Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

35 minutes ago, Host said:

Sta znam, cini mi se da projektujes sopstveno iskustvo. Moji su verovatno bili dve klase ispod srednje jer smo bili podstanari, auto ili nismo imali ili smo imali neke krseve, vikendicu nismo imali, a letovanje smo preskakali ili smo isli u krs grcka mesta u izgradnji.

jbg u ravnici se malo bolje živelo

Link to comment
1 hour ago, miki.bg said:

 

To ne možeš sad u Nemačkoj?

kuća je oko pola miliona eura, letovanje i zimovanje za 5-članu porodicu mora pažljivo da se planira u budžetu, auto teško može novi osim na kredit. o vikendici i ne razmišljam. 

Link to comment
4 minutes ago, teacher said:

kuća je oko pola miliona eura, letovanje i zimovanje za 5-članu porodicu mora pažljivo da se planira u budžetu, auto teško može novi osim na kredit. o vikendici i ne razmišljam. 

 

Usrecio si se u demokraciji i ljudskim pravima. 

Edited by noskich
Link to comment
7 minutes ago, noskich said:

 

Usrecio si se. 

pa ne žalim se, zdravstvo ubija kako je dobro, posebno za decu. igrališta za decu na svakih 100m. mirno, sigurno i čisto. solidan i pristupačan međugradski i gradski prevoz. itd.

 

realno, ono što ja smatram artifaktima srednje klase danas nijedna zemlja ne može da ti ponudi ako pripadaš bilo kom nivou srednje klase.

Link to comment
1 minute ago, teacher said:

pa ne žalim se, zdravstvo ubija kako je dobro, posebno za decu. igrališta za decu na svakih 100m. mirno, sigurno i čisto. solidan i pristupačan međugradski i gradski prevoz. itd.

 

realno, ono što ja smatram artifaktima srednje klase danas nijedna zemlja ne može da ti ponudi ako pripadaš bilo kom nivou srednje klase.

 

Gledas na pogresnu stranu. Okreni glavu za 180 stepeni.

Link to comment
Just now, noskich said:

 

Gledas na pogresnu stranu. Okreni glavu za 180 stepeni.

onda ne mogu da gledam u kompjuter da pišem. u principu, da mislim da negde može bolje za porodicu i mene, otišao bih sutra. 

Link to comment
7 minutes ago, Host said:

Krediti 

rata za tu kucu

Prosecna plata

Dve takve plate 

rata za kucu od pola miliona

rata za auto 

odmor dva put godisnje

 

www.tvn.hu_73ad72a7636fb8fd5c66eaf379f82

 

13173841_1356664547680952_63521019067821 

Edited by noskich
Link to comment
3 minutes ago, Host said:

Nema druge opcije do kuce od pola miliona? Stan od 100 kvadrata sigurno ne kosta toliko u manjim mestima ili u predgradjima na 20 minuta metroom od centra. Pricam o Hessenu, ima i mnogo jeftinijih mesta za zivot. 

 

Recimo da mora da se kupi kuca od pola miliona, jer nista drugo nije dostojno zivota. Krediti u Nemackoj su vrlo povoljni i modu da se uzmu bez depozita, tako da rata za tu kucu ne bi prelazila 2k mesecno. Prosecna plata u Hessenu je bila preko 50k godisnje pre 5 godina, u Frankfurtu preko 55k, sto je nakon poreza oko 2.5k. Dve takve plate plus decji dodaci (mislim da su oko 200 evra mesecno po detetu do punoletstva) daju u zbiru bar 5k.

 

Sa tim novcem moze da se plati i rata za kucu od pola miliona i rata za auto (200 evra za manji auto, 500 evra za skup auto) ako bas mora da se vozi (u Nemackoj ne mora) i da se ode na odmor dva put godisnje.

 

Za vikendicu postoje besplatne varijante u Nemackoj. Ne znam tacno kakvi su uslovi, ali znam ljude koji su to imali u relativnoj blizini grada.

kuća je jedina normalna opcija za porodice > = 5. u mestu gde živim cena normalne kuće je od 500k - 750k, može se naravno naći i preko toga, ali to je luksuz i preterivanje. za kredit od 600k ti treba 120k za učešće i troškove kredita i kupovine stana. mi smo vezani za mesto gde živimo zbog posla i vrtića. 

