Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

da, moram priznati da sam se i ja iznenadio kad sam provalio koliko ljudi za koje nikad ne bih rekao da su na bilo cemu cupaju bromice na dnevnoj bazi. jeste sad teze za pribaviti al se ljudi snalaze i sistem radi besprekorno. keva prva ima stek koji moze u svakom momentu obskrbiti psihijatrijsku bolnicu jedno mesec dana bez problema. sve na poznanstva i veze, naravno. ima deo na recept a ostatak dobavlja za nedajboze, da ima stek za svaki slucaj.... a cak i ne trosi nesto. uvece zvekne po bobu da fino spava. po receptima joj sledi vise al nece da se truje. al zato mlad (uslovno, 35+) svet okolo skoro da ne funkcionise bez lekova. bilo mi jako cudno kad sam to otkrio. 

 

naravno moji matorci (oko pedeset pa navise) uglavnom na alkoholu i drogama, slabo cupaju lekove. tak navikli. 

 

 

valjda je i to neki generacijski fazon, ko ce ga znati... 

 

Link to comment
55 minutes ago, palikaris said:

Eto vidis zasto je meni ok u Srbiji kad zivim u Zemunu na zemunskom keju :fantom:

 

Razumem te u potpunosti! Zemun je totalni Zen :D

Link to comment
1 hour ago, renne said:

Sve je dobro dok ne pređu na ksanaks

 

Sto? Od rivotrila je sigurno slabiji... doduse, ja znam samo ljude koji ga piju za anksioznost, i to po receptu ne na svoju ruku.

 

U Srbiji ljudi deluju ubijeno i mirno ali samo kad treba nesto od drzave zahtevati, zato se lako prasne sav frust na ukucane, komsiluk, itd.

Link to comment
2 hours ago, renne said:

Kad smo kod ove priče o životu u Beogradu, mi odlično živimo od ženine plate, moja nam dođe kao neki džeparac, a da je samo moja, slabo bi bilo i za račune. Može se jako lepo živeti u Beogradu, ali na žalost, malo je takvih

Ne kvari ljudima radost. Ne mozes ti odlicno zivit u Srbiji.

Link to comment

Moze poneko da zivi odlicno u Srbiji ali veliki procenat ne moze. Plus, nije vise sve ni u parama. Imam nekoliko bliskih koji za srpske pojmove stoje veoma dobro pa se spremaju da rizikuju sve to i odu iz zemlje jer se ne moze bas sve parama platiti.

Jos ce da ispadne da emigriramo iz srbije samo iz obesti?! Ili da smo nesposobni da se snadjemo u domovini pa morali da bezimo napolje.

 

Cinjenica je da imigracija nije ruzicasta avantura i da covek svasta mora na tom putu da proguta i prezivi. Ali, i pored svega toga se napreduje. 

I ne znam ko su vam ti silni profesionalci kojima je lakse u Srbiji da ostaju? Da, ima raznih IT strucnjaka koji mogu da rade za strane firme ali ne mogu svi tim putem. O tome koliko je vozaca koji mogu lagano da ubiju hiljadu i vise evara mesecno tek da ne pricam. 

Da, u Srbiji se ljudi snalaze na najrazlicitije nacine da prezive, neki i veoma uspesno, ali proglasiti to za super normalan zivot je onako malo preterano. 

I na kraju naravno da svako treba da promisli i premeri pre nego sto se pokrene u imigraciju, svi mi imamo razlicite uslove, potrebe, ocekivanja, itd. A cak ne mozes ni da budes siguran kako ces licno odreagovati jer nije isto otici na put na odredjeno i neodredjeno vreme. Znam ljude koji bukvalno ne mogu da zamisle da budu van Beograda duze od letovanja, ili bez familije, ili prijatelja, ili sve to zajedno. Imala sam koleginicu koja nije htela da presedi u Austriji dve godine koliko je trebalo da dobije pasos na osnovu majke koja zivi tamo jer ne moze da bude van Beograda dugo. Da ne ulazim u to da moze da sedne u kola kad god i stigne do bg za par sati.

