Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Dok smo bili na Forumima i ti i ja, bio si dobrovoljac da radiš neke Excel spreadsheets za nekoga, za džabe. Kao sekretarica.

Radio si za džabe, samo da dobiješ neko iskustvo.

 

Kako si odatle dostigao (od muške sekretarice) da postaneš profesionalac u bilo čemu?

 

To se u realnom svetu ne događa.

 

Možda u tvom svetu.

 

Znaš šta, bio je jedan tip u Japanu koji je napravio biznis, tema je bila devojka koju je on zavoleo (a ona nije znala)i oddštampao j eknjižicu, sa svim postovima, zajedno sa smajlijima, prodata je bila u 120,000 primeraka.

 

To hoćeš?

Ne, u realnom svetu se ljudi radjaju kao profesionalci sa iskustvom I odmah zasedaju u fotelje. Nikakve pocetnicke pozicije ne dolaze u obzir.

Link to comment

Овдје ти видиш само порез који ти узму мјесечно. Када ти дође годишњи извјештај за порез видиш да ца. 11% из тог пореза иде за старосну, незапосленост, дио здравственог итд. Чини ми се око 12% иде општини, остатак региону и на крају ти је то око ца. 28% на годишњем нивоу. То је фиксно. Ако зарађујеш преко чини ми се 600.000 плачаш екстра порез држави. (није ми се дало гледати тачне стопе пореза, ако те интересује могу погледати на свом порезу на интернету) Што више зарадиш, више платиш, плус имаш олакшице због кредита, километраже и осталог што је загарантовано. Здравство је мало другачије организовано, болницу нико не плаћа, плаћаш доктора до ца 220 еура годишње и послије тога ништа више. Лијекове које употребљаваш више од три мјесеца су ти такође без плаћања кад напуниш ову квоту од 220 еура. 220 еура си исплатио након седам до осам посјета љекару или специјалисти. Наравно људи који немају довољно новаца држава се побрине да им то плати. Дјеца све бесплатно укључујући и зубара, лијекови се плаћају.

 

 

fala za info i za pojasnjenje - nisam znao da i tako mogu da se uzimaju pare od plate :)

 

al kad se vide detalji, i sta je pokriveno, onda je to sasvim ok na platu od 120k$

Edited by Zverilla
Link to comment

 

 

fala za info i za pojasnjenje - nisam znao da i tako mogu da se uzimaju pare od plate :)

 

al kad se vide detalji, i sta je pokriveno, onda je to sasvim ok na platu od 120k$

S tim sto on sve vreme pise o Norveskoj.

Link to comment

Takve egzibicije prepustam velikim igrachima poput Draganceta koji ne moze bez pogleda na okean sa "mnogo prostora".

Ako doguram do 190K zadovoljicu se sa dve spavace sobe, a i kotlic cu da zamenim sa ovim Japancem:

 

Možda ti je sasvim nezamislivo, ali dok ti sereš u kofu ili šta već radiš, ja sam na NZ stigao zbog životnog stila i zbog prostora, upravo da bih mogao da priuštim ono što ljudi u Sidneju, San Francisku ili Vankuveru plaćaju u visemilionskim ciframa, a ovde je to frakcija.

 

Jednom si me pitao ovde “zašto sam došao tu gde jesam”. Ovo gore je odgovor i moj podsetnik. Zemlja je uredjena, ljudi i dalje veruju jedni drugima, premijer leti običnom linijom među ostalim putnicima sa samo jednim bodigardom za nedaj Bože. Nekretnine su i ovde poskupele, ali u većim gradovima dok za rentiranje imaš izbora.

 

Median plata je ista kao i kod tebe, ali ako si profesionalac onda znaš da median ne znaci ništa. Ako si sposoban i vredan, posao ćeš naći. Tako je i kod tebe, ali ili lažeš ili si glup, jer svakog dana neko novi traži nekoga, ono što si postavio sa SEEK sajta je red herring.

 

Uzivaj iako si stipsa, “čovek od reči”, koji bi da mu neko drugi sve uradi.

Link to comment

Nije morala fakultet da zavrsi da bi bila kuvarica u restoranu.

 

Kod mene, "chef" u Tajlandskom restoranu je Juanita. Od skole ima veliki odmor. Isto tako je i u bosanskom restoranu,a verovatno i u svim ostalim..

Ima kurseva ciji je cilj samo da dignu vrednost buduce udavace, nisu ni zamisljeni da se sa njima ista radi vec je cilj da se slikas u nosnji za diplomiranje I uramis papir. Narocito su popularni kursevi za stjuardese, to vodi premium udaji iako devojka nikada nije zaista radila kao stjuardesa. A imas I one sa vecim apetitima koje hoce da im pise zavrsen fakultet. Traznja I ponuda. Edited by noskich
Link to comment

Možda ti je sasvim nezamislivo, ali dok ti sereš u kofu ili šta već radiš, ja sam na NZ stigao zbog životnog stila i zbog prostora, upravo da bih mogao da priuštim ono što ljudi u Sidneju, San Francisku ili Vankuveru plaćaju u visemilionskim ciframa, a ovde je to frakcija.

