Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

4 minutes ago, noskich said:

 

Tu bi bilo zarade da iznajmim i tih 20 kvadrata i onda bi bilo i viska, i zarade i prihoda i profita.

Medjutim posto tih 20 kvadrata nisu iznajmljeni onda nema nicega od svega navedenog.

 

Ali zarada je itekako evidentna jer ti porodaješ nešto po skupljoj cijeni od one po kojoj si to kupio.

Dio koji je iznajmljen cimerima (tebe, po tržišnoj vrijednosti) košta $800 a ti ga prodaješ za $1000.

Link to comment
6 minutes ago, ObiW said:

Da ne izdajes sobe, da li bi mogao da odbijes troskove kirije kad prijavljujes porez? Odgovor je NE.

 

Ako to ne mozes da uradis u tom slucaju, ne mozes ni kada ostvarujes prihod od iznajmljivanja soba. 

jesi ovo procitao u bibliji ili talmudu? ti pricas kao da je to neki kosmicki zakon:laugh:

Link to comment
4 minutes ago, noskich said:

 

Kakav prihod ostvarujem? U kom obliku taj prihod postoji? Posto svakako ne postoji u obliku novca u mom dzepu.

Kako ne postoji? Pa ostaje ti u džepu iznos kirije koji ne plaćaš i stavljaš u slamaricu svakog meseca.

Link to comment
5 minutes ago, Krošek said:

@ radisa

a realno kao da je bitno i da razume i da ne razume, njegova privatna stvar i nadleznih vlasti. dajte prekinite s tim

to bi bilo tako da on to nije uveo kao temu na forumu

odkud bi uopste neko znao da li noskic zivi sa cimerima, uzima pare od njih i ostalo da on o tome nije pisao i predstavio kao nekakav vid uspeha.

i onda kad mu se odgovori na to to postaje  njegova privatna stvar?

 

slicno kao i sa porodicom yoyogija ranije. covek sam uvede clanove porodice kao temu, sta vise kaci njihove fotografije kao dokaz nekakvog svog statusa, forumasi se osvrnu na njegov odnos prema porodici na forumu i onda nekako dodjemo do toga da se forumasi bave yoyogijevom porodicom. ma vazi

Link to comment
3 minutes ago, Tpojka said:

 

Ali zarada je itekako evidentna jer ti porodaješ nešto po skupljoj cijeni od one po kojoj si to kupio.

Dio koji je iznajmljen cimerima (tebe, po tržišnoj vrijednosti) košta $800 a ti ga prodaješ za $1000.

 

Moj benefit da zivim bez placanja rente se ne moze definisati kao zarada.

Link to comment
7 minutes ago, noskich said:

 

Moj benefit da zivim bez placanja rente se ne moze definisati kao zarada.

 

Mislim da je ovo rješenje zagonetke, već sam naveo bar dvaput k'o pretpostavku od koje (pogrešno) nismo krenuli.

 

Edit: osjećam se k'o da sam izrudario BTC :D

Edited by Tpojka
Link to comment
18 minutes ago, pbg12345 said:

postoji u obliku novca

a to sto si ga ti iskoristio da prosledis vlasniku stana za svoj deo kirijie, ne menja cinjenicu da si zaradio

kao sto to ne menja ni ono gore sto ponavljas kako si za tu zaradu ulozio odredjeni trud "namestio kucu, nasao cimere, popravljas vodokotlice (ili ipak ne? )" itd, da ne ponavljam vec tvoje reci

 

Netacno, ne postoji u obliku novca ni u jednoj transakciji, ni izmedju mene i gazde, ni izmedju mene i cimera.

Ja sam samo propusna cev. Iznos X ni u jednom trenutku nije moje vlasnistvo. Kada placam kiriju gazdi onda je to trosak, kada potrazujem tu kiriju od cimera onda je to potrazivanje troskova.

Link to comment



 
Koji je to market rate 150 dolara za spavacu sobu u Sidneju? 
 
Evo mape iz 2015 godine. Cene su od onda otisle na gore ihahaj. Moji cimeri placaju ispod trzisne cene pa makar 20%.
Soba u Auburnu je bila 223 dolara jos 2015 godine: https://flatmates-res.cloudinary.com/t_blog/v1447644464/kss7q4v0uywloc09wmgp.pdf
 
gjevxuwnq8pnjdrgejds.png&key=fc3027457711f78700c37735cffc189e117103e5093feb8c531fd45606606235
 
Ti u Sidneju zivis i dobro znas kakve su cene tako da ovo sto radis sada je tendenciozno podmetanje.
Isto kao sto podmeces da ja hocu "hleba preko pogace" sto necu ceo zivot da dva sata putujem do posla u jednom pravcu a ti zivis na 15-ak minuta od posla.
U tim krajevima gde sam ja ziveo i gde zivim ti, moj stojko i ostali ne bi nikada ni rentali, a kamoli kupili. Yoyogi je napisao na sta to lichi.


Uh bre al si zapenio, polako ponavljaš se malo. Rekao sam pogače preko 'leba, znači čeka te nešto bolje kad prođeš čistilište.

Evo ti četvorosobna kuća za tu kintu baš u tvom komšiluku:
https://m.realestate.com.au/property-house-nsw-auburn-417046254
Naučio si se cjenkati u aziji, spusti na $600 i - tvoja je.

A ovo tvoje izdavanje me ne zanima, ni prvi ni posljednji koji se tim bavi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Netacno, ne postoji u obliku novca ni u jednoj transakciji, ni izmedju mene i gazde, ni izmedju mene i cimera.

Ja sam samo propusna cev. Iznos X ni u jednom trenutku nije moje vlasnistvo. Kada placam kiriju gazdi onda je to trosak, kada potrazujem tu kiriju od cimera onda je to potrazivanje troskova.

Razumem gazdu da ga zabole ko koliko ucestvuje u kiriji, a da li cimeri znaju koliko iznosi kirija koju dajes gazdi?

Link to comment
5 hours ago, Krošek said:

koga boli kurac?

 

dajte pustite coveka

 

Jbg, isti čovek potroši xy postova objašnjavajući kako je u Australiji nenormalno zima i onda sâm okači sliku u kojoj su ljudi oko njega u majici kratkih rukava. :) Naravno koga boli q za bilo šta, ali kome smeta neka pravi blog i drži monologe, čemu forum?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...