 

@renne Moze da izazive svasta ako se pije kako ne treba 🤓 

Ali da, uzasno rasprostranjena praksa da se piju ti lekovi na svoju ruku. Kad se samo setim spedicije i likova koji pre odlaska na carinu prvo progutaju pilule za lilule, preseku puvom ili rakijicom pa onda rad.

Link to comment
3 hours ago, Leia said:

 

Razumem te u potpunosti! Zemun je totalni Zen :D

 

Znači ovo mi u prolazu bilo mnogo simpa, ali nisam imao vremena da overim. @palikaris i ostali Munzeci, jel dobro mesto?

 

IMG_1855.JPG.ced8092dba24b8656d1ba14f2129c8d2.JPG

Link to comment
22 minutes ago, ultra plasticni said:

Lekove najvise cepaju srednjoskolci, penzosi i zavisnici

 

Ovo je nazalost ozbiljna zabluda uz duzno postovanje. 

Link to comment

Nova stara liberalna vlada je ekspresno ispunila najveće predizborno obećanje i u (očajničkom?) pokušaju da stimuliše ekonomiju podelila gomilu para. Skoro pet miliona zaposlenih je upravo dobilo po hiljadarku, ostali detalji na fotki ispod.

 

Nešto slično su uradili laburisti 2008. (istina ne kroz poreske olakšice već jednostavno deleći čekove) i tada je bilo uspešno - ljudi su pohrlili u prodavnice, prodavci TV-a se ubili od zarade, a Australija prošla kroz GFC bez po muke. Sad, da li zbog televizora ili rudarskog buma koji je bio u to vreme je drugo pitanje....

 

Zanimljivo je da je na kraju predlog usvojen velikom većinom glasova jer je i opozicija (laburisti) glasala za, mada uz ogradu da će još razmisliti (ako budu u mogućnosti tj. na vlasti) da li da 2023. aktiviraju treću fazu ove poreske reforme koja će i Noskiču i ostalim beskućnicima preko $126k podeliti džaba televizore. Laburisti rezonuju da stvarno nije u redu deliti televizore beskućnicima kada oni ionako nemaju zidove da ih okače.

 

2230123_1555662541839.jpg

Link to comment

Jel bi sad bilo zlobno ovakvu meru okarakterisati kao populizam?

Nikakve sustinske probleme ne resava niti je neki realan pomak za poboljsanje standarda - ali lepo zvuci, svako se obraduje kad mu nesto tako padne s neba.

Onaj tvoj Indus ce dumre od srece i zahvali Vishni milion puta za sansu da zivi u Australiji, noskich ce verovatno nesto kiselo prokomentarisati o kukavnoj licimurnoj  plutokratiji ali nece ni on odbiti. 

Ja bih samo stavila neku lepsu fotku na onaj graficki prikaz, onaj kolac mi deluje suvo i bajato :D

 

Link to comment
11 hours ago, nera said:

Jos ce da ispadne da emigriramo iz srbije samo iz obesti?! Ili da smo nesposobni da se snadjemo u domovini pa morali da bezimo napolje.

 

Moguce je da smo svasta lupali ali mislim da ovo definitivno nikom ne pada na pamet :ph34r:

Link to comment
19 minutes ago, Leia said:

Ja bih samo stavila neku lepsu fotku na onaj graficki prikaz, onaj kolac mi deluje suvo i bajato :D

 

kolach je potpuno sumanut, suv chupavac sa pekmezom kroz sredinu :lolol:

 

 

edip, niste nishta lupali. prirodno je da se svako raduje svom izboru, ma kakav bio, i mi i vi :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment
1 hour ago, Leia said:

Jel bi sad bilo zlobno ovakvu meru okarakterisati kao populizam?

 

Naravno da ne. Uz malo dodatne analize u duhu prethodnih strana sledi i nedvosmislen zaključak - nema razlike u životu prosečnog građanina u Srbiji (Vučić mu obeća 1000 nečega) i Australiji (premijer mu da 1000 nečega). Sve je to isto ;)

 

A kolač je govnjivi (da izvinu deca i dame) lamington, australijski doprinos Velikom kuvaru za godine sankcija. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...