Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

26 minutes ago, noskich said:

I veoma bih rado odmah sada predao pasos toj nedrzavi plutokratiji Australiji incorporated kada bi mi isplatila sav placen porez koji smo zena i ja dali u toku poslednjih 10 godina.

Oni meni porez na ruke 350-400k onako odokativno, mi njima pasose i nikada se ne vracamo. Ne mora da se vraca GST, samo porez na prihod.

Nadam se da se šališ i da nećeš tražiti keš kao uslov da odeš. U suprotnom ima da nas zabavljaš i 2048.

Link to comment
18 minutes ago, Moracikus said:

Opet kukumačeš. Kme kme kme.

Odradi home equity za kuću u Ipswichu i dodaj to keša što imaš u slamarici. Pozajmi dodatnih 800k od banke.

Rentas QLD zivis Sydney.

Family income ti je sigurno preko 10k keša mjesečno s'obzirom da subletujes i radis dodatno + imas partnera koji moze da radi. Sa tendencijom rasta.

Otplatices dug za 10 godina bez problema.

Najbolji dio, 2028 nekretnine ceš prodati za 2x više i pravac Vietnam

 

 

Ja da pozajmim 800k, a ti si mudar i hrabar pozajmio 200k? Veoma slicna situacija. 

Link to comment
12 minutes ago, Moracikus said:

Nadam se da se šališ i da nećeš tražiti keš kao uslov da odeš. U suprotnom ima da nas zabavljaš i 2048.

 

Idem cim uspem da obezbedim pasivan prihod od kojeg mogu da izdrzavam porodicu. 

Link to comment
51 minutes ago, Moracikus said:

Nikad nećeš otići i zato zajmi pare.

800k danas ili 1.5milki za 10 godina.

Prije 7 godina si mogo zajmit samo 400k ali ti bilo mnogo.

kada bi mu supruga radila možda ovaj tvoj predlog bi imao smisla,

inače ne pije vodu.

Link to comment

Australija pozdravlja bratsku plutokratiju Kipra. Živi bili komonveltska braćo! 

 

P.S. Više rmbaj i štrebaj, manje slušaj kako se ovde duva u diple ;) 

 

 

Link to comment
On 17.6.2018. at 16:35, noskich said:

I veoma bih rado odmah sada predao pasos toj nedrzavi plutokratiji Australiji incorporated kada bi mi isplatila sav placen porez koji smo zena i ja dali u toku poslednjih 10 godina.

Oni meni porez na ruke 350-400k onako odokativno, mi njima pasose i nikada se ne vracamo. Ne mora da se vraca GST, samo porez na prihod. 

Mogu da odbiju to sto smo bili kod doktora opste prakse nekoliko puta od te sume. To je jedino sto smo potrosili kao gradjani. 

 

Veliki deo tih para ide na socijalna davanja. Noskič liberal, ko hebe nezaposlene, stare i nemoćne :D 

Link to comment

Naslo se ovo na nekom forumu sto pratim, i moram da podelim posto je Noskic majstor u broju jedan, kao niko drugi koga sam "upoznala" bilo na internetu bilo irl

 

14 Habits of Highly Miserable People

 

Quote

1. Be afraid, be very afraid, of economic loss. In hard economic times, many people are afraid of losing their jobs or savings. The art of messing up your life consists of indulging these fears, even when there’s little risk that you’ll actually suffer such losses. Concentrate on this fear, make it a priority in your life, moan continuously that you could go broke any day now, and complain about how much everything costs, particularly if someone else is buying. Try to initiate quarrels about other people’s feckless, spendthrift ways, and suggest that the recession has resulted from irresponsible fiscal behavior like theirs.

Fearing economic loss has several advantages. First, it’ll keep you working forever at a job you hate. Second, it balances nicely with greed, an obsession with money, and a selfishness that even Ebenezer Scrooge would envy. Third, not only will you alienate your friends and family, but you’ll likely become even more anxious, depressed, and possibly even ill from your money worries. Good job!

