Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

7 hours ago, Leia said:

 

U Srbiji barem jos uvek nemamo random nadrkanog tipa sa automatskim oruzjem u skolskom dvoristu

A ovako random budala ima svugde, nije ti bas neki primer srpskog domaceg specijaliteta

U Srbiji imamo nadrkane tipove koji ti čekićem oštete ulazna vrata jer nisi hteo da ih u pola noći pustiš u kuću da ti nešto objasne. Takvu random budalu u Teksasu nisam našao. 

Link to comment
1 hour ago, magi said:

.

To za politiku se slažem. Moje je mišljenje da za profesionalce u Srbiji ne postoji nijedan pojedinačni razlog koji bi bio dovoljan za emigraciju ali kada se svi elementi koji čine život saberu, život je bolji preko. A tvoja teza je bila da je razlika samo u izgledu okruženja i da nema bitne razlike u kvalitetu života. Moj neki osećaj je da je npr 1/4 stvari bolja u Srbiji a 3/4 na zapadu. 
 

Srbija uopšte nije loša za život, ako imaš para, a para imaš ako ili trošiš što si zaradio preko, ili radiš za nekoga preko. I u tom slučaju je kvalitet života daleko bolji, pričamo o skijanju u Austriji, prvomajskim praznicima u Rimu, Novoj Godini na Mauricijusu, odlazak na pregled u Bel Medic, itd. Ali ako novac zaradjuješ interno, to je onda pakao jer para u Srbiji nema. No čak i kada imaš dovoljno para, nema opuštanja, figurativno (a i bukvalno) stalno moraš da brojiš kusur, jer stalno očekuješ da te neko prevari ili ti na nečemu zakine. 

Link to comment
2 hours ago, adam said:

 

 

sto se tice razlika kad su u pitanju zivot u srbiji i u mom selu, menscini da i te kako postoje. u londonu (i rekao bih generalno u uk) imas slobodu da sam odlucujes o dosta aspekata svog zivota bez upliva familije, komsiluka, sefa, sredine, kurte, murte. 

 

 

Isto i u mom selu. 

Link to comment
1 hour ago, renne said:

Ne mogu zbog nivoa Dunava, može samo kada je vodostaj nizak

 

Steta.. Ali mogli bi da organizuju bar neki brodic, bas bi bilo fino

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Srbija uopšte nije loša za život, ako imaš para, a para imaš ako ili trošiš što si zaradio preko, ili radiš za nekoga preko. I u tom slučaju je kvalitet života daleko bolji, pričamo o skijanju u Austriji, prvomajskim praznicima u Rimu, Novoj Godini na Mauricijusu, odlazak na pregled u Bel Medic, itd. Ali ako novac zaradjuješ interno, to je onda pakao jer para u Srbiji nema. No čak i kada imaš dovoljno para, nema opuštanja, figurativno (a i bukvalno) stalno moraš da brojiš kusur, jer stalno očekuješ da te neko prevari ili ti na nečemu zakine. 

Više figurativno, ali to je odličan opis... 

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

U Srbiji imamo nadrkane tipove koji ti čekićem oštete ulazna vrata jer nisi hteo da ih u pola noći pustiš u kuću da ti nešto objasne. Takvu random budalu u Teksasu nisam našao. 

 

O jebote pa necemo valjda sad Teksas proglasavati za epicentar noblesa i manira :lolol:

Random budale se i zovu random jer ih ima svuda

 

@adam

Ma naravno da ja ne pozivam na empatisanje sa robovima kojekakvih debilnih trendova, samo opisujem stanje stvari.

Peer pressure je cudo, narocito kada radis u okruzenju gde je izgled i image vazniji od bilo cega, pa lako ostanes u zapecku ako nisi dovoljno cool. Kao u onom filmu “Konje ubijaju, zar ne”, niko ne uziva u tom plesu ali moras osvojiti nagradu or else...

 

To sto su ljudi uzdrzaniji i lepse vaspitani samo znaci da ti nece bas istovariti u facu sta misle, a bogami misle i oni :D provuce se to izmedju redova. Nisu ni tabloide izmislili Srbi, taj profil konzumenta mentalnog djubreta svugde postoji i nije uopste retkost.

No dobro i to je svakako bolje od direktnih i agresivnih upliva u privatnost kakvi su kod nas deo kulturnog miljea - narocito sto se sav taj smor predstavlja kao dobra namera pa treba svojski da se potrudis da se resis bede a usput nekog smrtno ne uvredis.

Ja vise nemam nikog od familije tamo, imam svoj stan i ni od koga ne zavisim niti moram bilo kome ni da se uopste i javim da sam tu, tako da gledajuci iz te perspektive meni je u Beogradu krajnje relaksirano. Ali mogu da zamislim kako je nekom ko dodje da bi ga nedelju dana razvlacili okolo i propitivali kojesta, stvarno horor. Treba povuci neke granice na vreme i onda te uglavnom ostavljaju na miru, ali to sve koshta nerava tako da...da, u pravu si.

