes van kvarnog sistema, sve drugo je truli kompromis :fantom:

 

 

zato ne treba previshe drmusati to drvo. direktno i indirektno, danas je sve kolaboracija, a chovek ni ne zna kog demona sluzi kojim mehanizmom.

 

svaki chovek.

Link to comment
On 4.7.2019. at 13:01, Leia said:

Mozda bas Srbija postane neko cool mesto za zivot, i cudnije stvari su se desavale u istoriji covecanstva.

 

Evo vec postaje :fantom:  mislim, ja se nadam da nece, da nam se jos i ovakvi stakori skupljaju ovde, samo nam to fali. Nomad capitalist...

 

 

Link to comment
1 hour ago, ultra plasticni said:

 

Ajde, leba ti, objasni mi posto verujem da u jebenoj Kanadi baratas sa svezim podacima, a ja u SRB koji se svakodnevno bavim krivicnim pravom, mahom delima koja podrazumevaju droge i njihovu zloupotrebu, kome je rodjena sestra magistar farmacije i upravnica lanca apoteka, a jedan od najboljih ortak nacelnik odeljenja neuropsihijatrije, o tome nemam pojma

 

Uuu, sta mi rek’o veliki advokat sa sestrom farmaceutom, idem sad neuka da se stidim u cosku :cry: Ko je uopste spominjao pravosudje, ja nisam. Pricam o obicnom zivotu obicnih ljudi koji svoje lekove nabavljaju na recept ili na znamo se kod lokalnog apotekara. To sto im tvoja sestra ne prodaje ne znaci da drugi ne rade, hvala bobu pa bar u Beogradu ima apoteka na svakih 50m.

E, a ja sam u jebenoj Kanadi 4 godine a ne ceo zivot tako da mozes u troskocima da od..... sa tim stavom.

 

@Leia Nije niko eksplicitno rekao, narocito ne ti. No provejava kroz postove zadnjih strana taj utisak.

 

@gospa buba Naravno da placamo porez i ucestvujemo u korumpiranom sistemu. Razlika je sto je ovde jos uvek ta korupcija ogranicena i podnosljiva za average Joa i Jane. Ovde se jos uvek zgrazavaju i vicu ijuijuiju kad neko spomene korupciju, mi smo prosli kroz sito i reseto pa nam vise nista ne zvuci sokantno.

Link to comment
13 hours ago, palikaris said:

 

Evo vec postaje :fantom:  mislim, ja se nadam da nece, da nam se jos i ovakvi stakori skupljaju ovde, samo nam to fali. Nomad capitalist...

 

 

 

Uh kakav gmaz :lolol:

Od takvih definitivno nikakve vajde za lokalnu zajednicu, niti ce neke pare potrositi niti bilo sta pametno doprineti. Vec vidim yoga retreat za entitled socijalne slucajeve iz nekog Bullshitshire, koji kukaju sto seljaci u Vojvodini ne govore engleski kao u Oxfordu ali eto bar je jeftino pa trpe taj zulum, sta ce...

Edited by Leia
Link to comment
On 4.7.2019. at 13:25, renne said:

Sve je dobro dok ne pređu na ksanaks

rene, zanaks je bolja verzija bromazapana, u smislu da kraće traje i manje izaziva zavist. Lekar će ti uvek radije prepisati zanaks nego bromazepan.

Link to comment
On 4.7.2019. at 13:24, radisa said:

Pa da recimo bude u USA od srednje škole, završi tamo faks... Posle je mnogo lakše ostati tamo, ako ti se svidja, a i ako hoces da menjaš, opet imaš diplomu nekog USA faksa, ne Srpskog... Ako ne bude mala htela u USA(za sad hoće), ima varijanta sa Gimnazijom

Ima li neko mesto gde se može više informisati o generalnom školovanju dece preko? Što kaže, na jednom mestu više zemalja uslova i pravila.

Link to comment
12 hours ago, desboj said:

Ima li neko mesto gde se može više informisati o generalnom školovanju dece preko? Što kaže, na jednom mestu više zemalja uslova i pravila.

http://www.egida.rs/kursevi-srednje-skole/

 

Kreni odavde, najjednostavnije je...

 

Cene su uglavnom oko 6-7K€ za sezonu, za bilo koju zemlju, ako dete ide u državnu školu i stanuje kod "roditelja" (porodica koja prihvati dete, to jeprovereno i nisam čuo da se neko žalio na to)...

 

Privatne škole variraju, može se naći za slične cifre, a ima i za mnogo veće...

 

Uglavnom, ide se od druge godine srednje...

 

 

Link to comment
:ohmy: nesto zamrla tema.. [emoji3]
 
 


Ahaha pa lepo kaže čova, to je nama naša Straya dala, da peva nam Olivija mala. Što jes jes, ume ona to dirljivije i patriotskije, a sa boljim čizmicama, frizurom i tehnikom šišanja, mislim ovaca :)

Link to comment
10 minutes ago, peralozac said:

 


Ahaha pa lepo kaže čova, to je nama naša Straya dala, da peva nam Olivija mala. Što jes jes, ume ona to dirljivije i patriotskije, a sa boljim čizmicama, frizurom i tehnikom šišanja, mislim ovaca :)

 

 

 

 

 

uhh.. that def pushes the boundary!  :D

 

i ove je onaj moj cova pomenuo:) <3 (nije da se slaze sa temom. jer svi znamo, ukljucujuci i ptice na grani, da je tema iskljucivo the ugly side of oz :D al eto, nadje se i nesto svedoka o suprotnom:)) 

 

Spoiler

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...