 

Link to comment
Just now, teacher said:

kuća je jedina normalna opcija za porodice > = 5. u mestu gde živim cena normalne kuće je od 500k - 750k, može se naravno naći i preko toga, ali to je luksuz i preterivanje. za kredit od 600k ti treba 120k za učešće i troškove kredita i kupovine stana. mi smo vezani za mesto gde živimo zbog posla i vrtića. 

 

 

Evo da ti ja prenesem savet koji su meni dali ovde: i zena i ti radite puno radno vreme od sumraka do svitanja da otplatite kredit za dvospavacosobni stan, a dovedes babu i dedu da ti cuvaju decu. Onda stavis decu u jednu sobu, babu i dedu u drugu, a ti i zena spavate u dnevnoj sobi jer ete kako na Zapadu bolji standard, dvosoban stan pored dve spavace i dnevnu. Nece vise biti seksa, ali i ne treba da bude jer se ne moze priustiti jos jedno dete.

 

Drugi savet: preseli se u manje mesto, nema veze sto tamo nema posla za tebe, ma kako nema, mora da bude. To ti nesto umisljas. 

Link to comment
1 minute ago, Host said:

U Nemackoj nije neophodno ucesce. Moze se uzeti kredit koji pokriva troskove (porez, makleri, namestaj). 

 

BD38FBF3D305A135C17F4E5E57AA62592BC2F2F4

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

Evo da ti ja prenesem savet koji su meni dali ovde: i zena i ti radite puno radno vreme od sumraka do svitanja da otplatite kredit za dvospavacosobni stan, a dovedes babu i dedu da ti cuvaju decu. Onda stavis decu u jednu sobu, babu i dedu u drugu, a ti i zena spavate u dnevnoj sobi jer ete kako na Zapadu bolji standard, dvosoban stan pored dve spavace i dnevnu. Nece vise biti seksa, ali i ne treba da bude jer se ne moze priustiti jos jedno dete.

 

Drugi savet: preseli se u manje mesto, nema veze sto tamo nema posla za tebe, ma kako nema, mora da bude. To ti nesto umisljas. 

 

nisu problem pare ni posao, niti radimo od sumraka do svitanja. radi se normalno sa vrlo prijatnim intenzitetom za razliku od srbije gde sam radio i po 12h i to vikendom. lako hendlujemo svo troje dece jer imamo ogromnu podršku od grada u kojem živimo. ja da živim u okruženju kako si ti opisao, odavno bih se odselio.

Link to comment
1 minute ago, Host said:

U Nemackoj nije neophodno ucesce. Moze se uzeti kredit koji pokriva troskove (porez, makleri, namestaj). 

tačno, ali onda izađe skuplje. nameštaj smo već kupili :D... na kredit.

Link to comment
10 hours ago, Moracikus said:

Rješenje je jednostavno. Neka nauče da rade nešto bolje plaćeno. Početak od 19$/h mi se ne čini tako lošim kao što SJW vole da predstave.

A moje iskustvo u ovoj zemlji mi govori da svi imamo jednake šanse za uspjeh. Kad samo pogledam sebe sada i kad sam došao prije 10 god onda shvatim koliko mi je ova zemlja u stvari dala.

Aussie Aussie Aussie Oi oi oi

& God Save The Queen

 

Stvarno, kada si i ti uspeo, onda može svako.

Link to comment
4 minutes ago, Host said:

Jeste nesto skuplje, ali verujem da i dalje nije vise od 3% maks? Nije nepriustivo u svakom slucaju ko bas mora da ima nekretninu u posedu

 

Najlepse je kad bas ne moras da imas krov nad glavom niti da jedes, niti da se oblacis, niti za lekove da imas. 

 

nvf50u24jfn01.png

 

3 minutes ago, Host said:

Za mene je svako posedovanje materijalnih dobara robija i ugovor sa djavolom tako da trolujes sam sebe. 

 

 

Bilo bi i za mene da zivimo u anarhistickom post scarcity drustvu. U ovome u cemu zivimo sada prvi i osnovni ugovor sa djavolom je dug. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...