 

 

Link to comment
 
Steta.. Ali mogli bi da organizuju bar neki brodic, bas bi bilo fino
Postoje brodići malo uzvodno od mosta, preko puta bivše Vatrenke, oni voze cele godine
Link to comment

Kad smo kod ove priče o životu u Beogradu, mi odlično živimo od ženine plate, moja nam dođe kao neki džeparac, a da je samo moja, slabo bi bilo i za račune. Može se jako lepo živeti u Beogradu, ali na žalost, malo je takvih

Link to comment
12 minutes ago, Leia said:

 

O jebote pa necemo valjda sad Teksas proglasavati za epicentar noblesa i manira :lolol:

Random budale se i zovu random jer ih ima svuda

 

 

Ima is svuda, ali ih u Beogrady ima daleko više nego u Teksasu. Što se nobles manira tiče, Teksas je jedna od retkih država gde ljudi jednu drugima persiraju (Sir, Ma’am), otvaraju vrata od auta ženama da prve udju, itd. Ipak, neki maniri, kao što je da ne koristiš sirenu bez obzira sta onaj auto ispred ili pored  tebe radi, imaju korena u tome što manje više svi imaju pištolje, pa gledaju da se ne kače ni sa kim ako baš ne moraju. Upravo zato se ovaj dogadjaj koji sam opisao nikako ne bi mogao da dogodi u Teksasu.

 

Ali kako smo uopšte došli do ove naizgled bizarne patkometrije? Neko je konstatovao da u Srbiji moze da se dobro zivi ako imas para. Desboj (čini mi se) je dodao “dok ne odeš u sud, opštinu, bolnicu”, to jest dok ne moraš da se suočiš sa sistemom. Ja sam dodao i random budale, što je opet širi društveni fenomen povezan sa ekonomijom (nema se para) i nefunkcionisanjem drzave ( jer mora sve na misice). Siromastvo i propast drzave izazivaju bes i agresiju, a toga je u Srbiji mnogo vise danas nego pre recimo 10-15 godina.

Link to comment

@ObiW

Eto koliko nemas pojma, cela Srbija na antidepresivima a ti pricas o nekoj poplavi besa i agresije. Takvi debili nisu bas cesta pojava, ali kad se desi sranje naravno da ti ostavi utisak kao da je mortal kombat na svakom koraku. Ne moramo se sloziti uostalom aman, ja se barem ne merim niti takmicim ovde ni sa kim, chill...

Link to comment
1 minute ago, Leia said:

@ObiW

Eto koliko nemas pojma, cela Srbija na antidepresivima a ti pricas o nekoj poplavi besa i agresije. Takvi debili nisu bas cesta pojava, ali kad se desi sranje naravno da ti ostavi utisak kao da je mortal kombat na svakom koraku. Ne moramo se sloziti uostalom aman, ja se barem ne merim niti takmicim ovde ni sa kim, chill...

Leio ti bas imas bajete podatke. Od pre jedno 3 godine antidepresivi teze mogu da se nabave, a ja sam bas u poslednje 3 godine proveo dosta vremena u Srbiji...

Link to comment
Just now, ObiW said:

Leio ti bas imas bajete podatke. Od pre jedno 3 godine antidepresivi teze mogu da se nabave, a ja sam bas u poslednje 3 godine proveo dosta vremena u Srbiji...

 

Sta znam, meni tamo ljudi mahom deluju ubijeno, sad da li uzimaju i lekove stvarno ne znam. Licno nisam imala nikakvih neprijatnosti (kuc-kuc), idem i ja relativno cesto...

Link to comment
5 hours ago, Leia said:

Istece vreme za edit -

Inace da dodam meni je Zemun i Zemunski Kej 1 vr’, i ono nenaseljeno ostrvce sa plazicom na koje se predje pontonskim mostom. Ladno tamo nisam nikad bila ceo svoj zivotni vek u BG jer sam slabo uopste i izlazila iz centra, i tek poslednjih godina otkrivam ove delove grada kao turista.  Rado bih i nekim brodicem isla u obilazak. I Ada je bas super van sezone kad nema previse guzve. Eto mojih 5 dinara...

Eto vidis zasto je meni ok u Srbiji kad zivim u Zemunu na zemunskom keju :fantom:

Link to comment
16 minutes ago, ObiW said:

Leio ti bas imas bajete podatke. Od pre jedno 3 godine antidepresivi teze mogu da se nabave, a ja sam bas u poslednje 3 godine proveo dosta vremena u Srbiji...

E moj ObiWanne, ti kao da ne znaš da sve može da se lako nabavi ispod ruke.

 

btw, offtopic, skoro sam saznao da se skoro polovina mojih poznanika kljuka 'zepamima i rivotrilom na redovnoj bazi :blink:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...