Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 12/20/2017 at 2:30 AM, peralozac said:

Noskiču, sve najbolje u Novoj godini uz mali poklon - besplatan savet od mog knjigovođe. Umesto mašnice primeti da figuriraš kao prijatelj :)

 

Hi Pero Ložaču,

 

I contacted the ATO in relation to your friend's question and was advised that if the rent is received periodically such as fortnightly or monthly it would have to be reported as income, but if received as a lump sum it would not have to be reported.

 

If the first scenario applied and he had to declare the rent as income it would be reported as other income and not as rent since he is not the house owner and he would not be able to claim any deductions.

 

Kind regards,
Knjigovođa


On Juče, Pera Ložač wrote:

 

Hi Knjigovođo,

 

Hope you are well.

 

I have a quick question - I have a friend who is renting a house (he is not the house owner) and also subletting one of the rooms. Is he required to declare the rent he receives from his subtenant as income to ATO?  

 

Kind regards,
Pera Ložač

 

noskich bog trolova, dobija sve za badava

 

prvo ne placa hranu jer se snalazi po kraju

onda ne placa kiriju jer se snalazi po kraju

sad ne mora ni knjigovodju da placa, jer dobija besplatne savete od tudjih knjigovodja 

Link to comment
3 minutes ago, Zverilla said:

sad ne mora ni knjigovodju da placa, jer dobija besplatne savete od tudjih knjigovodja 

 

Isto mi palo na pamet kad je okačeno. 
Eto mu odličan poklon za rodj. :sleep:

Link to comment

Zato obozavam AU.

Nema sanse da jure pilichare poput majstora, azijakih restorana, automehanicara, Noskicha...zbog par iljada neplacenom poreza godisnje.

Neka gorepomenuti samo zive u iluziji kako prcaju sistem a zadovoljavaju se mrvicama koje ostanu od legalnog biznisa.

Link to comment
9 hours ago, Moracikus said:

Zato obozavam AU.

Nema sanse da jure pilichare poput majstora, azijakih restorana, automehanicara, Noskicha...zbog par iljada neplacenom poreza godisnje.

Neka gorepomenuti samo zive u iluziji kako prcaju sistem a zadovoljavaju se mrvicama koje ostanu od legalnog biznisa.

Njemu supruga ne radi, a ovamo šalje novac ocu u Tajlandu? plus sada ima bebu, dakle radi mu suspruga na crno a ovamo uzima poreske olakšice na bebu i suprugu, sada mi je jasno zašto veliki aktivista protiv plutokratije, vegan i budista je odlučio da ima dete, da bi dobio popust na porez!!! OMG, umireeeem.

Znači kada dođem u AUS prvo da zatrudnim?

Link to comment

big fucking deal sto noskich gleda da zakine par dolara australijskom poreskom, nije nista ni bolji ni gori od svih ostalih australijanaca koji ce to isto pokusati.

 

a sve njih da stavis na kamaru, razlika za poresko je manja nego kad neka velika korporacija mudro i nadasve legalno izmuva porez (recimo apple sa njihovim isisavanjem novca u poreske rajeve, a sve na ime licenci i fantomskih usluga)

 

iritantno je sto on tu svoju aktivnost predstavlja kao nesto sasvim ispravno, a sebe kao poreskog aMdjela.

 

 

Link to comment

tako on gleda da zakine i trgovcima na pijacama, i za avionsku kartu mu teško da doda 200 bahta...a bogami, nema foruma gde ljude odlaznike za AUS pokušava da ubedi kako je jako loša situacija u australiji, grcate u problemima.

Link to comment
On December 23, 2017 at 4:39 AM, MilenaS said:

Ajde ljudi, stvarno ovo je malo degute čija supruga je lezbejka... nema smisla o tome govoriti.

Zajebavas nas, jelda? Ti prva potežes priču o ženama, tračaris ovde i baljezgas na milion strana samo o tome, njegova žena ovo, a on ono, neka džaftarenja, i sad kao nemojte nije u redu :laugh:

Link to comment
51 minutes ago, palikaris said:

Zajebavas nas, jelda? Ti prva potežes priču o ženama, tračaris ovde i baljezgas na milion strana samo o tome, njegova žena ovo, a on ono, neka džaftarenja, i sad kao nemojte nije u redu :laugh:

pa to da li je lezbejka i tako privatne stvari, mislim degute je,

a ovo da laže za porez sigurno, jer sam priča nepovezanu priču.

Link to comment
On 23/12/2017 at 6:17 AM, noskich said:

 

 

 

To sto ja imam benefit da zivim besplatno u kuci je placeno trudom da se kuca iznajmi, opremi namestajem o mom trosku, poveze na sve rezije, cisti i odrzava, nalazi cimere i resava probleme. Svi rizici shtete nanete kuci i namestaju, praznih soba, odrzavanja kucnog reda... su moji. Cimeri se pojave, placaju kiriju i odu. Nikakve rizike ni obaveze osim placanja kirije i postovanja kucnog reda nemaju.

Ko misli da mu to odgovara neka proba pa vidi. Potpuno legalno i legitimno. 

 

e pa sto nisi odmah na pocetku to ovako objasnio jer ovo meni zvuci OK :) j

Link to comment

Realno, ne boli nikog sve dok ti ne kenja kako on živi najispravnije, a od poreza ima “samo posete lekaru opšte prakse”. Dok od istog poreza ubira platu, a ovamo još vara za porez. Svako ima svoja posla, ali još nisam nikoga video da je toliki hipokrita i prevarant.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...