Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

odmorometrija

noskič se odmara čitavu godinu a plaćaju ga

znači noskič je i tu ispao sposobniji

uzalud vam trud i gomila vas

da li ste štovali tako revnosno zakone sfrjota ili srbije?

Link to comment
1 minute ago, bradilko said:

odmorometrija

noskič se odmara čitavu godinu a plaćaju ga

znači noskič je i tu ispao sposobniji

uzalud vam trud i gomila vas

da li ste štovali tako revnosno zakone sfrjota ili srbije?

 

to, bradilko u centar! komunizam je zapravo hvatanje krivine i zajebavanje države uz parolu "boli me kurčina dok je tu pasuljčina"

Link to comment
On 12/21/2017 at 5:09 AM, ObiW said:

Jojo je Čak Noris PPPa... preobracuje lezbejke, tera mobilne da pinguju satelite...

Nije samuraje Čak Noris nego Old Šeterhend - ubija bizone pesnicom, a prijatelj je i sa Nšo Či.

 

On 12/21/2017 at 11:33 PM, Leia said:

Sta je sad tu spektakularno otkrice? Bisexual zena, cudna mi cuda.

Ništa, ne sporim da ima i takvih, samo cenim da je takvih koje naknadno menjaju tim za koje su zaigrale baš malo, na osnovu posmatranog uzorka u okolini koji nije mali. Dopuštam da je na Tajlandu teže da dve mame podižu dete, pa postoji podstrek da se udajom za dolarski džep dođe do deteta i da time atraktivnost samurajea znatno poraste, svejedno volontiranje kao medicinski brat ...

 

23 hours ago, pt 2.0 said:

IAEA ne propisuje procedure, već sigurnosne standarde i uputstva koja nisu pravno obavezujuća ni za jednu zemlju članicu. Međutim, mora se dodati da postoje "soft" mehanizmi koji obezbeđuju da se ti standardi u principu poštuju globalno.

Svaka zemlja za sebe propisuje zakonsku regulativu koja se odnosi na nuklearnu i radijacionu sigurnost i bezbednost. To nema veze sa IAEA - ova organizacija nikome ne propisuje zakone!

Uopšteno govoreći, na globalnom planu postoji samo 1 međunarodno-pravni instrument koji se tiče nuklearne sigurnosti, a to je Konvencija o nukl. sigurnosti, koja jeste pod okriljem IAEA, odnosno njen depozitar je IAEA. Ova konvencija, međutim, ima podsticajni karakter, što znači da, za razliku od nekih drugih, nema kaznene odredbe. Njeno sprovođenje svodi se na "peer-review machanism", odnosno na uzajamno pregledanje nacionalnih izveštaja od strane drugih zemalja, podeljeno po grupama.

 

 U Japanu važe i sprovode se nacionalni zakoni koje oni donesu u ovoj oblasti.

Što se tiče toga da je regulator bio u kompaniji pre havarije - to nije tačno. Moraš imati u vidu da su obaveze operatora NE u ovoj branši ogromne u pogledu obezbeđivanja sigurnosti. Takođe su u većem delu sveta operatori NE oni koji snose isključivu odgovornost za nuklearne štete. Regulator je tu da postavi zahteve, izda licencu, a inspekcija je tu da proverava da li se radi prema dobijenoj licenci.

Nije reč o tome da je u Japanu operator NE preuzeo ulogu regulatora, već da je regulatornih tela bilo dosta i da je struktura bila malo nejasna.

Stucajem okolnosti, lično poznajem i g. Amana i nekoliko ključnih ljudi koji su u radnim grupama radili izveštaj o Fukušimi. Delove izveštaja sam, naravno, pročitala i učestvovala na različitim sastancima gde se on analizirao i prezentovao.

Kolege iz Slovenije takođe poznajem, doduše ne one iz Krška, već one koji regulišu rad ove NE.

Nisi dobro razumeo zaključak Amana i ono što su ti Slovenci rekli: moja tačka 3 jeste direktno problem Japanaca (mada po tome da nemaju dovoljno nezaviano i efektivno regulatorno telo uopšte nisu izuzetak u svetu!), ali tačka 4 nije postojala kao globalni zahtev pre Fukušime (govorim o tome da prilikom izrade različitih scenarija za analize koje se rade u vezi sa mogućim nuklearnim akcidentima nije bilo uobičajeno da se superponiraju faktori zemljotresa i cunamija. Nakon Fukušime to je postao zahtev.)

