Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

40 minutes ago, Moracikus said:

Stan, privatno osiguranje i 4000 AUD mjesecno, Chatswood, NSW?

Da ili Ne?

sad cu ja da ti odgovorim za noskicha: ne, jer on vec ima plan(tm) u kom mu treba sto vise kesha u roku od odma', da bi posle mogao malo i on da bude plutokrata u tajlandu i izrabljuje jeftinu radnu snagu 

Link to comment

To je plata na kojoj sam bio u Sidneju 1993.

To (4,000AUD) je plata koju imaju u Tajlandu ljudi sa završenim fakultetom posle 5-6 godina staža. Moj kolega je 2004. (tada je imao 30 godina) kupio kuću i eno ga živi k'o bubreg u loju sa ženom i dvoje dece. Nonthaburi, Bangkok, sa druge strane Chao Praya reke, kao Zemun od Beograda.

Sekretarice (recepcionerke) u firmama u Bangkoku su na minimum 400 EUR. A zaposlenost totalna, nema nezaposlenih u državi.

Od te "jeftine" radne snage u Thai, njih jedva jedan milion godišnje, ma ako i toliko, dođu kao turisti u Japan. Evo te namučene omladine, juče uživaju u jesenjim bojama u Tsurumai parku, Nagoya.

2017tsurumai01.jpg.4ab63d94dcc7ec3ac5eb549a84beb61d.jpg

Nit' su tetovirani nit' pišaju u fontane. 

Koliko iz Srbije godišnje ode u Tajland? 20? 50 njih, na bekpekerisanje i sub-turizam (narodski: slepačenje)?

Pisale novine, jedne godine išla Lepa Brena.  Velika vest za palančugu, kao kada je Jovanča iz Jagodine išao na put oko sveta.

Edited by Yoyogi
Preokrenuta slika
Link to comment

Ma Thai i Japan su zakon.

Drzave po mjeri covjeka.

Mene samo intresuje da li bi doticni zivio u Chatswoodu sa placenim 2sobnim stanom i privatnim zdravstvenim za 4000 baka mjesecno.

Nije raj kao u Bankoku jbg ali nije ni Sydney tako los.

Link to comment

Saće on da ti odgovori.

 

Za druge koji čitaju, privatno osiguranje je 180-220$ mesečno. Za plaćeni stan nikada ranije nisam čuo, osim ako firma iznajmi apartman da tu smesti nekoga na dužem službenom putu ili da ga koriste različiti ljudi kako rotiraju kroz neku ulogu na nečemu što firma radi.

Plaćeni stan bi bio 2,000$ mesečno osim ako nije nešto "life style". Da se plati stan neto 2,000$ mesečno treba zaraditi skoro 3,000$ bruto. Promenio se porez od mojih dana, tako je nekada bilo. Sve u svemu, ta ponuda je nekih 105-110K godišnje svezajedno.

Link to comment
9 hours ago, Yoyogi said:

Koliko iz Srbije godišnje ode u Tajland? 20? 50 njih, na bekpekerisanje i sub-turizam (narodski: slepačenje)?

 

da li su slepci samo bekpekeri iz srbije, ili i oni iz (recimo) japana?

#pitamzadruga

Link to comment
On 11/7/2017 at 6:56 PM, noskich said:

Of the 229 Sydney postcodes analysed, Auburn emerges as the postcode that's home to lowest average individual taxable income.

Auburn je jedno užasno predgrađe. Ako si se tu nastanio, dobro je da rentuješ, lako ćeš da izađeš. Najniži oporezovani prihod, normalno, sve razbojnici i lopovi. Ček samo Blacktown, glavna ulica, od radnji sve zalagaonica do zalagaonice, pokradena roba, Libanci.

U Auburn, reče jedan stanovnik za novine, pištolji su kao mobilni telefoni, svako ima bar jedan. Tu je sedište "Bandidos", libanskih bajkera, imaju ulične obračune kao iz doba Eliota Nesa gde i slučajni prolaznik dobije tane.

 A i tradicionalno je bio hrvatski kraj. Jedan naš, kupio tamo kuću 1994. Nije bilo nekih problema dok mu deca nisu pošla u školu. Onda, svaki dan se vrate uplakana, "oni nama majku ćetnićku". Morao je da se odseli.

