Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

2 hours ago, Peter Fan said:

 

 

 

 

Inace, cuo sam od prijatelja za te njemacke propise, ali I uprkos tome oni su uzeli stan na 40(!) godina, koji su za 10 otplatili. Sad sjede na ~400K equity. Da su placali kiriju, jos uvijek bi je placali I imali 0 EUR  equity. Sto se tice ostalih troskova, pa I renteri to placaju, a ako vlasnik ne moze da prebaci te troskove na stanare, pocece da zakida na drugim mjestima I doci de do manjka raspolizivih stanova, jer niko nece rentati a da mu se ne isplati. Zato u Hamburgu ima hrpa praznog stambenog prostora, a vjerujem da je isto I na drugim mjestima.

 

Upravu ste, to je tačno za Nemačku i Australiju, pregršt ljudi radi to.

Samo za Holandiju tako nešto je jako nerealno, u smislu veličine stana ili kuće-

Link to comment
On 14.6.2018. at 3:24, Peter Fan said:

Pa rekao sam da zavisi od dosta stvari I naveo likvidnost trzista kao prvu, kao I odnos cijena u odnosu na kirije.

 

NIsam u toku sa desavanjima u BG, ali mislim da je ovo jedan realan scenario:  mjesecna rata za stan od 75 kvm po cijeni od 1500 EUR/kvm, bez ucesca I sa kamatnom stopom od 5% I na 30 godina je oko 600 EUR. Ako je renta za takav isti stan 300 EUR mjesecno, za tih istih 30 godina troskovi za kamatu su isti ukupnoj placenoj kiriji.

 

Da se nalazim u opisanom scenariju, mislim da bih zelje malo vise prilagodio mogucnostima. Sumnjam da bih sa tako malo gotovog novca (zapravo, bez ikakvog ucesca) na raspolaganju uleteo u kupovinu stana 112.500 EUR.  

 

Nemam miran san ni zbog ovog znacajno manjeg kredita u znacajno, znacajno manjem periodu otplate. 

Link to comment
11 hours ago, pacey defender said:

Nemam miran san ni zbog ovog znacajno manjeg kredita u znacajno, znacajno manjem periodu otplate. 

 

Priceless mastercard: 0 dug. Nikome. Nikada. Kao beba spavas uvek.

Link to comment
On 6.6.2018. at 19:58, Moracikus said:

A kukanje Pizdinstanaca u AU mi najviše smeta to mora da priznam. Noskiša mi je nekako simbol te pojave koja iako manjinska nije baš tako rijetka.

 

Pitanje je veoma jednostavno. Da li porodica u kojoj oba visokoobrazovana supruznika rade puno radno vreme jedan posao plus pola radnog vremena na drugom poslu osam godina zasluzuje da moze da kupi dvospavacosoban stan na pola sata vozom od centra grada u zgradi u kojoj nema azbestosa, ima izolacije u zidovima i u kraju u kojem sama zena moze hodati nocu?

 

Ja mislim da zasluzuje i da ako to nisu u stanju problem nije u njima vec u drzavi u kojoj je moguce da primanja ostanu ista, a da cene nekretnina skoce 2,5 do 3 puta za tih 8 godina.

Link to comment
11 hours ago, noskich said:

 

Priceless mastercard: 0 dug. Nikome. Nikada. Kao beba spavas uvek.

Rezon sa uzimanjem kredita je bio da se ova beba iz susedne sobe ne seljaka iz podstanarskog stana u podstanarski stan, narocito kada bude bitno da zivimo u jednom kraju, zbog skole. 

 

Ai da ona ne mora jednog dana da resava ovo sto smo sada resili. 

Link to comment
9 hours ago, pacey defender said:

Rezon sa uzimanjem kredita je bio da se ova beba iz susedne sobe ne seljaka iz podstanarskog stana u podstanarski stan, narocito kada bude bitno da zivimo u jednom kraju, zbog skole. 

 

Ai da ona ne mora jednog dana da resava ovo sto smo sada resili. 

 

Susedne sobe? Imas zasebnu sobu za bebu?! Neverovatno!