 

Jednom si me pitao ovde “zašto sam došao tu gde jesam”. Ovo gore je odgovor i moj podsetnik. Zemlja je uredjena, ljudi i dalje veruju jedni drugima, premijer leti običnom linijom među ostalim putnicima sa samo jednim bodigardom za nedaj Bože. Nekretnine su i ovde poskupele, ali u većim gradovima dok za rentiranje imaš izbora.

 

Median plata je ista kao i kod tebe, ali ako si profesionalac onda znaš da median ne znaci ništa. Ako si sposoban i vredan, posao ćeš naći. Tako je i kod tebe, ali ili lažeš ili si glup, jer svakog dana neko novi traži nekoga, ono što si postavio sa SEEK sajta je red herring.

 

Uzivaj iako si stipsa, “čovek od reči”, koji bi da mu neko drugi sve uradi.

Ok postavio sam crno na belo ponudu poslova na dva najveca sajta u zemlji sto je ti kazes red herring, I tvoj argument na to je da uvek 'neko trazi nekoga'. Nemam sta da dodam na to. Ja diskutujem cinjenicama I argumentima. Ne umem da 'diskutujem' kao ti. Edited by noskich
Link to comment

ok

 

a sta dobijes od tvojih 3x% poreza/dazbina/cegagod u au? (ugrubo, ne moras detalje)

Ponovih vec toliko puta da sam sam sebi dosadio. 'Besplatne' preglede kod doktora opste prakse. Nista vise. Cak I prevoz ambulantnim kolima do bolnice mora da se plati oko 1000 dolara ko nema privatno osiguranje.

Link to comment

 

 

Možda ti je sasvim nezamislivo, ali dok ti sereš u kofu ili šta već radiš, ja sam na NZ stigao zbog životnog stila i zbog prostora, upravo da bih mogao da priuštim ono što ljudi u Sidneju, San Francisku ili Vankuveru plaćaju u visemilionskim ciframa, a ovde je to frakcija.

 

Jednom si me pitao ovde “zašto sam došao tu gde jesam”. Ovo gore je odgovor i moj podsetnik. Zemlja je uredjena, ljudi i dalje veruju jedni drugima, premijer leti običnom linijom među ostalim putnicima sa samo jednim bodigardom za nedaj Bože. Nekretnine su i ovde poskupele, ali u većim gradovima dok za rentiranje imaš izbora.

 

Median plata je ista kao i kod tebe, ali ako si profesionalac onda znaš da median ne znaci ništa. Ako si sposoban i vredan, posao ćeš naći. Tako je i kod tebe, ali ili lažeš ili si glup, jer svakog dana neko novi traži nekoga, ono što si postavio sa SEEK sajta je red herring.

 

Uzivaj iako si stipsa, “čovek od reči”, koji bi da mu neko drugi sve uradi.

Da dodam i brzinu interneta kao prednost NZ u odnosu su na haos i propalu investiciju zbog političkih igara oko NBN u Aus. Brza i stabilna internet konekcija je misaona imenica za većinu domaćinstava ovdje. Nedavno se Four Corners na ABC pozabavio tom temom baš s poređenjem Aus i NZ.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Ali to što si postavio je broj ponuda u tom danu!

SEEK uvek gledam, svaki dan - nikad se ne zna šta će iskociti. A ti zapeo da kukaš, a nisi ni probao da nadjes nešto drugo.

Link to comment

Ali to što si postavio je broj ponuda u tom danu!

SEEK uvek gledam, svaki dan - nikad se ne zna šta će iskociti. A ti zapeo da kukaš, a nisi ni probao da nadjes nešto drugo.

Ko kaze da nisam probao? Gledam Seek I druge sajtove I ja I kazem ti da je van Sidneja naci dobar posao u mojoj struci jako tesko. Vec u Melburnu imas 3 puta manje sanse. Da ne pominjemo Adelejd gde se oglasi jedan ili dva potencijalno odgovarajuca posla godisnje. Edited by noskich
Link to comment

ok

 

a sta dobijes od tvojih 3x% poreza/dazbina/cegagod u au? (ugrubo, ne moras detalje)

Pa ništa ne dobije, zato se i žali čovek, ne? I u pravu je...

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

Pa ništa ne dobije, zato se i žali čovek, ne? I u pravu je...

ajd reci onda ti :)

 

nesto mu ne verujem da je u australiji 30+ % cist porez a da se sve ostale dazbine dodaju na to...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...