Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Evo za mog stojka, kako sindikat Laburisticke partije SDA po ko zna koji SUPERHIKOVSKI put otima sirotinji da bi dao bogatima, sto naravno mog stojka ne potresa jer je moj stojko zaradio +700k na povecanju vrednosti nekretnina:

 

http://www.illawarramercury.com.au/story/5126508/secret-union-deal-cuts-woolies-wages-in-dark-stores/?cs=7

 

Woolworths are employing 400 workers in "dark stores" or online supermarkets and pay rates could be as much as $3000 a year less than workers in regular Woolworths stores, documents indicate

 

http://www.smh.com.au/national/investigations/secret-woolworths-deal-with-shoppies-union-cuts-wages-20171216-h05t1p.html

Edited by noskich
Link to comment
On 03/12/2017 at 10:35 PM, Yoyogi said:

Auburn je jedno užasno predgrađe. Ako si se tu nastanio, dobro je da rentuješ, lako ćeš da izađeš. Najniži oporezovani prihod, normalno, sve razbojnici i lopovi. Ček samo Blacktown, glavna ulica, od radnji sve zalagaonica do zalagaonice, pokradena roba, Libanci.

U Auburn, reče jedan stanovnik za novine, pištolji su kao mobilni telefoni, svako ima bar jedan. Tu je sedište "Bandidos", libanskih bajkera, imaju ulične obračune kao iz doba Eliota Nesa gde i slučajni prolaznik dobije tane.

 A i tradicionalno je bio hrvatski kraj. Jedan naš, kupio tamo kuću 1994. Nije bilo nekih problema dok mu deca nisu pošla u školu. Onda, svaki dan se vrate uplakana, "oni nama majku ćetnićku". Morao je da se odseli.

 

Link to comment
On 21/12/2017 at 7:18 PM, Random said:

To je inače česta pojava, on je još i dobar jer je živio u tom stanu/kući. Neki potpišu ugovor s gazdinim agentom, a uopšte ni ne žive u stanu već iznajmljuju sobe. Dok ima i ekstremnijih slučajeva iznajmljivanja kreveta u sobama za naravno dosta višu zaradu.

Većinom se iskorištavaju studenti i novopridošli imigranti mahom iz azije. Oni koji slabo barataju engleskim jezikom, a toliko se otprilike razumiju u ovdašnja pravila stanovanja.

Deja vu...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

On 21/12/2017 at 8:27 PM, iDemo said:

Ima smisla sve dok te ne uhvate - ono - it's all legal until you get caught, sto bi neki rekli, ne? 

 

Sve sto ja radim je apsolutno legalno. Sa agencijom za iznajmljivanje nekretnina imam ugovor i nikada u kuci ili stanu koji se iznajmljuje nema vise ljudi nego koliko je predvidjeno ugovorom. Sve se placa online, na bankovni racun osim ako cimer insistira da placa u keshu, ja vise volim online.

I do sada sam makar 3 puta popunjavao formular Centrelinku na kojem sve pise kolika je kirija i koliko cimer placa da bi dobio pomoc za kiriju.

 

Vlasnik je licno dolazio nekoliko puta u kucu i zna situaciju, da delimo kucu sa cimerima. Svi imaju svoju sobu, nikada ne primam parove, samo solo cimere, jedini koji sobu dele su moja zena i ja.

 

Nista ne krijem, sve je potpuno legalno. Ni dolara ne stavljam u svoj dzep. Sav novac koji mi proslede cimeri ide direktno agenciji za iznajmljivanje nekrenina i za placanje racuna.

Edited by noskich
Link to comment
On 22/12/2017 at 12:30 AM, Random said:

Svako ko ima bilo kakav stalan posao i sređen boravišni status nema uopšte potrebu da živi ovako. Međutim da živiš solo na gajbi, trebaš imati malo bolje plaćen posao. Kao i u velikoj većini velikih svjetskih gradova.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Da, moze da zivi solo na gajbi i da daje pola, dve trecine plate ili tri cetvrtine plate.

Kao sto bih ja sa platom koja je dve medijan plate u Sidneju davao vise od pola zarade na stan sa dve spavace sobe u Chatswoodu i rezije. 

Edited by noskich
Link to comment
On 21/12/2017 at 6:31 PM, Random said:

Uh kako vas ne mrzi.

