Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

6 hours ago, noskich said:

 

Samo Leni Krevic moze da priusti kucu od cigle na 10-15 kilometara od posla sa dvoristem. 10-15 kilometara od posla je centar grada. 

 

 

Zavisi o kom gradu pricas, u Beogradu je na 15km od centra valjda Rakovica

Link to comment

Leni i centar grada potpadaju pod: :lolol: Sta sve necu ovde procitati.

Kao i da je kuca od cigle sa izolacijom, grejanjem i duplim oknom nevidjeni luksuz.

Edited by noskich
Link to comment
9 hours ago, peralozac said:

Ništa danas nije drugačije. Uvek je teško početi od nule. Uvek su poslovi nesigurni. Uvek plate ne rastu same od sebe. Uvek su stari duhom ubeđeni da je došlo zadnje doba i svet samo što se nije raspao. Uvek je lako kukati.

 

Of course, then the assets were spent in a completely different way: wages were low, houses were small. When I was there, my salary was $ 22,000, and my house in Palo Alto stood on a third acre and cost $ 45,000.

 

Danas bi mu plata bila 220 hiljada, a kuca verovatno 3 miliona. Kako je isto?

Edited by Venom
Link to comment
23 minutes ago, noskich said:

Leni i centar grada potpadaju pod: :lolol: Sta sve necu ovde procitati.

Kao i da je kuca od cigle sa izolacijom, grejanjem i duplim oknom nevidjeni luksuz.

 

Pa sad, kome nije nevidjeni luksuz da plati nekoliko miliona € za takvu kucu u gradskoj zoni (cak ne nuzno ni najstrozi centar), taj ce i platiti :fantom:

Ima i jeftinije ali onda treba da shipcis do centra 2 sata, a ti to neces.

 

Mislim nisam ja licno i personalno to proglasila za nevidjeni luksuz, prosto su cene takve da retko ko moze to da si priusti.

Link to comment
1 hour ago, Leia said:

Da da, meni fali avanturistickog duha zato sto ne bih da se mlatim sa zahtevnim odrzavanjem neceg sto cu ionako srusiti cim otplatim pod stare dane da bi onda ponovo rknula pare u gradnju nove kuce na istom zemljistu, zezala se oko planiranja svih tih radova...

Recimo da imam preca posla u zivotu i da bih radije zavrsila sa stambenom avanturom sto ranije, kao sto i jesam. Covece meni je smaranje sto treba da renoviram kupatilo, gledam gde da se preselim na tih nekoliko dana, pakujem stvari po kuci da mi se ne uvuce prasincina... a ne da zidam ponovo citavu kucu jer joj je istekao rok trajanja :ph34r:

 

Izvrćeš mi reči. Ko je pričao o tome da stari ljudi moraju da zidaju kuću opet i da kućama ističe rok trajanja? Ja sigurno nisam. Pitala si me za unuke i između ostalog sam ti objasnio da je jedna od opcija koju imaju da sagrade novu kuću, a ti si se sad uhvatila toga kao da je to neki must i pritom gradnju prebacila sa unuka na babe i dede. Ne moraju ništa da diraju, već je rečeno da su kuće dugotrajne i ako im je ok da žive u babinoj kući nema problema.

 

Da, završila si sa stambenom avanturom pa u sledećoj rečenici planiraš renovaciju kupatila. Urnebes. Niko nikad ne završi sa stambenom avanturom. Posedovao stan ili kuću ili živeo kao podstanar ceo život, uvek ima nekog akanja oko toga. Svaka opcija ima prednosti i mane.

 

Objektivno (ovo je odgovor i Venomu) su danas cene veće (i u apsolutnim brojevima i relativno u odnosu na plate), to niko ne spori. Ja sam o nečem drugom pisao, pažljivije čitajte. 

 

 

Link to comment

@peralozac

Pa pricam o periodu posle tih 30tak godina, nebitno je da li ce oko te poludotrajale kuce da se mlati deda ili unuk pobogu

A porediti gradnju kuce iz pocetka sa renoviranjem kupatila...

Zato i kazem, bolje u startu iskeshirati vise za nesto sto je trajnije i lakse za odrzavanje, uz disklejmer naravno - meni je bolje, iz vec navedenih razloga. 

 

 

 

Link to comment
9 minutes ago, peralozac said:

Ti i dalje o poludotrajaloj kući i gradnji...

 

Pa jesi li ti rekao ili nisi da je normalno da se stara drvena kuca srusi i izgradi nova, jer je zemljiste ionako puno vrednije?

Ja svo vreme pokusavam reci da ni gradnja nove kuce, pa makar i te montazne nije bas dzabe a jos plus imas i solidno cimanje oko toga.

Ok ako se ne razumemo stvarno nije ni neophodno da se raspravljamo do sudnjeg dana

Link to comment
52 minutes ago, peralozac said:

 

Izvrćeš mi reči. Ko je pričao o tome da stari ljudi moraju da zidaju kuću opet i da kućama ističe rok trajanja? Ja sigurno nisam. Pitala si me za unuke i između ostalog sam ti objasnio da je jedna od opcija koju imaju da sagrade novu kuću, a ti si se sad uhvatila toga kao da je to neki must i pritom gradnju prebacila sa unuka na babe i dede. Ne moraju ništa da diraju, već je rečeno da su kuće dugotrajne i ako im je ok da žive u babinoj kući nema problema.

 

Link to comment

Pa svakako ima raznih slucajeva, nije must rusiti i graditi novo ali koliko kapiram nije bas ni retkost. Anyway...

Ja volim da imam solidan i nezahtevan bunker za svoj generalstab :D

Jos jedna iritantna stvar kod tih lakih materijala moze biti i slaba zvucna izolacija, vrlo neprijatno ako je zgrada u pitanju pa moras da slusas komsijske razgovore, glasan tv ili i gore stvari

Link to comment

Nije valjda da postoje zgrade od drveta?

Kuće su inače dojaja uz rutinsko održavanje, i zvučna i toplotna izolacija mogu biti super ako se korektno naprave. 

Link to comment
11 minutes ago, ToniAdams said:

Nije valjda da postoje zgrade od drveta?

 

 

Zgrade od manje solidnih materijala, ono kad imas gipsanu plocu a ne zid od cigle debljine pola metra izmedju sebe i komsije. 

 

Edited by Leia
Link to comment
9 minutes ago, ToniAdams said:

Al kakve to veze ima sa pričom o drvenim? Mislim i one od blata su bulja. I igloi su zakur. 

 

Pa jel pricamo samo o drvenim? Ili o svemu sto nije ono sto mi na Balkanu smatramo solidnim? Kakav sad iglo :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...