Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 4.7.2018. at 0:51, noskich said:

 

Evo javlja mi se covek sa jednog drugog foruma, zna ova "Milena" o kome je rec, porodicni covek srednjih godina, sa zenom i decom. Radio bio u EU zestoko, vratio se u Srbiju, ne valja ni jedno ni drugo. Onda sam mu prosle godine savetovao da ode za Vijetnam i predaje engleski. Medjutim covek je napravio gresku. Umesto da je otisao solo, nasao posao i pripremio teren  za porodicu, on je sa celom porodicom otisao u Vijetnam kao na odmor i posao trazio u malim turistickim mestima na obali. Savetovao sam ga da prvo nadje neki posao u Hanoju ili Ho Shi Minu pa posle 6 meseci ili godinu dana da gleda na obali, ali on se u Vijetnamu ponasao kao da je na odmoru. I nista nije bilo od toga, dobio je pozive za intervjue iz Ho Shi Mina ali nije otisao. Ja sam mu preporucio Da Nang kao idealan grad, otisao je, slozio se sa mnom, ali tada je vec bio odlucio da se vrati za Srbiju. Onda se jedno vreme zaludjivao idejom emigracije u Kanadu ili Australiju.

 

Evo sada se konacno dozvao pameti. Objasnio sam mu da on i zena da rade predajuci engleski mogu da zarade po 1500 USD mesecno. Od tih 3000 USD da pokriju troskove ne treba im vise od 1000 USD mesecno (stan 300, zena da cuva decu 200 itd.). Sa 3000 USD u Vijetnamu mogu da zive bolje nego sto bi ziveli u Australiji sa 10000 AUD. A tih 10000 AUD kao svezi imigranti nemaju sanse da zarade, u Vijetnamu 3000 USD sasvim dostizno.

 

Nije njemu loše ako sa celom porodicom može da ode i švrlja po Vijetnamu xy dana ili nedelja. :) Videćemo koliko će ga engleski držati. xD

Link to comment
11 minutes ago, Time Crisis said:

 

Nije njemu loše ako sa celom porodicom može da ode i švrlja po Vijetnamu xy dana ili nedelja. :) Videćemo koliko će ga engleski držati. xD

 

Ne bi verovao koliko Vijetnam moze da bude jeftin, samo da se informises i isplaniras. 

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

Ne bi verovao koliko Vijetnam moze da bude jeftin, samo da se informises i isplaniras. 

 

Kako si opisao tog tipa, čisto sumnjam da je živeo na hlebu i vodi dok je bazao tamo-vamo, lepe je pare on tamo ostavio. :)

Link to comment
31 minutes ago, Time Crisis said:

 

Kako si opisao tog tipa, čisto sumnjam da je živeo na hlebu i vodi dok je bazao tamo-vamo, lepe je pare on tamo ostavio. :)

 

Tu si u pravu, istrosio se on tu lepo. Mada stvarno nema potrebe, samo malo da se potrudis, raspitas i organizujes unapred sve je bagatela nevidjena. 

Link to comment
20 hours ago, noskich said:

Pozdrav iz skolice u kraju:

 

9uc280.jpg

Turisticke posjete na putu ka Evropi se ne broje. Kad odradis garage sale u Auburnu onda tvoja prica pocinje.

Do tada si obican Aussie u potrazi za cheap deal

Link to comment

U Evropi nisam bio od 2011. A nisam ni Aussie, ni Srbin ni ništa. Po običaju projektujes svoju situaciju na druge.

Link to comment

cek, radio u eu zestoko, a onda spao* na to da predaje engleski u vijetnamu?

sta je to radio zestoko? krotitelj lavova?

 

*nista lose u tome, ali nije li logicno da nastavi sa necim sto vec godinama radi?

Link to comment
2 hours ago, Host said:

Treba zabeleziti da je Noskich uspeo da navuce lika sa interneta™ na pricu da u Vijetnamu pecene kokoske padaju sa neba. Necete verovati sta se zatim desilo...

ja ne znam što me on pominje i stavlja u usta.

Ponovo se šale na račun mog porekla, kao ja znam dodika... hohoho hahaha bosančerosko...

a ja rođena BGD....

ne znam što admini ne reaguju

Link to comment

http://time.com/money/5327112/live-abroad-work-travel-nomads/

 

When she began in April 2016, it took Fink a few months to build a reliable base of students. Once she did, she booked a flight to Chiang Mai, in Northern Thailand, and rented an apartment. She typically taught 30 hours per week, bringing in about $2,400 a month. That money went far, allowing her to splurge on three-course meals and massages, even a motorbike. And she still had money left over, putting away as much as $1,500 in one particularly cost-conscious month; at one point, before a visit home, her savings were as high as $13,000. (Fink says she has no college debt to pay off, so once she covers expenses, she can devote her extra money to travel and savings.)

“I was able to save a good amount of money and live comfortably,” she says — “something I’d never been able to do in the U.S.”

Link to comment

The high demand for teachers, especially American and Canadian ones, helps young tutors like Fink secure rates of about $20 per hour right away. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...