Ja tvoju stručnost i upoznatost s temom ne dovodim u pitanje. Pokušavam da se operem za labav jezik u prvom postu u kome sam pomenuo laičku posetu NE Krško, i uveren sam da sam onaj deo zaključka g. Amana koji sam citirao vrlo dobro razumeo - čovek je vrlo diplomatski sažeo da neki faktori koji su doveli do havarije u Fukušimi nisu unikatni za Japan. To u prevodu znači da većina faktora koji su doveli do havarije jeste unikatna za Japan, i da na nekom drugom mestu do havarije ne bi došlo (kao što tvrde Amerikanci iz Karnegijeve fondacije). Što se tiče tvoje tačke 4, onaj Karnegijev izveštaj na koji sam postavio link je vrlo detaljan u  tome kakvi su standardi zaštite u drugim zemljama, posebno je interesantan deo koji opisuje nivo zaštite tajvanskih reaktora smeštenih u sličnoj geografiji kao japanski, pri čemu su sami reaktori napravljeni po skoro identičnom modelu kao reaktori u Fukušimi, plus za kakvu se verovatnoću katastrofalnog događaja (u smislu frekvencije, tj. na koliko godina se očekuje jedan takav) zaštita projektuje u Evropi u odnosu na to kakva je bila u Japanu.

 

Što se tiče poznavanja slovenačko-hrvatskih regulatora, jedan od tri najjača utiska koja sam ja poneo iz posete elektrani je to koliko se u njoj trude (tj. moraju) da zadovolje zahteve regulatora, koji su im važniji od zahteva vlasnika/investitora. Drugi je onaj zbog koga sam posetu pomenuo ovde - promena procedura nakon Fukušime koja daje više prostora za delovanje lokalnom timu (ovoga se ne sećam baš dobro, čini mi se da je onaj deo sa neodgovarajućim kontaktima sa doveženim rezervnim dizel generatorima nešto što se eliminisalo, tj. da je obavezna funkcionalnost rezervnog izvora energije znatno duža). Treći (i najjači) utisak iz posete mi je bio da je da je iz čitavog mog radnog i životnog iskustva u Srbiji konstrukcija i održavanje jedne NE u Srbiji nemoguća, a da je kojim slučajem bila moguća, do rata i krvavog raspada Jugoslavije devedesetih ne bi došlo.

 

6 hours ago, magi said:

G&S i pt 2.0 jel se taj lik direktor NE zatvorio u kanc ili nije? Cini mi se da je to kljucno.

Nije bio direktor NE već te velike firme koja je vlasnik više NE, jeste se zatvorio u sobu a od njega jesu zavisile odluke o delovanju - to je ovde tad bilo uredno na TV, ne znam da li se sećaš. Po ovome što pt 2.0  piše izgleda da nije (ključno), meni je to tad upalo u oči.

 

5 hours ago, Moracikus said:

Srecni praznici ljudi.

Stvarno je sjajan osjecaj kad imas pred sobom mjesec dana odmora.

Hvala. Eksploatatoru jedan :39_angry:.

 

2 hours ago, peralozac said:

Srećni! :)

Kakav veseo klip - nisam i mao pojma za ovo dok deca nisu došla iz škole pevušeći ...

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
smisao - dodat tekst u zagradi
Link to comment
Just now, Gojko & Stojko said:

 

Ništa, ne sporim da ima i takvih, samo cenim da je takvih koje naknadno menjaju tim za koje su zaigrale baš malo, na osnovu posmatranog uzorka u okolini koji nije mali. Dopuštam da je na Tajlandu teže da dve mame podižu dete, pa postoji podstrek da se udajom za dolarski džep dođe do deteta i da time atraktivnost samurajea znatno poraste, svejedno volontiranje kao medicinski brat ...

 

 

 

 

Ma više je Tomboya i Dija, lezbejskih parova nego ladyboy ljudi. generalno su ladyboyi na nivouu statističke greške. Dok tomboja imaš svuda.

Link to comment
6 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

Ništa, ne sporim da ima i takvih, samo cenim da je takvih koje naknadno menjaju tim za koje su zaigrale baš malo, na osnovu posmatranog uzorka u okolini koji nije mali. Dopuštam da je na Tajlandu teže da dve mame podižu dete, pa postoji podstrek da se udajom za dolarski džep dođe do deteta i da time atraktivnost samurajea znatno poraste, svejedno volontiranje kao medicinski brat ...

 

 

Doktore, kako je biti lezbejka?

 

Inace nekad se na ovom forumu rutinski banovalo za razglabanje o tudjem privatnom zivotu i familiji, a sad su i moderatori zapitani oko definicije fenomena hajke.

Lose vam je to momci, lose... Svi na kurs kod Hosta pa onda da pricamo :16_relieved:

Link to comment
3 minutes ago, Leia said:

Doktore, kako je biti lezbejka?

 

Inace nekad se na ovom forumu rutinski banovalo za razglabanje o tudjem privatnom zivotu i familiji, a sad su i moderatori zapitani oko definicije fenomena hajke.