Link to comment
On 11/7/2017 at 8:52 PM, JozoMujica said:

 

Tajland (bar ono sto sam ja video) je beda i sirotinja na sve strane, svi su na prodaju i sve je na prodaju za sitne pare.

Ima oblakodera, ima dobrih saobracajnica, ali dzaba kad spavaju po lokalima u kojima rade, ulici i pod mostovima dok im se pacovi motaju po samom centru Bangkoka. Sve je podredjeno turizmu, a ogroman broj populacije zivi ispod svih (pre svega higijenskih) standarda.

Haha, pa gde si to bio? Ako si bio, džabe si bio, nisi imao pojma gde si.

Ovo je već golim okom vidljivo: Thai nije više siromašna zemlja. Niti jeftina.

Ovo vozilo, Toyota Vigo, pravi se u Thai i masovno je na ulicama. Toyota u Srbiji proda 2,300 novih vozila godišnje, u Thai toliko naprave za jedan dan.

2017fortuner01.jpg

Ovo je provincija, ekvivalent Žitoradje ili Babušnice, ne voze ih pojedini kriminalci nego seljaci, masovno

Nova kola, laki krediti

2017fortuner02.jpg

Vidi koliko ih ima, slučajna slika sa puta u Thai provinciji

2017fortuner03.jpg

Ovde mi je izgledalo kao da ih fabrički vozači voze na isporuku, i iz mog smera i iz suprotnog

2017fortuner04.jpg

Ako je nezaposlenost u Thai bliska nuli, još farmeri ta kola kupuju kao radne mašine (mali porez) to moze da pomogne da objasni pojavu.

Link to comment
11 hours ago, Yoyogi said:

Koliko iz Srbije godišnje ode u Tajland? 20? 50 njih, na bekpekerisanje i sub-turizam (narodski: slepačenje)?

Pisale novine, jedne godine išla Lepa Brena.  Velika vest za palančugu, kao kada je Jovanča iz Jagodine išao na put oko sveta.

Moj otac je išao iz Beograda na odmor na Tajland pre skoro 30 godina od onoga što je zaradio poštenim radom, i ostajao po 20 dana u najboljim hotelima na Puketu, sa sve dočekom Nove godine u hotelu. Posle toga je išao barem još tri puta, dok mu nije dosadilo da se cima 20 i kusur sati po aerodromima da bi po četvrti put video istu stvar. 

Ja sam išao na Tajland pre tačno 24 godine, sa sve babom, i bili smo 20 dana u Bangkoku i Pataji, takođe sve od pošteno zarađenih para u Beogradu/Srbiji. Nakon toga sam obišao više od 25 drugih zemalja, i mogao bih sutra da opet uplatim odmor na Tajlandu (ili bilo kom drugom delu sveta) u bilo kom pristojnom hotelu, osim najluksuznijih, od para koje žena i ja zaradimo poštenim radom u Srbiji. To ne radim jer imam hrpu obaveza u Beogradu i troje male dece. Pri ovome, ja nisam niko poseban, osrednji advokat u osrednjoj advokatskoj kancelariji, dok je moja žena lekar specijalista zaposlena u državnoj bolnici.

Na prvu loptu znam da ti nabrojim barem 30 ljudi iz Srbije, koji bi od svog rada sutra mogli da putuju na odmor na Tajland, ali to ne rade iz mnogo razloga - najviše zbog obaveza, udaljenosti Tajlanda od Srbije i zbog toga što bliže ima mnogo dobrih destinacija. Ipak, putuje se na druga mesta - iz moje bivše firme dve koleginice su letovale na Zanzibaru ove godine, moj šef svake godine letuje u Sen Tropeu, dve moje sadašnje koleginice su ove godine išle na Floridu, odnosno Kanarska ostrva. Sve to od poštenog rada u Srbiji, a nismo ni tajkuni, ni političari, ni estrada, ni kriminalci.

Stoga, malo manje arogancije u odnosu na Srbiju, nismo baš svi koji živimo ovde paradajz turisti koji žive za to da se 8 dana godišnje nabiju u memljivi apartman u Pefkohoriju nakon 10 sati vožnje autobusom (pri čemu ni na koji način ne osuđujem ni te ljude koji nemaju za bolje, ja sam samo imao više sreće od tih drugih). E sada, da li ti stvaranjem takve slike o Srbiji lečiš neke svoje demone, to samo ti znaš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...