Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

58 minutes ago, gospa buba said:

kolach je potpuno sumanut, suv chupavac sa pekmezom kroz sredinu :lolol:

 

Kolac je kao oni recepti za vreme sankcija, voda brasno mast pekmez.

Fazon - zivimo tesko ali i mi Cigani imamo dusu, treba i nevoljnici malo da se zaslade.

Povlacim rec, suvi cupavac je savrsena ilustracija stanja :D

Link to comment
3 minutes ago, peralozac said:

nema razlike u životu prosečnog građanina u Srbiji (Vučić mu obeća 1000 nečega) i Australiji (premijer mu da 1000 nečega). Sve je to isto ;)

 

 

Samo ti udaraj na predsednika, ovde gde se niko ne javlja u program da ga brani, gori si od Olje Beckovic! 

 

Salu na stranu, pa i vucic deli kojesta svojim fanovima, kako inace mislis da opstaje na vlasti? Vec smo zaboravili 3 hiljade za gospodju? Asfaltirano 100m neke kaljuge? Nadstresnica za seosku autobusku stanicu, a, a?

 

Da parafraziram onaj vic,

- Da li biste glasali za vucica za hiljadu evara?

- O svakako!

- A za sendvic?

- Pobogu sta vi mislite sta sam ja?

- Jasno je sta ste, samo pregovaram o ceni :nobles:

Link to comment
30 minutes ago, Leia said:

Salu na stranu, pa i vucic deli kojesta svojim fanovima, kako inace mislis da opstaje na vlasti? Vec smo zaboravili 3 hiljade za gospodju? Asfaltirano 100m neke kaljuge? Nadstresnica za seosku autobusku stanicu, a, a?

 

You rest your case :D 

Link to comment
44 minutes ago, Leia said:

Kolac je kao oni recepti za vreme sankcija, voda brasno mast pekmez.

 

Hehe, preduhitrio sam te za dva minuta!

Link to comment
3 minutes ago, peralozac said:

 

You rest your case :D 

 

Pa moj kejs je da populizam razvaljuje na globalnom nivou, pitanje je samo koja raja ce da dobije vece mrvice od svojih mufljuza da im zamazu oci a sebe prikazu kao ultimativne humaniste.

Ti jednokratni grand gestovi em kostaju minimalno u odnosu na neku sustinsku promenu, em zvuci efektno za imidz politicara.

Al kao sto vidis vecina i tamo i u Srbiji rado to prihvata, tesko da cemo skoro videti svetsku revoluciju :s_p:

 

Link to comment

Znaš kako, ovo nije jednokratni gest (jednokratno će da kane lova zbog promene) već trajno pojednostavljenje poreskog sistema (dok neka buduća vlada ne uradi još suštinskiju i trajniju promenu), ali glavni vic je u tome što će po završetku reforme najbogatiji plaćati manje poreza, a siromašni i srednje bogati više u odnosu na danas! Ima Noskič kapu da nakrivi i tri televizora da kupi. Lepo je meni to objasnio šef u prvoj firmi kad sam ga pitao nešto u vezi politike - batali dečko, dok zarađuješ ispod $100k glasaj za laburiste, preko toga za liberale i to ti je sve što treba da znaš :) 

 

Evo, izračunali ljudi...

 

20190705001.JPG.70dbb308931c95339e7b50c939f2de6d.JPG

 

 

Link to comment
10 minutes ago, peralozac said:

ali glavni vic je u tome što će po završetku reforme najbogatiji plaćati manje poreza, a siromašni i srednje bogati više u odnosu na danas!

 

 

Tada i samo tada mozemo reci da je reforma uspela :fantom:

Link to comment

Tako je Pero ložaču, poreska olakšica je uvek bolja od jednokratnog davanja. Znači 1000 na tax offset (hvala coalition) I još toliko na tax return ovog meseca. Al će se nabrojimo šuške [emoji16]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
On 4.7.2019. at 13:01, Leia said:

Mozda bas Srbija postane neko cool mesto za zivot

 

I admire Your optimism, Miss...?

 

AT :heart:, u nedostatku boljeg uzorka, mi ostaje najlepši plan, za klince - jer za me je odveć kasno. Čak imam i rodbinu, rođenu, odraslu i zaposlenu u CH, koja planira preseljenje u Beč.

 

E da, skoro sam siguran da bi u Berlinu :heart: bio kod kuće.

Link to comment

bojim se da nije (vishe) ideja nigde u svetu da iko od nas bude kod kuce, gdegod kuca bila. mozemo samo da probamo.