 

Link to comment
On 17.6.2018. at 9:19, noskich said:

 

Roditelji ti platili školovanje u UK, 

nemaš studentski dugova, uvek si imao zdravstveno,

Imas porodicu! Lepu Tajku sa zdravom bebom,

PMO si pravi plutokratski posao.

10. Don’t enjoy life’s pleasures. Taking pleasure in things like food, wine, music, and beauty is for flighty, shallow people. Tell yourself that. If you inadvertently find yourself enjoying some flavor, song, or work of art, remind yourself immediately that these are transitory pleasures, which can’t compensate for the miserable state of the world. The same applies to nature. If you accidentally find yourself enjoying a beautiful view, a walk on the beach, or a stroll through a forest, stop! Remind yourself that the world is full of poverty, illness, and devastation. The beauty of nature is a deception.

Link to comment

Za one bez Facebooka:

"Hrvati koje smo ispred tajlandske ambasade sreli. Mirela i njezin muž prije dvije godine šmugnili su iz Lepe Naše i udarili po Tajlandu gdje su naravno još uvijek, i gdje predaju engleski. A koliko sam shvatio, neće se odavde tako brzo niti maknuti. Ali neka, treba tako. Zašto ne živjeti u zemlji gdje možeš stvarno živjeti, a ne samo preživljavati."

 

***ala vas EU.
 

Link to comment
On 17.6.2018. at 17:30, Moracikus said:

Nikad nećeš otići i zato zajmi pare.

800k danas ili 1.5milki za 10 godina.

Prije 7 godina si mogo zajmit samo 400k ali ti bilo mnogo.

 

Pre 7 godina sam radio na ugovoru sa otkaznim rokom od dva sata, a zena radila na crno. Koliko puta treba da ti se ponovi.

To sto si ti mogao nesto da uradis u nekom trenutku ne znaci da su svi mogli. 

Edited by noskich
Link to comment
On 19.6.2018. at 9:38, peralozac said:

 

Veliki deo tih para ide na socijalna davanja. Noskič liberal, ko hebe nezaposlene, stare i nemoćne :D 

 

Da se vodilo racuna o osnovnoj zivotnoj potrebi svih gradjana - krovu nad glavom, ne bi danas ti nemocni morali da daju pola plate i vise ili celu penziju za rentu. 

Ali investitori su na prvom mestu u plutokratiji. 

 

http://www.abc.net.au/news/2017-11-14/growing-number-of-older-australians-facing-homelessness/9149928

 

https://finance.nine.com.au/2017/11/29/09/48/rental-crisis-a-single-pensioner-can-no-longer-afford-to-rent-in-sydney

Edited by noskich
Link to comment
On 19.6.2018. at 9:38, peralozac said:

 

Veliki deo tih para ide na socijalna davanja. Noskič liberal, ko hebe nezaposlene, stare i nemoćne :D 

 

Evo kako se to radi u plutokratiji:

 

http://www.abc.net.au/news/2017-12-07/corporate-tax-data-released-by-ato/9236878

 

There were 732 companies who paid no tax in Australia in the 2015-16 financial year. Collectively, their income was more than $500 billion

 

https://www.theguardian.com/australia-news/2017/dec/07/australian-tax-office-says-36-of-big-firms-and-multinationals-paid-no-tax

 

Australian tax office says 36% of big firms and multinationals paid no tax

Link to comment
On 17.6.2018. at 17:30, Moracikus said:

Nikad nećeš otići i zato zajmi pare.

800k danas ili 1.5milki za 10 godina.

Prije 7 godina si mogo zajmit samo 400k ali ti bilo mnogo.

 

Samo ti veruj u balonchinu koja se "duplira na svakih 10 godina", a u medjuvremenu plate ostaju iste.

 

https://www.domain.com.au/news/melbourne-homeowners-dropping-prices-to-sell-in-house-of-cards-market-20180526-h10jn0/

 

Melbourne homeowners dropping prices to sell in ‘house of cards’ market

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...