Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Štucao sam nešto, kad ono, bio je i razlog: jedan od članova PPP mi reče da me na sajtu pominju.

 

Sport, svaki dan. Ćerka igra fudbal za svoju školu, pobedili su Osaku prošle subote, sledeće idu u goste, dva dana, sa spavanjem.

 

Ona ne zna, ja znam, šta broj 11 na dresu znači. Moj idol iz detinjstva i rane mladosti, Dragan Džajić, nosio je taj broj

 

2017rainsoccer02.jpg

 

Čak je postigla i jedini gol za taj dan

 

2017rainsoccer03.jpg

 

Pun život i promocija u stranoj zemlji (Japan). Ovo je malo, akademija za plivanje (4 godine), 4 baletska koncerta a poslednji sa solo tačkom. Karate (plavi pojas, crni će biti za 2 godine.

 

Živote, možeš li biti lepši od ovoga?

 

a koliko to košta? 

šalim se. to je to.

Link to comment

a koliko to košta? 

šalim se. to je to.

Košta - ništa. Osim da kao da iz tobolca izvlačim strele iz mog nekadašnjeg umeća fudbalu i prenosim na ćerku.

Košta nešto vremena a za koga na svetu ja treba da imam vreme nego za svoje dete.

Trošak je zanemarljiv, da je i veći, čak i da je značajan, ne bi me bilo briga. Dresove daje škola.

Kada se vidi šta dete dobija: aktivnost, team work, fair competition, friendships.

 

Ona i njene sposobnosti, šta zna i može i dokle može, to je to. Znaće svoja ograničenja (voleo bih, kao i svaki roditelj da ih bude što manje).

 

Kada se svet tako shvati, niko ti nije kriv nizašta.

Link to comment

@shan ja jesam na NZ ali prirodom posla sam tu i tamo često. Sve zavisi šta hoćeš od života. Ja, na primer, volim da živim pored mora uz lep pogled i dosta prostora i prirode za čopor dece. To što se vozim autom do posla 25-30 minuta je ništa u poredjenja sa Evropom. Za takav lifestyle u Sidneju bi ki trebala min $300k plata za familiju.

:ohmy:

 

A za nas samce bez dece?

Edited by Shan Jan
Link to comment

A evo sta u Tokiju, najvecem gradu na svetu moze da se kupi za pola miliona australijskih dolara.

Potpuno nova novcata kuca sa 4 sobe, 2 toaleta na 3 sprata. Za ove novce u Sidneju dobijas stan u losem predgradju oko 50 godina star, 2 (3 ako je bas lose lose predgradje) sobe, jedno kupatilo i toalet. Kvalitet gradnje bolje ne komentarisati.

 

I kako Japanci sa platama od 25-45 hiljada USD mogu ovo da plate? Lepo, depozit je 0, kamata je 1%.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...