Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 

 

noskich neće da prizna da se zajebao svojim izborom ulaganja - kupovinom jeftine kuće u kvinslendskoj zabiti za keš umesto da kupi stan/kuću na kredit u Sidneju (na udaljenju od centra približnom gde sad živi) u poslednjih pet godina sa rekordno niskom kamatom, puno manjom od godišnjeg rasta vrednosti te nekretnine, koju bi u svakom momentu mogao da proda. Uz to je ispušio za vladin first home buyers grant koji se daje samo onima koji kupuju stan/kuću da u njoj žive (a on je kupio da izdaje), koji je u vrednosti do 25000$.

Pa da, ovo sam čula iz prve ruke od porodičnih prijatelja australijanaca, što je najgore ona stvarno ne radi a on je običan zanatlija, tattoo artist, 

tako su mi nerealne ove procene noskicha i plašenje ljudi,

a pritom smo saznali da mu supruga ipak radi i da je iskreširao za kuću u tom Kvinslendu.

Link to comment

Imam HR (Human Resources) responsibility "hire and fire" staff.

 

Kada god sam dobio nečiji CV, posle pregleda, uvek sam posebno gledao "Interests".

 

Čim vidim da je neko padobranac, surfer, kajakaš na divljim vodama, sportista, ako su im kvalifikacije uporedive, čak i -1, uvek sam zapošljavao takve.

 

Takvi ljudi znaju, uz stručnost, da nikada nikoga ne optužuju i niko im nije kriv.

Link to comment

Sa $190k mozes celu WC sholju da pozlatish, ne samo onaj deo na kome se sedi (i poklopac)...

 

Takve egzibicije prepustam velikim igrachima poput Draganceta koji ne moze bez pogleda na okean sa "mnogo prostora".

Ako doguram do 190K zadovoljicu se sa dve spavace sobe, a i kotlic cu da zamenim  sa ovim Japancem:

 

Link to comment

Imam HR (Human Resources) responsibility "hire and fire" staff.

 

Kada god sam dobio nečiji CV, posle pregleda, uvek sam posebno gledao "Interests".

 

Čim vidim da je neko padobranac, surfer, kajakaš na divljim vodama, sportista, ako su im kvalifikacije uporedive, čak i -1, uvek sam zapošljavao takve.

 

Takvi ljudi znaju, uz stručnost, da nikada nikoga ne optužuju i niko im nije kriv.

 

Sto si vec ponovio X puta.

Ja sam u Srbiji kada sam napunio 18 godina i nije mi vise trebala dozvola roditelja koju inace nikada ne bih dobio, uzeo ustedjenih stotinu eura i otisao sa lokalnim avio-klubom na mali privatni aerodrom u Paracinu da iskacem iz aviona. Imalo se za dva skoka. To je bilo sto je. Za vise nije bilo.

Edited by noskich
Link to comment

Je l' znas nekoga da radi za 60k (bruto)? Da ima nesto od skole i taj rad?? 

 

Znam na drugom poslu u skladishtu koliko volis. Za manje od 60k.

Edited by noskich
Link to comment

Dok smo bili na Forumima i ti i ja, bio si dobrovoljac da radiš neke Excel spreadsheets za nekoga, za džabe. Kao sekretarica.

Radio si za džabe, samo da dobiješ neko iskustvo.

 

Kako si odatle dostigao (od muške sekretarice) da postaneš profesionalac u bilo čemu?

 

To se u realnom svetu ne događa.

 

Možda u tvom svetu.

 

Znaš šta, bio je jedan tip u Japanu koji je napravio biznis, tema je bila devojka koju je on zavoleo (a ona nije znala)i oddštampao j eknjižicu, sa svim postovima, zajedno sa smajlijima, prodata je bila u 120,000 primeraka.

 

To hoćeš?

Link to comment

U tom slučaju očekujem i ime popa i 'gdje služi'. Trebao bi znati da popovi i vjernici s obe strane Drine ne prelaze u tuđe teritorije . Bar je tako bilo nekad, ne znam jel došlo do svesrpskog pomirenja?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Bila pometnja onomad - kazem ja popu - daj da odvedemo decu da vide sto je lepa crkva u Lidcombu, Rusi su, ima da nas docekaju k'o svoje... 

Pop pocrneo u momentu - znash - kaze -  jesu rusi al' su 'staroverci'... Pa da sam onomad crk'o ne bi znao za foru... 

 

52457181.jpg

Link to comment

Je l' znas nekoga da radi za 60k (bruto)? Da ima nesto od skole i taj rad??

Pogledaj government poslove, na 120k su naučnici. Ne oni koji na LinkedIn stavljaju svoje snove.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...