 

Kako da se seljaka, pa sta bi  sa pravima stanara? Ima li ih?

 

To da ona ne resava jedino ako planiras ranu smrt ili staracki dom. Ili imas azijatsko dete vaspitano u tom anti-lapot duhu pa svi zivite zajedno u dvospavacosobnom stanu...

Edited by noskich
Link to comment

Ako ne smiješ da pozajmiš kintu onda ni nezasluzuješ krov na glavom.

Taki su propisi jbg.

Prestani da kukaš i odlepršaj u Aziju što prije. Uopšte i ne razumijem zašto se patiš u odvratnom zapadnom Sydneyju.

I samo nemoj da se vraćeš molim te.

Link to comment
2 hours ago, noskich said:

 

Roditelji ti platili školovanje u UK, 

nemaš studentski dugova, uvek si imao zdravstveno,

Imas porodicu! Lepu Tajku sa zdravom bebom,

PMO si pravi plutokratski posao.

 

Link to comment
2 hours ago, Moracikus said:

Ako ne smiješ da pozajmiš kintu onda ni nezasluzuješ krov na glavom.

Taki su propisi jbg.

Prestani da kukaš i odlepršaj u Aziju što prije. Uopšte i ne razumijem zašto se patiš u odvratnom zapadnom Sydneyju.

I samo nemoj da se vraćeš molim te.

 

Evo ga i dalje predstavlja kao vrhunsku mudrost i hrabrost to sto je pozajmio par stotina hiljada. Hrabri i mudri Moracikus. 

 

Naplacujem minuli rad, zato sam ovde. 

 

Napisao sam strane i strane na ovoj temi kako nisam mogao da nadjem stalni posao cak ni kao cistac za vreme studija bez PR-a, kako sam prve tri godine zaposlenja radio na ugovor sa otkaznim rokom od dva sata, a zena radila na crno, pa ni da sam hteo nisam mogao da dobijem ni kredit za bicikl. Ali ne vredi tebi objasnjavati nista. 

Edited by noskich
Link to comment
3 hours ago, Moracikus said:

Ako ne smiješ da pozajmiš kintu onda ni nezasluzuješ krov na glavom.

Taki su propisi jbg.

Prestani da kukaš i odlepršaj u Aziju što prije. Uopšte i ne razumijem zašto se patiš u odvratnom zapadnom Sydneyju.

I samo nemoj da se vraćeš molim te.

 

Propisi su da svi gradjani drzavi placaju porez, a drzava bi, narocito ona koja tvrdi da se veoma brine za demokraciju i ljudska prava, zauzvrat trebala da balansira interese svih njih i da se ne stavlja ni na ciju stranu. To bi tako teoretski trebalo da bude.

 

E posto ovde nema drzave, vec je rec o plutokratiji kako smo vec odavno konstatovali, onda je moguce da plate stagniraju 8 godina, a da se cena nekretnine poveca dva i po do tri puta za to vreme. 

 

I veoma bih rado odmah sada predao pasos toj nedrzavi plutokratiji Australiji incorporated kada bi mi isplatila sav placen porez koji smo zena i ja dali u toku poslednjih 10 godina.

Oni meni porez na ruke 350-400k onako odokativno, mi njima pasose i nikada se ne vracamo. Ne mora da se vraca GST, samo porez na prihod. 

Mogu da odbiju to sto smo bili kod doktora opste prakse nekoliko puta od te sume. To je jedino sto smo potrosili kao gradjani. 

Edited by noskich
Link to comment

Opet kukumačeš. Kme kme kme.

Odradi home equity za kuću u Ipswichu i dodaj to keša što imaš u slamarici. Pozajmi dodatnih 800k od banke.

Rentas QLD zivis Sydney.

Family income ti je sigurno preko 10k keša mjesečno s'obzirom da subletujes i radis dodatno + imas partnera koji moze da radi. Sa tendencijom rasta.

Otplatices dug za 10 godina bez problema.

Najbolji dio, 2028 nekretnine ceš prodati za 2x više i pravac Vietnam

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...