Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

5 minutes ago, Indy said:

Ne bi bilo na odmet ni dobro mesto za radničku klasu. (Što je donekle bila SFRJ, dok se nije samoubila iz zasede.)

pa to ide jedno sa drugim, kad to budemo shvatili, neke stvari će biti bolje, a neki ljudi će osetiti gilju...

btw, kad si pomenuo sfrj, u sfrj je srednja klasa mogla sebi da priušti kuću ili stan, vikendicu, kola, letovanje, zimovanje uz besplatno lečenje i školovanje. to je za mene i definicija srednja klase.

Link to comment

Dofatite se ubera i zaradjujte celih 3.5 dolara na sat... Psihopata koji vodi tu nesrecu od kompanije u medjuvremenu uzima 200 miliona godisnje. I pera lozac misli da se ja salim za giljotine. (I jos moji liberalni prijatelji vole uber i misle da je to 1 inovativna kompanija, jer zaboga ima App! E jbt.)

Link to comment

Rješenje je jednostavno. Neka nauče da rade nešto bolje plaćeno. Početak od 19$/h mi se ne čini tako lošim kao što SJW vole da predstave.

A moje iskustvo u ovoj zemlji mi govori da svi imamo jednake šanse za uspjeh. Kad samo pogledam sebe sada i kad sam došao prije 10 god onda shvatim koliko mi je ova zemlja u stvari dala.

Aussie Aussie Aussie Oi oi oi

& God Save The Queen

Link to comment
4 hours ago, Indy said:

I pera lozac misli da se ja salim za giljotine.

 

Nemaš stomak za to, methinks. A ni vremena, suviše dobre muzike ;) 

Link to comment
On 1.6.2018. at 13:53, teacher said:

btw, kad si pomenuo sfrj, u sfrj je srednja klasa mogla sebi da priušti kuću ili stan, vikendicu, kola, letovanje, zimovanje uz besplatno lečenje i školovanje. to je za mene i definicija srednja klase.

 

To ne možeš sad u Nemačkoj?

Link to comment

Jeste, sirotinja koja placa rentu 200 dolara mesecno, vozi skuter za 3 dolara nedeljno, svedski sto placa 4 dolara, film u bioskopu 3 dolara, internet plus mobilni plus kablovska 24 dolara, odmor - povratni let do druge zemlje je 60-150 dolara itd. itd.

 

Prosecna plata za strucnjake: https://www.payscale.com/research/TH/Location=Bangkok/Salary oko 3000 australijskih dolara mesecno, 2500 americkih.

 

Edited by noskich
Link to comment

Samo da dodam za ove sto bi zamerili ovom videu iz Bangkoka to sto covek zivi u garsonjeri. Ta garsonjera je glanc nova i u centru grada. Za iste novce se moze iznajmiti dvosoban stan na oko pola sata od centra. 

Link to comment
12 minutes ago, pbg12345 said:

odlicna profilna noskic

lepo je videti ljubav na fotografiji

mazi te i pazi draga, kao prava azijatkinja!

 

Drago mi je da ti se dopada. Pa eto, ako neces da zavrsis u starackom domu ili na ulici pod stare dane, ako hoces da ti porodica bude na prvom mestu pravac Azija!

 

http://www.abc.net.au/news/2017-11-28/older-people-at-risk-of-homelessness-jumps-50pc-in-nsw/9198420

 

'Too old to keep going': Older people at risk of homelessness jumps by 50pc in NSW, data shows

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...