Edited by gospa buba
Link to comment
Tako je Pero ložaču, poreska olakšica je uvek bolja od jednokratnog davanja. Znači 1000 na tax offset (hvala coalition) I još toliko na tax return ovog meseca. Al će se nabrojimo šuške [emoji16]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk




Au Magi, kako samo tisuću na tax return mate, nešto se tu ne slaže, da nisi ti od onih istinoljubivih? Samo mi nemoj reći da nikad nisi čuo kako je Muju krenulo na kartama u Londonu :)
Link to comment

Pa jbg nisam u fazonu da budžim preterano. Prve godine se i moglo nekako ali posle su u firmi počeli da navode službene kilometre na onom godišnjem payment summary. Videću ove godine s accountantom jel ima neke ideje.

Kolko bi se moglo očekivati na 100k godišnje za one kreativnije među nama?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
19 hours ago, renne said:

Kad smo kod ove priče o životu u Beogradu, mi odlično živimo od ženine plate, moja nam dođe kao neki džeparac, a da je samo moja, slabo bi bilo i za račune. Može se jako lepo živeti u Beogradu, ali na žalost, malo je takvih

 

Moze, da, svakodnevnica ume da bude sasvim fina. Problem je sto dok si u Beogradu deo si sistema koji je kvaran i korumpiran.

 

Primera radi, ovo sto rade po ulicama Beograda zadnjih dve godine, sto popularno zovu urbani terorizam, je katastrofa. Drugarici izrovarili celu ulicu (27og marta), na posao mora peske, a dete u vrtic ne moze nikako da vodi, pa dete zivi kod babe i dete. To nije normalno. 

Gde god da si skucjen uvek postoji mogucnost da te saceka neka urbanisticka "reforma", neko ti izgradi zgradu pored tvoje, pa vise nemas pogled na dvoriste nego pogled u zid. U maloj i jednosmernoj ulici gde je nekad zivelo 1000 ljudi i 200 automobila naprasno pocne da zivi 4000 ljudi i 1000 automobila. Javni prevoz je kurton i ima sve naznake da i dalje bude kurton. Ono brate, padne kisa i napravi poplavu u pola grada, kisa, eeej.

 

Mislim, sve je to deo jednog gnjilog sistema gde niko ne gleda dalje od sutra i gde se nista ne radi ako ne moze da se ucjerda neka iljadarka usput. O bolnicama, policiji i sudovima ni da ne pocinjem.

 

p.s. sorry sto tebe kvotujem, prosto dao si mi odlican slagvort jer je to isto misljenje do kojeg sam ja drzao jako dugo, dok nisam malo omatorio i bio primoran da gledam na duze staze i siru sliku oko sebe.

Link to comment
14 hours ago, nera said:

 

Ovo je nazalost ozbiljna zabluda uz duzno postovanje. 

 

Ajde, leba ti, objasni mi posto verujem da u jebenoj Kanadi baratas sa svezim podacima, a ja u SRB koji se svakodnevno bavim krivicnim pravom, mahom delima koja podrazumevaju droge i njihovu zloupotrebu, kome je rodjena sestra magistar farmacije i upravnica lanca apoteka, a jedan od najboljih ortak nacelnik odeljenja neuropsihijatrije, o tome nemam pojma

Link to comment
22 minutes ago, goofs said:

 

Moze, da, svakodnevnica ume da bude sasvim fina. Problem je sto dok si u Beogradu deo si sistema koji je kvaran i korumpiran.

 

Primera radi, ovo sto rade po ulicama Beograda zadnjih dve godine, sto popularno zovu urbani terorizam, je katastrofa. Drugarici izrovarili celu ulicu (27og marta), na posao mora peske, a dete u vrtic ne moze nikako da vodi, pa dete zivi kod babe i dete. To nije normalno. 

Gde god da si skucjen uvek postoji mogucnost da te saceka neka urbanisticka "reforma", neko ti izgradi zgradu pored tvoje, pa vise nemas pogled na dvoriste nego pogled u zid. U maloj i jednosmernoj ulici gde je nekad zivelo 1000 ljudi i 200 automobila naprasno pocne da zivi 4000 ljudi i 1000 automobila. Javni prevoz je kurton i ima sve naznake da i dalje bude kurton. Ono brate, padne kisa i napravi poplavu u pola grada, kisa, eeej.

 

Mislim, sve je to deo jednog gnjilog sistema gde niko ne gleda dalje od sutra i gde se nista ne radi ako ne moze da se ucjerda neka iljadarka usput. O bolnicama, policiji i sudovima ni da ne pocinjem.

 

p.s. sorry sto tebe kvotujem, prosto dao si mi odlican slagvort jer je to isto misljenje do kojeg sam ja drzao jako dugo, dok nisam malo omatorio i bio primoran da gledam na duze staze i siru sliku oko sebe.

Sve se slažem sa tobom. Nismo ni mi mladi sa pet banki na grbači

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...