Lose vam je to momci, lose... Svi na kurs kod Hosta pa onda da pricamo :16_relieved:

 

prvo na transgendere, a sada i na lezbejke... šta je sledeće? deca?

Link to comment
43 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Što se tiče poznavanja slovenačko-hrvatskih regulatora, jedan od tri najjača utiska koja sam ja poneo iz posete elektrani je to koliko se u njoj trude (tj. moraju) da zadovolje zahteve regulatora, koji su im važniji od zahteva vlasnika/investitora. Drugi je onaj zbog koga sam posetu pomenuo ovde - promena procedura nakon Fukušime koja daje više prostora za delovanje lokalnom timu (ovoga se ne sećam baš dobro, čini mi se da je onaj deo sa neodgovarajućim kontaktima sa doveženim rezervnim dizel generatorima nešto što se eliminisalo, tj. da je obavezna funkcionalnost rezervnog izvora energije znatno duža). Treći (i najjači) utisak iz posete mi je bio da je da je iz čitavog mog radnog i životnog iskustva u Srbiji konstrukcija i održavanje jedne NE u Srbiji nemoguća, a da je kojim slučajem bila moguća, do rata i krvavog raspada Jugoslavije devedesetih ne bi došlo.

 

Nije bio direktor NE već te velike firme koja je vlasnik više NE, jeste se zatvorio u sobu a od njega jesu zavisile odluke o delovanju - to je ovde tad bilo uredno na TV, ne znam da li se sećaš. Po ovome što pt 2.0  piše izgleda da nije (ključno), meni je to tad upalo u oči.

nemam profesionalnu sujetu te vrste, pa ništa od ovoga što pričaš ne doživljavam kao nekakav atak na stručnost :D.

 

stvari su tu da se sagledaju i osvetle iz više uglova, kao i da se o njima diskutuje na osnovu kompletnih informacija.

i dalje se ne slažemo oko toga šta je g. Amano hteo da kaže. ja sam najjasnije što mogu 2x napisala o čemu je reč, ne bih dalje o tome.

za ovog vlasnika kompanije koji se zatvorio u sobu prvi put čujem od vas, i nemam saznanja da je bilo šta od EPR stajalo zbog nekog tamo vlasnika.

odluke o postupanju na nivou zemlje, ili čak regiona (a koje se tiču vanredne situacije) sigurno ne donosi on. izvršne odluke za lokalna dešavanja na sajtu NE koliko znam donose direktori, a na osnovu EPR planova, ali to nas vrti u krug priče čiju sam suštinu već iznela. što je zanimljivo novinarima meni najčešće nije ukoliko znam o čemu se radi.

 

zanima me odakle ti ovaj zaključak boldovan gore?

 

 

Link to comment
46 minutes ago, Leia said:

Mozda neko treba pod stare dane da ti objasni i sta je trollovanje? :)

 

gospode bože, možda to kad mene vređaju a ja ne odgovaram na uvrede?

Link to comment
4 minutes ago, teacher said:

 

gospode bože, možda to kad mene vređaju a ja ne odgovaram na uvrede?

Ok evo revidiram, nije Host jedini smeker na forumu. Budu to i drugi, kada hoce.

Link to comment
On 21/12/2017 at 6:31 PM, Random said:

Uh kako vas ne mrzi.

Naravno da je ostvario zaradu, ako recimo plaća gazdi $600, a od 3 stanara naplati po $200 svakome za četvorosoban stan/kuću. Market rate za 1 spavaću sobu je $150, znači ostvarena je zarada. Može on to da nazove uslugom traženja, ali od te usluge bi trebao da odbije troškove traženja i da sve prijavi. Samo što je ovo noskichevo kap u moru u odnosu na utaje i sivu ekonomiju svuda oko nas. Mada kapiram da je principijelnost u pitanju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Koji je to market rate 150 dolara za spavacu sobu u Sidneju? 

 

Evo mape iz 2015 godine. Cene su od onda otisle na gore ihahaj. Moji cimeri placaju ispod trzisne cene pa makar 20%.

Soba u Auburnu je bila 223 dolara jos 2015 godine: https://flatmates-res.cloudinary.com/t_blog/v1447644464/kss7q4v0uywloc09wmgp.pdf

 

gjevxuwnq8pnjdrgejds.png

 

Ti u Sidneju zivis i dobro znas kakve su cene tako da ovo sto radis sada je tendenciozno podmetanje.

Isto kao sto podmeces da ja hocu "hleba preko pogace" sto necu ceo zivot da dva sata putujem do posla u jednom pravcu a ti zivis na 15-ak minuta od posla.

U tim krajevima gde sam ja ziveo i gde zivim ti, moj stojko i ostali ne bi nikada ni rentali, a kamoli kupili. Yoyogi je napisao na sta to lichi.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...