Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 minute ago, noskich said:

 

Izdajem po istoj ceni. Ukupna cena kirije kuce minus renta cimera je jednako nula. 

Sav novac koji ti stanari daju je tvoj dodatni prihod.

 

Da li kiriju koju placas gazdi mozes da poreskoj upravi prijavis kao rashod? Odgovor je NE... ni u jednoj drzavi se troskovi stanovanja u stanu/kuci koja nije tvoja ne odbijaju od poreza.

 

 

Link to comment
Just now, noskich said:

 

Gde je ta zarada? U kom obliku ona postoji? Posto svakako ne postoji u obliku viska novca. 

postoji u obliku novca

a to sto si ga ti iskoristio da prosledis vlasniku stana za svoj deo kirijie, ne menja cinjenicu da si zaradio

kao sto to ne menja ni ono gore sto ponavljas kako si za tu zaradu ulozio odredjeni trud "namestio kucu, nasao cimere, popravljas vodokotlice (ili ipak ne? )" itd, da ne ponavljam vec tvoje reci

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Da li kiriju koju placas gazdi mozes da poreskoj upravi prijavis kao rashod? Odgovor je NE... ni u jednoj drzavi se troskovi stanovanja u stanu/kuci koja nije tvoja ne odbijaju od poreza.

koga boli kurac?

 

dajte pustite coveka

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Sav novac koji ti stanari daju je tvoj dodatni prihod.

 

Da li kiriju koju placas gazdi mozes da poreskoj upravi prijavis kao rashod? Odgovor je NE... ni u jednoj drzavi se troskovi stanovanja u stanu/kuci koja nije tvoja ne odbijaju od poreza.

 

 

 

Prihod bi bio da je kuca moja i da rentu stavljam u svoj dzep. Posto nije moja, i ja nemam nikakav prihod od rente onda nema ni prijavljivanja icega.

Link to comment
Just now, radisa said:

Raspravljate se sa megatrolom, koji vam je?

Čovek se pravi da ne razume šta je oporezivi prihod, šta je rashod i kako to funkcioniše...

 

Covek ne smatra da je deljenje iznajmljene kuce sa cimerima poslovna transakcija.

 

Edited by noskich
Link to comment

@ radisa

a realno kao da je bitno i da razume i da ne razume, njegova privatna stvar i nadleznih vlasti. dajte prekinite s tim

Edited by Krošek
Link to comment



 
Porez se jedino moze naplatiti na visak. Ne moze se naplatiti na gubitak i na pokrivanje troskova, to jest nulu.


Na dobrom smo putu.
Ajde ovako:
Ti zakupiš 80 kvadrata za $1000 i iznajmiš 60 kvadrata za $1000.
Kako nema razlike? Da bi bila utvrđena trebalo bi da prijaviš biznis model, zar ne?
Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

Prihod bi bio da je kuca moja i da rentu stavljam u svoj dzep. Posto nije moja, i ja nemam nikakav prihod od rente onda nema ni prijavljivanja icega.

Da ne izdajes sobe, da li bi mogao da odbijes troskove kirije kad prijavljujes porez? Odgovor je NE.

 

Ako to ne mozes da uradis u tom slucaju, ne mozes ni kada ostvarujes prihod od iznajmljivanja soba. 

Link to comment
Just now, Tpojka said:


 

 


Na dobrom smo putu.
Ajde ovako:
Ti zakupiš 80 kvadrata za $1000 i iznajmiš 60 kvadrata za $1000.
Kako nema razlike? Da bi bila utvrđena trebalo bi da prijaviš biznis model, zar ne?

 

 

Tu bi bilo zarade da iznajmim i tih 20 kvadrata i onda bi bilo i viska, i zarade i prihoda i profita.

Medjutim posto tih 20 kvadrata nisu iznajmljeni onda nema nicega od svega navedenog.

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Da ne izdajes sobe, da li bi mogao da odbijes troskove kirije kad prijavljujes porez? Odgovor je NE.

 

Ako to ne mozes da uradis u tom slucaju, ne mozes ni kada ostvarujes prihod od iznajmljivanja soba. 

 

Kakav prihod ostvarujem? U kom obliku taj prihod postoji? Posto svakako ne postoji u obliku novca u mom dzepu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...