Naravno da je ostvario zaradu, ako recimo plaća gazdi $600, a od 3 stanara naplati po $200 svakome za četvorosoban stan/kuću. Market rate za 1 spavaću sobu je $150, znači ostvarena je zarada. Može on to da nazove uslugom traženja, ali od te usluge bi trebao da odbije troškove traženja i da sve prijavi. Samo što je ovo noskichevo kap u moru u odnosu na utaje i sivu ekonomiju svuda oko nas. Mada kapiram da je principijelnost u pitanju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Jos jednom, zarada je ostvarena ako je prodajna cena veca od cene kostanja. Ako su ove dve cene identicne, onda nema zarade. Ako ti nemas viska nakon transakcija koji mozes da stavis u dzep zarade nema. 

 

Veoma prosto i jasno, samo sto vole neki da pomecu i lazu, a da njima ni u dzep ni iz dzepa.

Pa koliko bi tek lagali i podmetali kada bi imali neke koristi boze me sacuvaj.

Link to comment
On 21/12/2017 at 7:18 PM, Random said:

To je inače česta pojava, on je još i dobar jer je živio u tom stanu/kući. Neki potpišu ugovor s gazdinim agentom, a uopšte ni ne žive u stanu već iznajmljuju sobe. Dok ima i ekstremnijih slučajeva iznajmljivanja kreveta u sobama za naravno dosta višu zaradu.

Većinom se iskorištavaju studenti i novopridošli imigranti mahom iz azije. Oni koji slabo barataju engleskim jezikom, a toliko se otprilike razumiju u ovdašnja pravila stanovanja.

Deja vu...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Kamo srece da svi "iskoristavaju" kao noskich, pa da im ne ostane dolara u dzepu zarade/profita. Kirija izracunata da pokrije troskove. Not for profit.

 

To sto ja imam benefit da zivim besplatno u kuci je placeno trudom da se kuca iznajmi, opremi namestajem o mom trosku, poveze na sve rezije, cisti i odrzava, nalazi cimere i resava probleme. Svi rizici shtete nanete kuci i namestaju, praznih soba, odrzavanja kucnog reda... su moji. Cimeri se pojave, placaju kiriju i odu. Nikakve rizike ni obaveze osim placanja kirije i postovanja kucnog reda nemaju.

Ko misli da mu to odgovara neka proba pa vidi. Potpuno legalno i legitimno. 

Edited by noskich
Link to comment
40 minutes ago, noskich said:

Potpuno legalno i legitimno. 

Legalno - dokazano nije jer ATO očekuje da prijaviš "other income" od periodičnog iznajmljivanja.

Legitimno - ne znam šta hoćeš da kažeš, da si priznat od strane cimera kao gazda? 

Link to comment
5 hours ago, noskich said:

Ni dolara ne stavljam u svoj dzep. Sav novac koji mi proslede cimeri ide direktno agenciji za iznajmljivanje nekrenina i za placanje racuna.

Naravno da stavljas u svoj dzep, ako zahvaljujuci pod-pod-stanarima ti ne placas kiriju. Vrlo je jednostavno, al ti tupi i dalje...

 

 

 

Link to comment

Ne shvatate vi da on placa rentu po tatamiju a naplacuje po kvadratnom metru.

Covjek lijepo sve objasnio a vi tupite.

 

Odnos tatami/sqm je nesto sto ATO nikad nece provaliti

Link to comment
1 minute ago, Moracikus said:

Ne shvatate vi da on placa rentu po tatamiju a naplacuje po kvadratnom metru.

Covjek lijepo sve objasnio a vi tupite.

 

Odnos tatami/sqm je nesto sto ATO nikad nece provaliti

A vidis da smo se i mi ovde namucili oko tih tatamija i kvm - gde nece ATO, ne?

Link to comment



 
Jos jednom, zarada je ostvarena ako je prodajna cena veca od cene kostanja. Ako su ove dve cene identicne, onda nema zarade. Ako ti nemas viska nakon transakcija koji mozes da stavis u dzep zarade nema. 


Ovo vec postaje groteskno. Visak je ono sto ti ostane u dzepu a sto bi platio kada bi iznajmljivao tu sobu i deo zajednickih prostorija.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
30 minutes ago, Moracikus said:

Odnos tatami/sqm je nesto sto ATO nikad nece provaliti

 

30 minutes ago, iDemo said:

A vidis da smo se i mi ovde namucili oko tih tatamija i kvm - gde nece ATO, ne?

Kvadraturu kruga rešava pi, a tatamija Noskič.

Link to comment
6 hours ago, peralozac said:

Legalno - dokazano nije jer ATO očekuje da prijaviš "other income" od periodičnog iznajmljivanja.

Legitimno - ne znam šta hoćeš da kažeš, da si priznat od strane cimera kao gazda? 

 

Sta je dokazano? Koji to income ja imam od pokrivanja troskova? Kirija za kucu minus renta cimera je jednako nula.

Porez na kucu placa vlasnik koji ju je izdao meni preko agenta.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...